Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2291
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak se na ty stavby jdi podívat. Nevím co by kde ty nákladní auta dělali.
Potřebujou jeden grejdr, tak ho tam přiveze jedno auto. Vyloží a zase odjede.

A to je úplně jedno, i když máš stavbu kde se točí sklopka za sklopkou, nebot odvážej zeminu - tak ta situace se nemění. Když jsem jezdil na D1 most, tak tam jsme se točili furt a nikoho to nezajímalo. Omezení na 80 a každej tam jezdí 110 a nezájem.
Pak se všichni diví že tam je kolona, když z rychlosti 110 všichni brzdí na 20. Kdyby jeli okolo těch 80, tak kolona se tak rychle neudělá a menší kolona se rychleji následně uvolní...

Když se stavěla u Řevničova dálnice - 70, prášilo. Dementí tam lítali kilem, at se všichni toho prachu napapaj

Ale to je zbytečný vysvětlovat. Já už blbům co jedou okolo mě když tam maj 30 a letěj 60, schválně udělám jakoby krok do směru jejich jízdy. Vždycky se aspon paka leknou a čumí jak vyvoraný myši.
A to by ses divil, kolik lidí nereguje - klidně by mě přejeli.

Mluvím prostě jen o tom, že lidi po značkách nekoukaj, absolutně je nazajímaj a jedou si svoje.
Kdyby bylo po mým, silnice kde se pracuje se díky nim zavře a at si jezdí kudy chtěj
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Tak po D1 jezdím tak 3x týdně a Honza má pravdu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2291
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ono těžko se tady budeme přít.
Každá stavba má svoje postupy a nějak se tam pracuje.

Třeba omezení ve Štěchovicích - vrtačka, 7 chlapů okolo. Kdo jede okolo řekne, že tam dělá jeden a zbytek se tam opírá o lopaty, vykecává se a kouří. A já se válím v kabině

Realita?
Jeden vrtá, další dva jsou na manipulaci (nandat/sundat) nástavců, třetí jim to přidržuje bagříkem, čtvrtej se stará o hadici s betonem a ti další maj na starost čerpání.
A pochopitelně - bud se vrtá, nebo se nandavaj nástavce, nebo se čerpá beton. Nikdy nedělaj současně.
No, a já co se válím v kabině prostě čekám až mě vyloží. Takže bud venku kouřím, vykecávám se, leštim si disky nebo čumím na film. Jak kdy a co se mi chce.

Ono je rozdíl na tý stavbě bejt, a mihnout se tam i 3x denně.

A logicky - když vyjíždím ze stavby, tak vážně jsem tam nebyl jen tak z nudy
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2291
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

A je toho víc. Když třeba dělá finišer žlaby, tak někde začne - a je logický, že po zbytek úseku se nic neděje. Až tam ten finišer dojede, tak tam bude. A že se třeba dělá 300m za den

Zabetonuje se most během jednoho dne, pak to nějakou dobu musí zrát, pak se motujou třeba svodidla - a zase jako s tím finišerem. Na jedné straně začnou a na té druhé straně se logicky nic neděje.

No a to neznamná, že během toho tam nepřijede kamion s těma svodidlama, aby měli co montovat



Ono stavět dálnici vážně není o tom, že se jen uplácá hlína, nakydá se tam beton nebo asflat a hotovo. A když se dělá úsek co má 2km, není reálný aby každech 150m někdo něco dělal. Za prvé nevím co by tam furt někdo dělal, a za druhé ani nevím kdo by to dělal
A za třetí nevím kdo by to platil
Naposledy upravil(a) Truck Daškam dne sob 07 lis 20:40, celkem upraveno 1 x.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

No, a proto se u nás dálnice staví 100x déle a 1000x dráž, než jinde :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2291
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Což ale nemá s dopravním značením a nevhodným chováním řidičů okolo nic společnýho.
Mě je docela jedno, kolik ta stavba stojí. Že mi dementi jezdí 60 za prdelí tam, kde maj 30 mi ale vyloženě sere. Nepotřebuju se nechat zrakvit kvůli blbovi co má dojem, že 30 je zbytečně málo
Chápeš to?
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od retron »

Tak zrovna ty Štěchovice bych vubec nevytahoval. Serou se tam s tim uz asi deset let nebo kolik je od povodni, useky po sto metrech a jako na potvoru v te hlavni sezone. Semafory bez nejakeho aspon polochytreho rizeni nebo manika co by to aspon ve spickach ridil. Zavrit Stechovicak na cele dva mesice prazdnin tj. hlavni sezonu muze naprosty dement. A ted jsem tam jel, po sezone, nikdo nemaka a novy asfaltovy povrch u Vraneho naprosto spraseny a hrbolaty. Zajimave ze pred patnacti lety tam byl lepsi asfalt nez ted, ale to tak nejak plati obecne.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2291
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak co se Štěchovic týče, dělá se tam celkově zpevnění břehů - takže vybragrovat, celý se to pak musí provrtat, pak se to podbetonuje s opěrnou zdí, navážka podloží a pak teprv povrch

No, a to prostě není hned. Já jsem ted přes léto dělal (no, nedělal, já tam jen byl) na posledním úseku před Štěchovicema. Těch pilotů se dělá cca 10 denně, a v tom vybagrovaném úseku jich je třeba 150.
Na to pak přijde ta betonáž - to znamená vystavět bednění, zabetonovat. Odbednit, posunout, zabednit, vybetonovat. A takhle dokola, než se udělá celej úsek.
Pak nějaká navážka a zpracování podloží a povrch, a teprv pak novej koberec

Nějak nevím, jak jinak bys to chtěl dělat, než po úsekách. Leda tak zavřít zase delší úsek, ale to se zase dostáváme k tomu, co jsem psal výše - na jedné straně se dělá a postupuje, na druhé se nic nedělá. Což samozřejmě bylo i v tom menší úseku, ale můžou dělat nezávisle na sobě

Co se semaforů týče - s tím stavba nemá nic společnýho a je to věc, kdo dopravní značení dělá (viděl jsem tam auto myslím od Eltoda). Chytrý by bejt mohli, stejně tak by tam mohla bejt časomíra - ale vše je otázka ceny a zadání do výběrového řízení. To stavba vážně nijak neovlivní

Ale zase se dostáváme k tomu, že bych to klidně zavřel komplet - těch 50 tam nikdo moc nejezdil a nebyl problém, že kolem mě prolítl dement kilem - kor, když tam najel na červenou, že. O víření prachu nemluvě.
PČR měřit jsem tam viděl jednou
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2291
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ťukanec, čas 8:14.
Jeden uhnul sanitce, druhej chtěl jet za ní a ignoroval ho - názor na vinnu? Nevím a zajímalo by mě, jestli ten fakt že uhejbal jen sanitce na tom něco mění, nebo jestli se to prostě bere tak, že odjížděl od kraje PK

https://youtu.be/n7G9RU7RgNk
Chápeš to?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Amaterizmus a nepredvidani z obou stran.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět