Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

precedenty nee...to je US soudní systém. U nás pouze v případě, že je to rozhodnutí vyšší instance, třeba NSS. Tam se advokát může točit na tom, že v podobném případě NSS odmítl něco a odůvodnil to, což by mělo být pro další soudy určující, jelikož výklad byl proveden. Ale i tak soudy často jedou svou.
Ty myslíš princip omezené důvěry asi... To je ale také složitá věc.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

řidičBOB píše:Ta auta mají homologované majáky uvnitř. Nejsem toho fandou, ale zepředu a zezadu jsou vidět velmi dobře. Nejedná se o žádné bludičky. Navíc i v přední masce jsou doplňková světla. Z přímého směru to může přehlédnou jenom slepý... A jak jsem už psal, bylo i slyšet.
Jednoznačná chyba řidiče pežotu.

https://youtu.be/s1337uh8pAI
1. Odkazované video se týká SIII. Kauza přesunu majáků pod střechu (účelová homologace tak, aby nemusel být maják na střeše) přišla v období dodávky měřicích OIII v roce 2015 a dostalo je tehdy i pár posledních dálničních SIIFL. První várky SIIFL musely mít na střeše majáček. Na odkazu níže menší dodávka před koncem roku 2014, majáčky na střeše.

https://prazsky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 41219.html

2. Toto auto je SII před FL, tzn. nejde ani o dálniční Superb. Auta nahrazující Passaty B7 už byly SII po FL.

3. Na videu vidím majáky pouze za zadním sklem a v přední masce. Zatímco za zadním sklem jdou vidět záblesky, na boku nic vidět nejde a podle výše uvedeného tam ani na boku nic není. Jinými slovy se také dá říct, že toto auto mělo jet s majáčkem na střeše a zjevně nejelo.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Já myslel tohle https://www.fulsoft.cz/33/zasada-predvi ... ouymrC5oA/

Ale dát se pouštět nebudu, nerozumím tomu tolik, aby to k něčemu bylo :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

bojler píše:
2. Toto auto je SII před FL, tzn. nejde ani o dálniční Superb. Auta nahrazující Passaty B7 už byly SII po FL.
Nenene, je to S2 po faceliftu
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Máš pravdu, teď se dívám, že je to opravdu FL. Měl jsem pocit, že tady jezdí atyp předFL kus. Pokud se nepletu, měřicí zařízení není přítomno, nebo ano?
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

řidičBOB píše:Dělám to běžně v Pze, kde si ochranka myslí, že jsou kingové a běžně nemají maják na střeše, čili žádné právo přednostní jízdy. Vztekají se hezky, ale žádný na mne zatím nevystoupil :-)
Mimochodem, zatím to vypadá tak, že ten Superb také žádné právo přednostní jízdy na kruháči neměl, protože nebyl na střeše majáček..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Jistě - pokud nebyl, tak právo je tatam!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

bojler píše:Máš pravdu, teď se dívám, že je to opravdu FL. Měl jsem pocit, že tady jezdí atyp předFL kus. Pokud se nepletu, měřicí zařízení není přítomno, nebo ano?
Nebyvalo. A nemyslim ze se neco zmenilo.
Přílohy
8B02831.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Zjevně s ohledem na stáří auta číslo "mimo pořadí".
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od _sulcik_ »

Jinak basa/nebasa. Podle mě tady chybí trest, který by byl jakýmsi mezistupněm, např. možnost uložit domácí vězení na delší dobu než nyní a využívat ve větší míře. Když někdo skončí za způsobení DN se smrtí v kriminále, kde společnosti nijak neprospívá a jen ho platíme ze svých daní, místo aby pracoval a mohl alespoň finančně odčinit, co způsobil, je to podle mě špatně, stejně jako by bylo špatně kdyby měl jen podmínku a nějaké ty práce. Prostě mi nepřijde správné zavírat člověka za to, že udělal chybu bez úmyslu, obzvlášť když bez řidičáku stejnou chybu neudělá, pokud to není delikvent, což by bylo samozřejmě na posouzení konkrétního jedince. Za mě domácí vězení a delší dobu bez řidičáku, než se ukládá teď (maximum je tuším jen 10 let ne?)
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět