Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ale speciálně v USA bys asi nechtěl způsobit nehodu, potažmo jako bonus, se zraněním a tamní policie by ti naměřila něco v žíle.
Já v principu proti povolené toleranci nic nemám - po dvou Plzeňským, nadýchám čistou nulu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Jsi svéprávný? Jsi. Takže dokážeš si sám určit s čím jsi schopný bezpečně dojet

řidičBOB: Třeba to, že maj totožný fyzikální zákony. Ty jsou všude na světe stejný. Je to jen o přístupu.
Já nechci způsobit nehodu nikde - a píšu to pořád. Když se něco stane, at to dotyčný odsere a zaplatí. Ale ne "viníka" soudit za potenciální kdyby, možná a mohlo by

Já třeba schytal nadávky jinde na foru za to, že si v zimě neoškrábu boční zadní okna - s argumentem, že mi vadí při výhledu dozadu při vycouvávání z řady aut.
Tak snad vidím kde stojím a vím, kam a kudy potřebuju koukat a dle toho si to oškrábu, ne?
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

jenže takhle to nefunguje. Kdyby ten autobus bez kola někde lehnul v zatáčce a odneslo to deset lidí životem a dalších dvacet bylo těžce raněných, jaký by byl adekvátní trest? Umlátit ho železnou tyčí? Nebo zaplatit 100 milionů pozůstalým? Ve splátkách po příštích 150 let? Nebo mu vyzabíjet rodinu aby si to taky užil?

A s tím škrábáním oken, přesně takhle argumentují i "tankisti" ti co jen pomatlají proužek skla protože to stačí. Já nesnesu cokoliv ve výhledu, musím vidět na všechny strany a vadí mi i odlesk parkovacího lístku ve skle. Ale někdo holt vidět nepotřebuje.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

V poho, bez kola to jde a není to nebezpečné! Jenom někdo je debil, že? :))
Jak by asi dopadl autobus bez kola, kdyby mu jebla i ta druhá pneu. Já vím, na kdyby se nehraje a lidí je na světě jako sraček. Hlavně těch blbých.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kam ... .seznam.cz
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Truck Daškam píše: stř 03 srp 20:06 řidičBOB: No vidíš.. A v USA žádný tachografy a omezovače nemaj a žijou :-) Čím to?
Řidiči kamionu v USA rozhodně musejí dodržovat povinné přestávky a maximální dobu jízdy.
A podle všeho musejí mít i ten tachograf
(i) Subject to paragraphs (a)(1)(ii) and (iii) of this section, a motor carrier operating commercial motor vehicles must install and require each of its drivers to use an ELD to record the driver's duty status in accordance with subpart B of this part no later than December 18, 2017.
Přičemž ELD:
Electronic logging device (ELD) means a device or technology that automatically records a driver's driving time and facilitates the accurate recording of the driver's hours of service, and that meets the requirements of subpart B of this part.
Takže ta neexistence tachografů v USA bude taková kamioňácká urban legend.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

PepaSFI: Jenže to je ono - kdyby lehnul. Ale ono moc důvodů k tomu lehnutí není a navíc ví, že to kolo nemá a dle toho prostě jede. Když ti přestane svítit světlo - tak taky jedeš lesem pomalejc, páč vidíš prostě hovno. A taky můžem říct, že by ti tam mohla vyběhnout maminka s kočárkem a ty ji uvidíš pozdě a neubrzdíš to - ano, kde by se v noci vzala maminka s kočárkem v lese, že? No a stejně tak se můžem zeptat, proč by ten autobus převracel?

Kdysi mi na škodovce přestali svítit světla - tak jsem holt dojel na parkovačky, protože to bylo v osvětlené části Prahy a prostě jsem dle toho jel, že jsem hůř vidět a počítal jsem s tím, že si mě vozidlo na vedlejší nemusí všimnout a pošle mi to tam.
A mohl bych pokračovat - těch "nebezpečných" závad s kterýma jsem už za ty leta dojížděl mám plnej kýbl. A nikdy se nic nestalo a ani málem - vždy jsem dojel úplně na pohodu
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně. Nic se nestalo. Tak co…
Ty jsi nejenom debil, ale nebezpečný debil.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

EL_XEL: Neřekl jsem, že nemaj přestávky. Maj - ale místo TG to vedou ručně. Mám tam kamaráda co tam jezdí, můžu ti to zjistit všechno úplně přesně.
Ale taky se to může lišit stát od státu, nebo dle jiných parametrů

řidičBOB: Kdyby... A dopadl by úplně stejně, jako dvounápravový autobus, nebo jak ten kamion
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jinak s tou příčinou je to smutný, blbý je že s tím nic dělat nejde.
Já mám vpředu dvě nápravy, tak bych to ustát měl (ano, jelo by to auto normálně, kdyby mi přední náprava upadla celá), ale v případě klasickýho tahače to je prostě průser.

Ale zajímavostí je, že když jsem viděl řachlou gumu - tak to nebyly žádné staré šlupky. Většinou zánovní gumy a "značkové" - jako Continental apod.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Věřím, že ten kamioňák měl klidně odjeto x mega km po celé Evropě a nikdy se mu to nestalo. Všechno je jednou poprvé. Nemít k tomu jedno kolo, tak skončí v base a s obřím dluhem na krku. Navíc s pocitem, kdybych to kolo měl, mohlo to být jinak?
…i když…jestli to má mozkové myšlení jako ty, bylo by mu to u prdele.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět