Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od beaumont »

goes: Čekal jsem, že se neshodneme. Jen tak mimochodem, já alkohol už pár let nepiju skoro vůbec, pásy si beru vždycky bez výjimky už od autoškoly (a bral bych si je i kdybych nemusel) a v autě telefonuju zcela výjimečně a nerad. Čili polovina úprav co navrhuji by se mě ani nedotýkala, jen je pokládám za správné. Nicméně omezení rychlosti plošně mimo obec považuji za naprostý nesmysl a absurditu.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od Weeper »

deleted
Naposledy upravil(a) Weeper dne pon 07 bře 22:18, celkem upraveno 2 x.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od Weeper »

pjanda píše:
Myslim, ze vetsina lidi nezastava zadny nazor a necha se manipulovat pohodlnosti, tedy jednoduchymi resenimi, tim co se zrovna jevi byt dobre apod. bez ohledu na dlouhodobe nasledky. A to je ten problem, nebot kroky soucasne vladnouci garnitury (nejen u nas, samozrejme) dalsi a dalsi lidi k takovemu uvazovani vychovavaji.

Ja za to, aby lide premysleli a meli moznost poznat take jine nez ty "oficialni" nazory, bojuji leta skrze mou cinnost v mediich. A kupodivu to nekoho i obcas zajima. Nedelam to pro penize, delam to proto, ze jsem mel nutkani prezentovat veci take jinak, nez jak se to obvykle cini. Nemuzes mi vycitat, ze je to malo, ostatne sam jsi se mnou (mozna z jinych duvodu, ale to neni podstatne) docela dlouho na tomtez pracovat a nemyslim si, ze by to bylo k nicemu...
:-bd
goes píše:i pres ten pocit, ze se nase nazory v tomto silne rozesly to neni az tak pravda. ja bojuji primarne za dodrzovani predpisu, at se neporusuji, aby mel ridic klidnejsi jizdu. To, jaka ta pravidla jsou je pro mne sekundardni problem, mi soucasna prilis nevadi. Udelal bych zmeny v bodech, kdy kdo nasibra dvakrat 12 bodu tak prijde dozitovne o papiry, upravil bych nekolik bodovani a zbytek mi +- vyhovuje. Rychlost jako zasadni problem nevidim, trochu je problem rozdil rychlosti aut, ale to neni az tak bolestive
Mě by zajímal ten moment, kdy ses začal měnit tak špatným směrem. Co se stalo tak mimořádnýho? Nikdy bych tak nechtěl dopadnout a proto tomu chci předejít, neber to osobně ;)
beaumont píše:Smrťák: +1
Kdysi jsem naivně věřil, že jakmile bude u moci pravicová vláda, bude se bodový systém rušit, byť v programu to výslovně napsáno neměl nikdo z parlamentních stran. Ten se té vlastní naivitě jen hořce směju.

To, že se ODS ani Top 09 ani NEPOKUSUILI zrušit bodový systém jako takový je jeden z důvodů proč je nevolím a nebudu je volit, dokud bude kandidovat strana, která takové zrušení v programu má (Svobodní).

goes: Nikdy jsem nespatřoval žádné nepohodlí v tom, že kolem mě jezdili jiní vyšší rychlostí, pokud tím neporušovali moje práva (např. přednost v jízdě). Pokud mě někdo na okresce předjede 250 km/h, tak mě maximálně v kabrioletu trochu víc ofoukne, jinak to na mě žádný vliv nemá.
Ano měl jsem to přesně stejně, když začal platit BS, všude byla nálada docela dost rozhořčená, alespoň v mém řidičském okolí. Ano někteří pos*anci to vítali s otevřenou náručí a už tehdy tam přišlo něco o tom, že to bude jen pro dobro, ale kdyby to bylo 10% je to hodně. Dnes se zdraví rozum vytrácí čím dál více, ale to už hodně odbočuji. Takže zpět - mluvilo se několikrát denně o tom, že se bude měnit, že se změkčí, zvýší se hranice na 18 bodů, že bude možná zrušen atd... Je to smutný a máme to tady skoro 5 let. Krom zanedbatelných změn nikdo neudělal ani prd. Na začátku alespoň šel vývoj trochu stylem - možná by se mělo změkčit, toto je přece moc tvrdý, zas tak kritická situace není. A pak to začalo jít dolů, dnes ne, že by situace byla špatná a nikdo se o to ani už nezajímal - dnes je dokonce poptávka a hlad po stále větší šikaně, za vidinou čehokoli - bezpečnost, ekologie, palivo a hluk. Dělá se všechno možný a za záminkou (či "vidinou") čehokoli, jen ne pro radost řidičům. :!!
Naposledy upravil(a) Weeper dne pon 07 bře 22:19, celkem upraveno 1 x.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

beaumont píše:goes: Čekal jsem, že se neshodneme. Jen tak mimochodem, já alkohol už pár let nepiju skoro vůbec, pásy si beru vždycky bez výjimky už od autoškoly (a bral bych si je i kdybych nemusel) a v autě telefonuju zcela výjimečně a nerad. Čili polovina úprav co navrhuji by se mě ani nedotýkala, jen je pokládám za správné. Nicméně omezení rychlosti plošně mimo obec považuji za naprostý nesmysl a absurditu.
mne se taky spousta veci, co obhajuji netyka, jde mi o principi, napr. jsem pro legalizaci koureni marihuany apod. chapu te v tomto.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od ExFun »

Bohužel, nemá vůbec cenu vést debatu o tom, co je a není správné a co a jak by mělo být upraveno. Současný vývoj legislativy v ČR není veden úvahami o právu, spravedlnosti a ideemi o uspořádání společnosti, nýbrž jen a pouze hlediskem ekonomickým - množstvím prostředků, které přijdou do státního rozpočtu nebo budou prostřednictvím legislativy přerozděleny.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

ale je zase pravda, ze kdyby byly limity vyssi, nekteri by jezdili na cas
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od beaumont »

goes píše:mne se taky spousta veci, co obhajuji netyka, jde mi o principi, napr. jsem pro legalizaci koureni marihuany apod. chapu te v tomto.
No vidíš, pro povolení marijánky bych taky hlasoval a přitom jsem to v životě neměl v hubě a ani nehodlám.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

a proto ja taky nejsem proti zvyseni limitu rychlosti, ja jsem proto, aby se dodrzovaly zakony a je mi jedno jake a to proto, aby mel clovek pohodovejsi zivot a nemusel furt resit nejake veci.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od merlin »

goes píše:ja jsem proto, aby se dodrzovaly zakony a je mi jedno jake a to proto, aby mel clovek pohodovejsi zivot a nemusel furt resit nejake veci.
podla teba tu mala dalej platit veduca uloha komunistickej strany, aj to bol platny zakon ktory zjednodusoval zivot. Nakoniec aj Hitler aspon spociatku vsetky zakony proti zidom mal demokraticky schvalene a zjednodusovali zivot...

Nie som ochotny dobrovolne dodrziavat zakony ktore odporuju mojmu svedomiu!
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od ExFun »

Goes: asi by sis měl změnit avatar z kozy na ovci... ;)

Jen se to nějak neslučuje s jinými aspekty tvého vystupování... :-?
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět