Stránka 1 z 1

Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: ned 11 lis 17:51
od riman
Zdravím, absolvoval jste někdo Festival rychlosti v Goodwoodu a mohl by jste se podělit o dojmy a dát nějaké rady, případně chystáte se příští rok?

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: ned 11 lis 20:55
od beaumont
Jo, byl jsem letos (poprvé) a FAKT je to taková bomba, jak se o tom píše. Doporučuju.

Z důležitých věcí:
- Vstupenku si MUSÍŠ koupit a zapltit dopředu on-line, na místě koupit opravdu NELZE!!!
- Vstupenka na tribuny je extra a stojí dost peněz navíc, opět se musí koupit dopředu. Bez ní stojíš na úrovni tratě za bariérami. Na podívání to v klidu stačí bez tribuny, ale na focení / natáčení moc ne, pokud nemáš stativ a dobrý foťák / kameru. Sednout si kromě placených tribun není kam a i kdyby sis donesl židličku, nic z ní neuvidíš.
- Do depa se naopak dostaneš už na standardní vstupenku
- Dojet na místo se dá v podstatě jen autem, žádná hromadná doprava tam nejezdí a od nejbližšího města je to celkem kus. Z Londýna je to nějakých 100 km.
- Občerstvení v pohodě
- Organizátoři jsou vesměs příjemní a ochotní, organizace jako taková lehce zmatená. Např. existuje jen velmi hrubý a orientační přehled, co kdy kde pojede (a dostaneš ho až na místě, takže dopředu nic nenaplánuješ).
- Pokud si chceš všechno zběžně projít a podívat se na vybraná auta jak jezdí, jeden den od rána do večera je tak tak. Pokud si to chceš projít pořádně, trochu fotit / točit a vidět jak auta na asfaltové trati, tak na rallye vložce (RZ), doporučuju dva dny. Navíc tam mají stánky výrobci aut vč. např. Morganu, Lotusu atd. a taky je tam k vidění pár pěkných (vesměs moderních civilních) letadel.
- Je tam toho VÍC než bys čekal. O hodně víc. A je to všechno na poměrně velkém prostoru, dost se nachodíš. Mezi dolní částí (depo asfaltové trati) a horní (cíl asfaltové trati + rallye vložka + parkoviště aut rallye) jezdí pendl ve formě traktorů s vlečkami :D
- Bude tam pršet, možná hodně. Bude tam bahno, možná hodně.

Celkově je to ohromující. Rozsahem jsem nic podobného v Evropě neviděl, atmosférou, nadšením a významem se může rovnat snad jen Mille Miglia (taky super) a možná závody veteránu na Nürburgringu a Le Mans, kde jsem ale zatím (!) nebyl.

- Když už budeš v jižní Anglii, ne až tak daleko je Beaulieu s moc pěkným National Motor Museem:
http://www.beaulieu.co.uk/attractions/national-motor-museum
a taky Portsmouth s velkým námořním muzeem vč. přístupných válečných lodí (Victory a Warrior) a projížďky mezi moderními válečnými loďmi Royal Navy...
...a taky Southampton s muzei Titanicu a letadel Supermarine...

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: ned 11 lis 21:56
od riman
Díky moc za takovou odpověď. Tak to vypadá, že si naplánuju prodloužený víkend :) Můžu se ještě zeptat, zda jsi půjčoval auto na letišti nebo jinde a řešil si někde v dané oblasti ubytování? Díky.

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: ned 11 lis 22:06
od beaumont
- Auto jsem půjčoval v místní lokální půjčovně kousek od letiště, protože nemám kreditní, nýbrž jen platební (a ještě elektronickou) kartu a v letištní půjčovně s tím byl problém. Na to bacha, co funguje v kontinentální Evropě bez potíží, v GB fungovat nemusí.

- Na bydlení se mi osvědčil řetězec motelů Etap hotel (neboli nově tuším Ibis budget). Nic extra, ale vždycky čisto a blízko u dálnice, navíc jsme byli tři a tam platíš za pokoj, ne za osobu. A pokoje jsou právě třílůžáky, takže to vyšlo cenově velmi dobře. Do Goodwoodu jsme jezdili z Etapu z Portsmouthu.

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: pon 12 lis 10:05
od mmira
s dovolenim jsem tema presunul, obsahuje spoustu uzitecnych informaci, ktere by nemely zapadnout. dekuji beumontovi.

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: pon 12 lis 15:56
od d1.8t
Taky děkuji. Opravdu zajímavá akce o který už chvíli uvažuju. Info super.

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: pon 12 lis 22:40
od beaumont
Není zač, rád pomůžu. Pár motoristických akcí už jsem v Evropě navštívil, ale Goodwood a Mille Miglia jsou opravdu něco extra.

Re: Festival rychlosti Goodwood

PříspěvekNapsal: sob 01 pro 11:47
od Shr3k
Vzhledem k tomu, že na jih Anglie jezdím tak co půl roku/rok na dovolenou (autem z ČR), Goodwood a BMM/Beaulieu můžu jen doporučit, byl jsem několikrát. V podstatě vše potřebné již řekl kolega nahoře. Ostatně i Bournemouth Air Festival stojí za podívání a různé tématicky zaměřené automobilové srazy v Beaulieu nebo na Poole Quay taky.

Jen bych chtěl opravit, do Chichesteru se dá jet i vlakem, od nádraží jezdí pak na Goodwood Hill kyvadlo za pár liber. Do Goodwoodu jezdí extra busy National Express z Victorie, z Brightonu a Lutonu, takže stačí doletět nízkonákladem, dopravit se místní dopravou na autobusák a nastoupit do NE. V Chichesteru lze přespat v univerzitním kampusu asi za 40 liber, takže lze jeden den s NE dojet a jiný den odjet. Jen je třeba zapikat ubytování i bus co nejdřív.