Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

tak to viem aj ja
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Honza42 píše:Vůbec nechápu tu historku s otáčením. To jako dále doleva přes zvýšený tramvajový pás? Kdyby se otáčel v křižovatce vůbec se s tím Merglem nepotká.
Jediný v čem možná udělal mergl chybu, že se cpal rovnou do levýho, ale to se již nikdy nedovíme, jestli to chtěl.
Každopádně ten kdo odbočuje vlevo dává přednost tomu kdo odbočuje doprava, přes to vlak nejede.
Každopádně vozidlo z výhledu muselo hned dokazovat, jak mu mergl překáží, přejetím honem honem do pravýho.
Vozidlo z výhledu najíždělo evidentně nejdříve do levého pruhu a pak ohrozilo vozidlo v pravém pruhu. Přitom ho nesmí ani omezit.
Historka, že musel honem do pravého, protože bude za 300 odbočovat doprava je hodna debila.
No jo, mindráček je hned poznat :)) Debilem nazývej své kamarády ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Tak v případě nehody se bude řešit právo přednosti, které má asi vyšší váhu. Je pravda, že v zákoně o přednosti se o nějakých pruzích nemluví. Dobrá, přehlasovali jste mne. Ale to na situaci, že včera za 55 bodů, naštěstí nemá vliv. ;)
Jako debil se chová řidič z výhledu, a je mi celkem fuk kdo to je.
Naposledy upravil(a) Honza42 dne čtv 07 led 19:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

petr_riha píše: Za mě je to jednoznačné, MB má přednost. Ty odbočuješ vlevo, MB vpravo. Jak je zákonně formulované otáčení (co se přednosti týče) nevím, ale střet bych být tebou neriskoval.
Jednoduše - jsi pořád na hlavní. Mercedes na vedlejší.
Já neříkám, že řidič s kamerou neudělal chybu. Jenom říkám, že kdyby přijel po hlavní a otáčel se, řidič mercedesu by o tom neměl šanci vědět, protože tam v tu chvíli nebyl a přednosti by byl úplně jinak. Nic víc a nic míň. Honza je na mne vysazený, protože je to zamindrákovaný stařík a já předpokládal, že se chytne ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

řB: tu teorii chápu a jsem ochoten akceptovat, že když se otáčím, jsem stále na hlavní (nevím to). I tak bych manévr prováděl s opatrností.

Otázkou je, co se děje v případě, kdy ty na tom pásu stojíš minutu a pouštíš auta na hlavní jedoucí rovně a mezitím do situace přijede MB. Vidí tě na pásu, vidí, že odbočuješ vlevo a on odbočuje vpravo. Tam myslím, že by při případné strkanici vyhrál ten s lepším právníkem (on neví, že ses otáčel, vidí, že odbočuješ vlevo).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Je to jedna křižovatka. Vozidlo z výhledu vjíždělo na hlavní silnici a dává přednost při odbočování vlevo protijedoucímu, který odbočuje vpravo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Honza42 píše: Jako debil se chová řidič z výhledu, a je mi celkem fuk kdo to je.
Tvých 55 si můžeš strčit akorát do prdele. Já dělám testy každý rok a ŘP mám komplet celou abecedu. Tak si zastrč pinďoura a jdi se projít.
Chápu, že ty jsi nikdy z nějakého důvodu nebyl zamyšlený a neudělal jsi chybu. Chápu, že sis potřeboval vylejt srdíčko kvůli mindráčku, ale opakuji - debilem nazývej své kámoše.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

petr: ano, neví to. Ale může to předpokládat, protože křižovatka není světelná a tudíž taková situace může nastat. Proto jsem psal, že já bych se tam tolik nehrnul.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Pak je otázka, pokud bych tohle předpokládal na každé křižovatce, jestli na sebe nebudeme čučet jak debilové. On čeká na mě, protože ví, že se neotáčí, já čekám na něj, protože nevím, jestli se neotáčí? To se mi moc nezdá.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Je to ještě složitější. Budeš mu muset dát přednost, i když uvidíš, že jede z vedlejší, protože se může jednat o arogantního hajzlíka, který bude tvrdit, že se otáčel na hlavní. Takže platí jediné, na takové voly jedině kamery, no.
Odpovědět