Best roads in da Europe

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

Pánové,

už druhý rok plánuji, že si udělám výlet po evropě a projedu si horské silničky a průsmyky v alpách a pod. Nikdy na to nebyl čas,nicméně letos jsem se rozhodl, ež si čas udělám tak jako tak.

A proto mě napadlo, že bychom si zde mohli napsat zkušenosti ohledně různých silniček, průsmyků, které jsou dobré, které stojí zaprd, kam se podívat, kam ne atd atd.

Tak pište at je z čeho vybírat
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od vasco »

Já když jsem koupil GTI, tak jsem se jel projet do Benátek, že to nazpátek vezmu kolem Lago di Garda na Passo di Stelvio a pak Grossglockner, bohužel mi to úplně nevyšlo, protože když jsem na Stelvio přijel od Bormia, tak až nahoře jsem zjistil, že sjezd na druhou stranu je uzavřený, takže mi to trošku překazilo plány, musel jsem sjet do Švajcu, tak jsem přespal a znechucen to ráno natáhnul domů a kašlal na GG... Ale i ta půlka Stelvia byla fajn...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od HondaMan »

Já sem dám 2 nejprovařenější:
Großglockner Hochalpenstraße - tu jsem projížděl a jako silnice super. Jen mi tam přišlo moc "turistů" jedoucích 40 a kochajících se krajinou
Passo dello Stelvio - sem bych se chtěl letos podívat

//edit: vasco byl rychlejší X(


Ale tohle vlákno mě zajímá též :-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od vasco »

Nicméně do toho Švajcu jsem to vzal tady touhle cestou: http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 8&t=h&z=15

Asi 10km po štěrku a mezi krávama mělo taky své kouzlo... :-D
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

HM: co se týče Grossblabla tak nejlepší je prý si ráno přivstat a vyjet tam už ráno. Ale to jsem jen někde četl, nevím co je na tom pravdy
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od Caddy »

Ono tech Hochstraße je vsude plno, nemusi to byt primo ta na großglockner :) Da se jet i uplne na nahodu :) Ale samozrejme ta nejvetsi je nejlepsi, no :) A kdyz uz se tam clvoek bude motat, doporucuji udelat si vylet na Orli hnizdo. Ridicsky sice tak zajimavy neni, ale fakt to stoji za to :)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

Caddy: Na orlím hnízdě sem byl, ale nevzpomínám si, ež by tam byla nějaká zaímavá cesta. Jediné co za to stojí jsou panoramata, když šlapeš pjéšo nahoruu
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od Caddy »

rikam, ze ro ridicsky tak zajimavy neni, ale kvuli tomu zbytku stoji za to se tam stavit :) A peso, jsi blazen, vzdyt tam jezdi busy :) A to je teprve zazitek, leůpsi, nez sam ridit :-D
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od šmoula »

Tak ja sem si to raděj vyšlápl pěšky... Ono možnost zastavit se a dívat se na ty neskutečná panoramata je něco jiného než to vyjet busem jako správnej "turista" kterej si dá nahoře šnicla a pak jede zase pryč
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Best roads in da Europe

Příspěvek od metaljohn »

To se ti nedivím, taky bych šel asi péšo kvůli kochání se a fotkám.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Odpovědět