Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

ctrl_j: 3 + doživotně postižený vs 2; děti vs. dospělí; 22 lidí žádalo o odškodnění... Nikdy nebudou stejné podmínky a ve výsledku nejvíce záleží na soudci/žalobci/advokátech.
Muž si má odsedět čtyřletý trest vězení, nyní chtěl po 16 měsících na svobodu, což ale soud zamítl, protože je to podle soudu příliš krátká doba na to, aby si odsouzený uvědomil, jak obrovskou tragédii způsobil.
Kdo si myslí, že se za dalších 16 měs. něco změní?
žalobkyně Jaromíra Vejchodská píše:„Ve vteřině je zničena mladá rodina, tři životy tam vyhasly a otec té rodiny měl velmi těžká zranění, takže i z pohledu generální prevence se mi ten trest jeví jako přiměřeně přísný. Souhlasím s tím, že mu byl uložen nepodmíněný trest,“
Z tohohle bych blil.

Mě ten trest přijde nešťastný. Mrtvé to neuživí, pozůstalým to přijde tak i tak málo, chlap bude sedět 4 roky nejproduktivnějšího života v kriminálu za peníze od státu, Až vyleze, nebude mít nic a exekuci na 5 mio. Co dál? V lepším případě půjde makat za minimální mzdu; dosáhne na insolvenci a ve 40 může začít od 0?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

HM: a co navrhuješ? Aby nedostal žádný trest? Jen dostal podmínku a řeklo se mu tytyty už to nedělej. A odškodnění neplať protože nemáš z čeho / by ses zadlužil?
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

HM: A to nevidíš ten obrovský rozdíl v přístupu obou obžalovaných a potrestaných k tomu, co provedli? Chlap z dodávky totálně zničenej a litující toho, co se provedl. A hošánek v pohodě čumící do telefonu a tvrdící, že si není ničeho špatného vědom. Kdyby ty rozsudky byly obráceně, tak to beru. Ale tohle je jasně koupený případ bohatým tatínkem. Z toho je zase na blití mně.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od rhinos »

tak on vykon soudni moci neni o spravedlnosti ,ale vykonu prava ;) Podle me si sednout mel...
Na druhou stranu se kazdy den desim ze nekoho trefim...ne treba vlastni vinou...
Stale jsou tu pani a kmani.
Treba tenhle dostal 6 let natvrdo...
Je to teda u nej trochu slozitejsi....predchozi podminky,opilost,utek

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/marek ... zpravy_iri
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

rhinos: Ale to je právě ono. Ne vlastní vinou. To je to, co jsem vysvětloval nahoře. Je přece rozdíl, když ti to někde ustřelí, když se blbě podíváš do zrcátka (...) a mezi tím, když úmyslně jezdíš do protisměru, předjíždíš proti horizontu, hraješ si s telefonem (...), prostě úmyslně vytváříš situace, které ostatní mohou ohrozit a stane se průser, neměly by to vyžehlit jenom fotrovo, respektive v případě Jakuba Č. spíše dědovo prachy.

Ten šulin ze Smíchova to schytal tak, jak to schytat měl. Po pár letech v krimu si dokonce vzpomněl, že ožralej přecejen byl, kluk šikovná. Takhle by to mělo vypadat

Offtopic zamyšlení ->

Jsem z vesnice, z Moravy. Mám vopravdu solidní toleranci alkoholu, trénink, genetika + tělesná stavba.
Za volant s hladinkou nelezu jenom kvůli tomu, že vím, že kdyby mě chytli tak je vopravdu problém a kdyby se nedejbože stala nehoda, třeba i nezaviněná (=fakticky, ne podle zákona) a někdo se zranil / umřel, tak mám posranej doslova celej život.
Věřím, že podobně to má spousta lidí. Ikdyž to třeba nepřizná.
Pokud se začneme chovat tak, že "děláš píčoviny, někoho vožralej zabiješ? neva, připrav si prachy jak na slušně vybavenou 5er a nějak to pořešíme", bude to průser. :-s
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Zajda »

jerry píše:HM: A to nevidíš ten obrovský rozdíl v přístupu obou obžalovaných a potrestaných k tomu
Možná tě to překvapí, ale to byl nejspíš jeden z nejpodstatnějších důvodů proč tresty dopadly jak dopadly. Čím víc se k tomu takzvaně "postavíš jako chlap" a budeš povídat a přibarvovat různé detaily, které si možná už ani pořádně nepamatuješ, abys nějak vnitřně ospravedlnil svou chybu, tím víc ti to osolí. Nejničivější jsou prostě důkazy, které proti sobě můžeš dodat jen ty sám. Něco jako "strašně mě to mrzí, byl jsem po dlouhé směně unavený a přehlédl jsem" Lidsky strašně pochopitelná věta, která by ti jako viníkovi podobné nehody zajistila nepodmíněný trest klidně sama o sobě.
《》
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Asi se nemá smysl neustále dohadovat. U dosud netrestaného člověka, pokud tam nejsou drogy nebo alkohol, mi podmínka, zákaz řízení, OPP, peněžitá náhrada či jiný alternativní trest přijde adekvátní.

Případ co postoval Rhinos je něco zcela jiného. Alkohol, podmínka a útěk od nehody. Tam je nepodmíněný trest jasný.

Ad "jako chlap": Nepřijde mi mužné nechat se zavřít. Chápu každého, kdo bojuje /všemi možnými prostředky/ proti kriminálu. Podmínka je imho prospěšnější danému člověku, společnosti i pozůstalým (možnost platby náhrady).
2.9T RWD
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od rhinos »

ja s tebou v zasade souhlasim. Ale podminka podle me neni ani trochu vychovna. Kdyz neni clovek uplnej xxx tak ho to nijak neovlivni. Nulova nutnost sebereflexe. Kdyz dostanes blbe dva mesice tak je to dle meho soudu mnohem vice vychovne. Nebo aspon domaci vezeni. Proste to ma realny dopad na tvuj civilni zivot
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Mám ve svém okolí 2 lidi s podmínkou. Ten první zabil autem 2 cyklisty. Druhý se popral a "bohužel" vyhrál. V obou případech je to hodně srovnalo. Oba dokonce přestali pít alkohol, byť ani jeden z činů s alkoholem souvislost neměl. Zásah do civilního života značný. Udělením podmínky se jim ale pravda dost ulevilo.

Jiný známý dostal 4 roky natvrdo ("dělal karieru", až se z něj stal bílý kůň). Efekt ? 4 roky bude čekat až ho pustí aby mohl X let splácet. V base si vydělá pár korun které pošle poškozeným, dost čte, čeká... I zde jsem přesvědčen, že podmínka, zákaz činnosti, peněžitý trest/náhrada a třeba i to domácí vězení by bylo lepší.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše:Ad "jako chlap": Nepřijde mi mužné nechat se zavřít. Chápu každého, kdo bojuje /všemi možnými prostředky/ proti kriminálu. Podmínka je imho prospěšnější danému člověku, společnosti i pozůstalým (možnost platby náhrady).
To se poměrně úspěšně daří různým mafiánům. A čím víc mají peněz, tím lépe. Jako chápu je, nikdo tam nechce. Ale myslím si, že by bylo líp, kdyby seděli. Zrovna v případě toho hošánka je to tak trochu ten případ. Chlapec z movité rodiny schopné všeho, taková slabší verze mafiánské famiglie.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět