Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Truck Daškam píše: úte 21 úno 18:16 M.Z. Než zareaguješ na změnu situace, tak ve vyšší rychlosti ujedeš delší vzdálenost a blablabla... To snad víš, to je naprosto logický
s rychlou jízdou to nemá co dělat,
A tohle s řekne i ten protijedoucí, takže nejede 90 ale 120 - takže najednou je ta rovinka co stačila kratší... Je rozdíl, když jedou dvě auta proti sobě +/-90 nebo 120 (asi 2x7m/s takže 14m/s) + platí ta první věta, co jsem napsal.
A to jsem se 120 ještě optimista
Kdo neumí odhadnout rychlost auta v protisměru, nechť raději nepředjíždí a opět zopakuju, oko z Kašparovy krávy...

Když někdo neodhadne přesně rychlost, tak si holt musí předjížděný, i protijedoucí přibrzdit, ale předjíždět tak, že už se s tím nedá nic dělat, může jen kokot.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

M.Z: Když tam žádné auto není, není co odhadovat. A když se náhle vynoří ze zatáčky, tak předjíždějící už nic odhadnout nestihne a ani nemusí - bud to stihne nebo ne.

To s tím zrychlením je dobrá poznámka - většina řidičů v situaci, kdy předjíždí a předjížděný zrychlí, úplně přestane myslet a místo vytažení bílé vlajky a uklizení se zpátky začnou zrychlovat taky - no a tím se prohlubuje to, co jsem zde psal
předjíždět tak, že už se s tím nedá nic dělat, může jen kokot
Což je drtivá většina předjíždění. A v tomhle místě při rychlost 90+ to jinak nejde (není to souvislá rovina, vysoký provoz, připojováky apod.)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Truck Daškam píše: úte 21 úno 19:50 M.Z: Když tam žádné auto není, není co odhadovat. A když se náhle vynoří ze zatáčky, tak předjíždějící už nic odhadnout nestihne a ani nemusí - bud to stihne nebo ne.
si děláš srandu? Tak to snad totálně posral načasování ne? Před zatáčkou už snad musí být ve svém pruhu a i když se přesto vynoří rychlík co překvapí, tak to vyřeší přibrzdění a ne, že je v pozici, kdy už zbývá akorát crash.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

To co napisal truck dashcam sa deje. Akurat 120 je proste primaly rozdiel na to aby to sposobilo nehodu. Deje sa to skor ked je MPR prekrocena v nasobkoch. 200 na 90tke a tak.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od retron »

no já hlavně nechápu "obchvat" 3,3 km dlouhý za 2,2 miliardy korun a je to jednoproudé
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

abgx1: Asi málo sleduješ dashcam - ne, neděje. Ty nehody jsou běžně v rychlosti o málo vyšší, než je povolená. A celé to je o tom, že byl děsnej problém jet v té povolené. Když jedu 90 mimo obec, většinou jsem za nejpomalejšího kreténa - a fakt se mi pak auta vzdalujou dost rychle.
Navíc auto rozstřelený ve 200 vypadá trošku jinak
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Já, když sleduji názory prvoků jako ty, tak se opravdu nedivím.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Obrázek
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

abgx: kolik jsi viděl poslední dobou aut letících 200 na 90? Máš špatný odhad rychlostí okolních vozidel.

Já jezdím někde mezi 120 a 130 GPS, a musel bych hodně vzpomínat, kdy mě někdo někde naposledy předjížděl. A už vůbec ne dvoukilem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Minimalne jedno urcite. Videl som mu aj na tachometer
Odpovědět