Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ad světla: Pan učitel v autoškole mne před mnoha pětiletkami učil, že důležité je vidět a BÝT viděn.
Kdo se žlutými žárovkami jede domů, místo toho, aby si jí vyměnil na místě, je u mne obyčejný kretén.
Víc k tomu asi nemám.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

@Truck Daškam
Respekt k vaší vytrvalosti ve snaze prezentovat své zkušenosti a jejich aplikaci v praxi, když se od většiny zdejších arogantních všeználků a "kdyby"leštičů křištálových koulí dočkáte leda tak urážek, nadávek a posměchu.
Hošánci viděli náklaďák nejblíž při předjíždění, ale naprosto samozřejmě vědí všechno mnohem lépe než člověk s letitou každodenní praxí.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Tak tys to teď dokonal… :)) Jako vždy - něco naplácat za kraviny. Že to nedává žádný smysl, to přece vůbec nevadí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

Já za to nemůžu, že ti význam nedochází.
Každopádně se tu někteří chováte jako povýšení a pokrytečtí svatoušci, co sami jezdí leda tak v osobácích nebo na moto a s těžší technikou mají exkrement zkušenosti, ale vůbec nemají problém se tvářit jako největší exxxprdi na jejich jízdní vlastnosti, a k tomu se tu děsně pohoršujete nad "nebezpečným jednáním, protože KDYBY, TAK BY a PAK BY... (implodovala celá galaxie asi... :p )" - fičíte si po šikmé ploše argumentačního klamu - a přitom si sami rádi užíváte adranalínku (řezáním zatáček) ve vysokých rychlostech pěkně na silnici v provozu a kryjete si prdel před doleváky používáním antiradarů. ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

:)) :)) :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Truck Daškam píše: stř 03 srp 14:02 Stepan: Ono je to taky daný tím, co za volantem musíš řešit a porušovat ty a co já.

Ty si třeba nedokážeš představit, že bys jel po kruháči v protisměru nebo couval přes železniční přejezd - vida, já už mám za sebou oboje (ne, nic jsem si nezkracoval, couval jsem kvůli vyložení).
S osobákem by mě to taky nikdy nenapadlo, protože prostě k tomu neexistuje žádnej důvod.

Autobusák by byl zase vyplašenej z toho, kam jezdím já - a to je holá pravda. V době kdy začal covid, autobusáci přišli o práci a šli i nějaký k nám - furt jen samý kecy a nadávání jak se nedá někam zajet, děsný větve, složitý couvání.. Pro mě normálka a nic divnýho, oni jsou zvyklý jezdit z autobusovýho nádraží po dálnici k důchodáku.
Ale obráceně - já bych zase nadával, že dělám 400km denně a posluchám kecy kaštanů
Přes kruháč v protisměru jezdím pravidelně. Na cestě mám jeden takovej ošklivej "třícestnej trojúhelník" a buď musím po dlooouhý rovince brzdit (z 90), abych se dostal na trasu "doleva" nebo to prostě fláknu napříč. V noci v tom nevidím vůbec žádný problém. :D
Couvání přes přejezd, když je potřeba někam zajet, nevidím jako problém.
Předjíždět s klidnou duší za běžného provozu na zákazu, ještě k tomu s náklaďákem (takže to vopravdu není "na vteřinu"), když pro mě ztráta ŘP znamená profesní likvidaci... To je kurva něco jinýho. A jakože každýmu co jeho jest, jen mi to přijde zajímavý 8-x

To co mi popisuješ je na úrovni předjíždím na zákazu, protože umím couvat s vlekem
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od honziss »

Lachende Bestien píše: čtv 04 srp 21:31 Já za to nemůžu, že ti význam nedochází.
Každopádně se tu někteří chováte jako povýšení a pokrytečtí svatoušci, co sami jezdí leda tak v osobácích nebo na moto a s těžší technikou mají exkrement zkušenosti, ale vůbec nemají problém se tvářit jako největší exxxprdi na jejich jízdní vlastnosti, a k tomu se tu děsně pohoršujete nad "nebezpečným jednáním, protože KDYBY, TAK BY a PAK BY... (implodovala celá galaxie asi... :p )" - fičíte si po šikmé ploše argumentačního klamu - a přitom si sami rádi užíváte adranalínku (řezáním zatáček) ve vysokých rychlostech pěkně na silnici v provozu a kryjete si prdel před doleváky používáním antiradarů. ;)
Máš pravdu, já vím o řízení náklaďáků minimum. Ale když mi profesionální řidič náklaďáku tvrdí, že náklaďák brzdí stejně s jako bez jedný brzdy...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2284
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ad světla: Pan učitel v autoškole mne před mnoha pětiletkami učil, že důležité je vidět a BÝT viděn.
Kdo se žlutými žárovkami jede domů, místo toho, aby si jí vyměnil na místě, je u mne obyčejný kretén.
Víc k tomu asi nemám.
Jako jo, já si taky žárovku měním hned, i když v Praze by to bylo fuk - protože mi to prostě vadí. Ale v dnešní době kdy musíš rozebrat půl auta, nebo když máš diody/xenon, to je trochu prekérní situace


Lachende Bestien: Jo, díky. To urážení je častý, na to jsem si tak nějak napříč různýma diskuzema zvyk a přecházím to. Někdo se chce bavit slušně a něco se dozvědět... A někdo ne. Tak to je

Stepan: Ale věř, že mnozí by mě za to couvání přes přejezd nejradši pověsili nebo tak něco.. Byl to hlavně příklad.
Třeba v životě by tě s osobákem nenapadlo jet přes jednosměrku.. No a mě jo, protože jiná cesta není.

K tomu zákazu to je vytržený z konextu - když předjíždím v zákazu, tak to se nebavíme o minutě ušetřený času, ale o tom že nepojedu za Avii 60km/h nebo nebudu stát v koloně, která vede úplně jinam, kam já nejedu (a to se nebavíme o minutách, ale klidně i o hodině času)

honziss: Nepsal jsem stejně, ale normálně.
Normálně = o něco třeba hůř, ale pořád třeba líp než auto s bubnovejma brzdama
A to ještě nevíte, že i dnes se vyrábí nákladní vozidla na bubnech - která brzdí podstatně hůř, jakože vůbec.
Já mám na všech nápravách kotouče - i kdyby mi brzdily jenom dvě nápravy, pořád mi to bude brzdit líp než auto na těch bubnech :-)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: pát 05 srp 14:31 Jako jo, já si taky žárovku měním hned, i když v Praze by to bylo fuk - protože mi to prostě vadí. Ale v dnešní době kdy musíš rozebrat půl auta, nebo když máš diody/xenon, to je trochu prekérní situace
Tys ale nepsal od dnešní době...a na autě nemáš ani xenon a ani LED ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2284
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Já ne, taky si to můžu vyměnit hned - ale spousty jiných řidičů má smůlu a nevymění si nic
Chápeš to?
Odpovědět