Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27040
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Žádné omezování není pochopitelné a už vůbec ne to, které obhajuje nějaký pofiderní zájem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Honza42 píše:Protože mají dlouhodobou a pravdivou zkušenost, že se díky hustotě provozu v aglomeracích stejně nakonec nikdo nikam dopředu významně neprobojuje. A tak na to kašlou a prostě se tak nějak "pohybují vpřed." Rychlíci je akorát obtěžují. Podle předpisu to není, ale je to pochopitelné.
To není tak úplně pravda. Například, hodně často se mi podaří díky kličkování mezi těmito zombiemi stihnout zelenou na semaforu. Jet v davu s nimi, vystojím si za celou cestu o několik intervalů navíc. Na dálnici taktéž - čím dřív se do města dostanu, tím lépe. V nabíhající ranní špičce je znát každá minuta v jeho průjezdnosti.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

pokud jedeš po magistrále kde stojí všechny 3 pruhy tak si s kličkovaním leda pro smích. nedostaneš se nikam. na středně plný silnici třeba jo, ne v extrému
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Samozřejmě, když to stojí, nemá to cenu. Bavím se o situaci, kdy se normálně jede, ale ve všech pruzích jsou proudy zombie řidičů. Pak se často vyplatí to vykličkovat.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Má zkušenost je teda dost jiná. Plynulou jízdou ve městě jsem většinou stejně rychlý jako „myškaři“. Takhle vedle mě asi na třech semaforech vypálil Passat a jel jako hovado a vždycky jsem ho v pohodě dojel a ke konci jsem se mu už normálně smál do ksichtu. Jasně, občas nějakou zelenou stihneš dřív, takže máš hezký „confirmation bias“, ale statisticky si podle mě vůbec nepomůžeš, pokud nejedeš jako vyložené hovado a nebo přesně nevíš, kde a jak máš jet.

(čímž teda nijak neobhajuju omezování jízdy jiných, ať si každý jede, jak chce, na druhou stranu se kvůli němu neposeru a nebudu měnit pruhy jak hradní ožrala trenky, jestli má místo na předjetí vlevo, ať si předjede tam, když spěchá (a je to legální ve městě)).
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Souhlas. Od určitého stupně dopravy, byť stále vcelku plynulého a rychle jedoucího, imho nemá smysl vyvíjet přílišnou aktivitu. Typicky dálnice okolo velkých měst v ranní/odpolední špičce.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27040
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Legální to je, ale hodně řidičů zapomíná na:
§12 odst.(2) V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla, motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 a cyklista smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

....což je v obci povětšinou splněno automaticky bez zvláštního úsilí. Buď už není kudy kam a pak je to souběžná jízda. A nebo je alespoň v jednom pruhu vždy skulina a tudy nechť si ten rychlík kličkuje třeba přes 5 pruhů, když ho to baví. Případy kdy pojedou na tříproudé silnici vedle sebe tři osamělá vozidla po delší čas stejně rychle je vyjímkou.

Dikce zákona není dokonalá. Když budou řidiči využívat 4 levé pruhy a pátý krajní bude průjezdný, tak vozidlo v levém pruhu nemá nárok na urychlené vyklizení levého pruhu. Musí prokličkovat až doprava a než se mu to povede, bude situace v provozu zas úplně jiná, takže mu to bude pravděpodobně k ničemu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27040
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Tam ale není napsáno nic o rychlosti, ale o bránění v jízdě rychleji jedoucím... Ale i tohle "Případy kdy pojedou na tříproudé silnici vedle sebe tři osamělá vozidla po delší čas stejně rychle je vyjímkou." je třeba na JS vcelku častý jev.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od 406 Coupe »

řidičBOB píše:Tam ale není napsáno nic o rychlosti, ale o bránění v jízdě rychleji jedoucím... Ale i tohle "Případy kdy pojedou na tříproudé silnici vedle sebe tři osamělá vozidla po delší čas stejně rychle je vyjímkou." je třeba na JS vcelku častý jev.
Nesouhlasím. Na JS jedou všechna osamělá vozidla v levém a prostředním. I když... dneska mně v pravým v 90 tlačil před sebou kamión jako kráva a radši jsem přejel do prostředního. Je tam 70 :)
Odpovědět