Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ale o tom se celou dobu bavíme.
Když uhneš do prázdného levého - who cares?!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Když uhneš do prázdného levého - who cares?!
Třeba že je tam B22a.. Jako jsem psal v tématu vedle? ;-) Což z pohled přestupku problém je, protože se nerozlišuje zda v levém někdo je nebo ne.

A viz co jsem psal - co je vzhledem k bezpečnosti a plynulosti lepší? A prosím o konkrétní odpověd
a) kamion z 0 do pravého pruhu - což vyvolá automaticky brzdění v pravém + cpaní se z pravého do levého), snadno to vyvolá krizový situace (viz ta moje story výše)
b) sundání nohy z plynu u aut v levém pruhu, přibližně na několik sekund

Já teda neočekávám, že napíšeš možnost a) nebo b) - bud debatu ukončíš, nebo odpovíš na něco na co jsem se neptal nebo prostě jen rozepíšeš, jakej kokot jsem :-)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ale ono to většinou není jenom o a) nebo b).
Na silnici platí nějaká pravidla a já logicky předpokládám, že je budou ostatní dodržovat. Pokud to situace vyžaduje, prostě v připojováku musí zastavit a dát přednost v jízdě vozidlům v průběžném pruhu.
x krát je situace ne o sundání nohy z plynu, ale o vcelku prudkém brzdění. Tady se pak dostáváme už do levelu plynulosti provozu vs. ohrožení řidičů v levém pruhu. Což o to, já s tím třeba počítám, že mi to tam ta lopata foukne, ale ten, co jede za mnou a v jedné ruce cigáro a ve druhé mobil, už ne. A z banálního připojení/zastavení v připojováku, je nehoda v rychlostech 100kmh a více.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

prostě v připojováku musí zastavit a dát přednost v jízdě vozidlům v průběžném pruhu.
Ano, viz ta moje story. 30t se ti prostě nerozjede na 90 hned (v kopci i vůbec) to prostě chtě/nechtě dojde ke špuntu v lepším případě, ke krizovce v tom horším. Následně se ta šňůra aut prostě hned nerozjede (ani není kam, když zařazené vozidlo jede 50) a dochází k efektu, kterej je krásně vidět ve videu níže zde v čase 1:13
Mimochodem - jezdíš často D5, u Rudný je přesně tohle často vidět, protože ve směru na Prahu ten připojovák je prostě krátkej a běžně se tam auta napojujou v nízké rychlosti

A za mě - radši at auta z pravýho uhejbaj do levýho, byť za jejich zdržení, než abych pak skákal v koloně, která tam z tohodle důvodu vznikla. Mě ty kolony nebaví - pokud tebe jo, tak se tohodle drž. Ale pak nenadávej, protože většinu kolon si dělaj lidi sami přesně tímto uvažováním (já,já,já - jak jsem už psal)
Já když jedu osobákem v levým, tak mi to vůbec nevadí a nemám s tím problém - on pak uhne zpátky, já šlápnu na plyn a jsem prdeli. Což je mimochodem další věc, že šlápout na plyn taky málokdo umí a rozjíždí se půl dne

Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

A ještě doplním - já pochopitelně neschvaluju situaci, že to někdo z pravého foukne do levýho někomu před auto. Bavím se o situacích, kdy auto v levým pruhu má na sundání nohy z plynu dostatek času a krizovka nehrozí ani náhodou
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

jerry píše: čtv 21 dub 17:36
GeneHawkins píše: čtv 21 dub 14:41
jerry píše: čtv 21 dub 12:27 https://www.testyojetin.cz/zajimavosti/ ... -internetu
Upřímně, tohle jsem tedy ani neušil. No už to dělat nebudu, raději budu za hulváta.
Jako co jsi netušil - že nesmíš předjíždět přes plnou čáru?
On je to přestupek i při přerušované čáře a to jsem fakt netušil. Bral jsem to, že můžu uhnout, pokud chci vyjít vstříc. Ale je to bezdůvodné přejetí do levého pruhu, protože v pravém překážka není. Že se blíží po připojováku není důvod.
Není to pravda, takový výklad nemá logiku. Normálně předjíždíš toho, co se připojuje.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins: Logiku to má - nemůžeš předjíždět auto, který jede v úplně jiným pruhu. To můžeš až v momentě, kdy v tom pravém pruhu fyzicky je.
Co je předjíždění je jasně definovaný a kdy můžeš do levého pruhu mimo obec taky

Ale zabývat se tímhle, mezitím co na D1 je obsazenej střední pruh a pravej zeje prázdnotou - může jen opravdu tupej fízl, pokud tam nedošlo k nějakýmu ohrožení. Ale pokud tam došlo k ohrožení - mohl by snad řešit to ohrožení....
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Bude to i ve videu...
Ale dneska jsem jel po hradecký hajveji, jeli jsme tři za sebou 85 - na pohodu. Polák se rozhodl nás všechny vzít (budiž mu přáno). Já jako druhej to stáhl na 80, aby nás nepředjížděl tejden a mohl se přede mě v klidu zařadit. Ale i tak se za ním udělala šňůra aut
Tak se zařadil... A po 500m odbočil na pumpu
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

A nějaké podklady na to jistě máš, že? Píšeš: "nemůžeš předjíždět auto, který jede v úplně jiným pruhu". Proč ne? Na základě čeho? Kde je to zakázané? Vymýšlíš si vlastní předpisy...
Jsem přesvědčený, že každý v Německu za to potrestaný řidič především ohrozil někoho v levém pruhu svým přejetím do něj...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Daškam: ty nemáš co přemýšlet o plynulosti a jak se ten nebo onen rozjede. Ty máš dodržovat ustanovení, že změnou pruhu nikoho neomezíš/neohrozíš.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět