Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od aikoN »

Kdybych si koupil BMW a mělo omezovač na 250, postaral bych se, aby co nejdříve zmizel.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od aikoN »

goes píše:a ted dotaz - jak casto vy a vasi znami vozi nekoho do nemocnice, kdy hraje roli kazda sekunda?
Upřímně, ještě ani jednou, nicméně píšu to spíš proto, že nejsem zastánce toho, že by někdo měl myslet za mě a určovat, kolik by moje auto mělo mít maximálku - to je moje věc. Dále, nejsem zastánce všesměrné recese v tomto směru, technologie postupuje rychle dopředu, nevidím důvod, proč zpomalovat.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

aikoN píše:
goes píše:a ted dotaz - jak casto vy a vasi znami vozi nekoho do nemocnice, kdy hraje roli kazda sekunda?
Upřímně, ještě ani jednou, nicméně píšu to spíš proto, že nejsem zastánce toho, že by někdo měl myslet za mě a určovat, kolik by moje auto mělo mít maximálku - to je moje věc. Dále, nejsem zastánce všesměrné recese v tomto směru, technologie postupuje rychle dopředu, nevidím důvod, proč zpomalovat.
protoze vyvoj lidi nekoresponduje s vyvojem technologii. ridici jsou stale stejni. Je ovsem opet zajimave, ze to omezovani razis jenom tam, kde se ti to hodi, urcite nejsi pro plosnou volnost ve vsem.

A ve finale je to burt. Diky tomu, ze tema rychlosti je silne populisticke a evropa je silne levicova a levicovi volici nemaji radi medialni piraty, zbohatliky apod. tak to omezeni proste prijde, to je jistota. V jake podobe vzniktne velky bratr tezko rici, ale vyuzit galileo bude treba nejak. Je tedy jen otazkou v kolikra krocich, jak moc a kdy. Ne zda ano nebo ne.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

proste stejne jako nebudu pokazde merit pred zapojenim televize, zda je v zasuvce 230 voltu, protoze se mi nechce a chci se na to spolehnout ze to tak je, nechci premyslet nad tim, zda nekdo jede vice jak 130. Stejne jako by men nebavilo stale menit menice napeti dle kolisani napeti v zasuvce, nechci premyslet nad tim, zda nekdo jede rychleji a zda mu mam uvolnit misto, zda se mam koukat dozadu zda jede rychlosti apod. mne to omezuje.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od aikoN »

Když jsou řidiči stále stejní, tak proč tu máme omezení, která tu dříve nebyla?

Samozřejmě, že nejsem pro anarchii, nicméně aby mi někdo do puntíku diktoval, co mám kdy a jak dělat, taky nepřekousnu ;-)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od merlin »

goes píše:Krom toho, co když budu muset někoho vézt do nemocnice, ale hergot mi to kvůli podělanému omezovači víc jak 150 nepojede? :-?
Mne sa pacil vyrok jednoho zachranara (v TV programe 911) ktory povedel ze ak maju tazko zraneneho pacienta v sanitke tak sa neponahlaju do nemocnice aspon chvilku dlhsie zije...
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od aikoN »

goes píše:proste stejne jako nebudu pokazde merit pred zapojenim televize, zda je v zasuvce 230 voltu, protoze se mi nechce a chci se na to spolehnout ze to tak je, nechci premyslet nad tim, zda nekdo jede vice jak 130. Stejne jako by men nebavilo stale menit menice napeti dle kolisani napeti v zasuvce, nechci premyslet nad tim, zda nekdo jede rychleji a zda mu mam uvolnit misto, zda se mam koukat dozadu zda jede rychlosti apod. mne to omezuje.
A líbilo by se ti taky, kdybys měl v supermarketu na výběr z jen jednoho druhu toaletního papíru - toho šmirglu, protože lidi obtěžuje přemýšlet nad tím, jaký si mají vybrat? Byl bys rád, kdybys měl přesně určeno, ve které hodiny můžeš jít na záchod, protože většinu lidí nebaví přemýšlet, jestli mají jít nebo ne? :ymdaydream:
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

aikoN píše:Když jsou řidiči stále stejní, tak proč tu máme omezení, která tu dříve nebyla?

Samozřejmě, že nejsem pro anarchii, nicméně aby mi někdo do puntíku diktoval, co mám kdy a jak dělat, taky nepřekousnu ;-)
protoze je 9x vetsi najezd na 1km silnice, nez v roce 1970 ;)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od goes »

aikoN píše:
goes píše:proste stejne jako nebudu pokazde merit pred zapojenim televize, zda je v zasuvce 230 voltu, protoze se mi nechce a chci se na to spolehnout ze to tak je, nechci premyslet nad tim, zda nekdo jede vice jak 130. Stejne jako by men nebavilo stale menit menice napeti dle kolisani napeti v zasuvce, nechci premyslet nad tim, zda nekdo jede rychleji a zda mu mam uvolnit misto, zda se mam koukat dozadu zda jede rychlosti apod. mne to omezuje.
A líbilo by se ti taky, kdybys měl v supermarketu na výběr z jen jednoho druhu toaletního papíru - toho šmirglu, protože lidi obtěžuje přemýšlet nad tím, jaký si mají vybrat? Byl bys rád, kdybys měl přesně určeno, ve které hodiny můžeš jít na záchod, protože většinu lidí nebaví přemýšlet, jestli mají jít nebo ne? :ymdaydream:
to je tedy priklad. Divej omezeni je jenom maximalni rychlosti. Muzes jet 100, 105, 110 nebo i 120 a klidne i 130.... ne, ze mas 130 a ani min a ani vic. Navic tvym sranim mimo zaplyneni blizkeho okoli nikoho neohrozujes, jizdou v aute ano, takze omezeni je treba.
PzKpfw VI Tiger
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 17 úno 10:40

Re: Ceka nas dalsi vlna snizovani povolene rychlosti?

Příspěvek od PzKpfw VI Tiger »

Ono to má hlavně velkou mezeru v tom, že mě to omezí na 130. Hezky bezpečně po dálnici, ale taky mě to omezí na 130 ve městě a mimo obec, což je furt rychle. Co budou dělat s tím? Tohle by vyžadovalo velice sofistikovany systém, který by ideálně měnil omezovač podle aktuálního místa.
Omezení maximálky je prostě populistické gesto postavené na základě tvrzení, že nehody způsobují manažéři v silných drahých vozech, místo toho aby se řešila skutečná příčina.
Odpovědět