Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Truck Daškam píše: pon 27 čer 22:21 GeneHawkins: Nikoliv, ptám se vás zcela záměrně. Protože vy víte všechno :-)
Je to relativni, jelikoz ty zas nevis nic.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pon 27 čer 22:13 A pořád jsem nedostal odpoved zde:
Parkuju na placeném parkovišti.
Jednoho krásného slunečného dne se Praha rozhodla, že na tu ulici dá B4 - aha, takže co?
Nákladák si mám zaparkovat před značkou na chodník, než se vyjímka vyřídí (pokud vůbec) a peníze za zaplacené parkování dostane dopravce od koho...?
Pokud se na místě objeví zákaz, tak samozřejmě máš stát vně zákazu na místě, kde je parkování povoleno. Chodník to asi nebude, ale profík tu jseš ty. Neb si do toho zákazu zřídit výjimku. Ty vole, pořád dokola, jak u harantů ve školce.

Zaplacené parkování v případě nezřízené výjimky požadovat v poměrné části zpět od toho, komu bylo hrazeno (pokud to smlouva dovoluje). Nebo mi chceš říct, že "ty volé, je tady zákaz, ale já jsem si tu zaplatil parkování, tak ty volé na zákaz seru a budu tam parkovat dál"?
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Vidím v bleděmodrým jak z ničeho nic a bez důvodu daj zákaz do tvé ulice a ochotně zaparkuješ svoje osobní auto kilometr od domu. Vsadím boty že budeš patřit mezi první, co do toho zákazu vjedou
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Zákazník o zákazech nemusi vědet a proste poptava dopravu (od někoho, kdo povolení ma nebo si ho sjedna).
A to se pleteš - viz smlouva o přepravě.
Zde úryvek ze smlouvy:

Kupující je povinen zajistit v prostoru přejímky výrobku podmínky odpovídající obecně platným předpisům z hlediska bezpečnosti práce.
Zodpovídá za případné znečištění veřejných ploch a komunikací vozidly prodávajícího vyjíždějícími ze stavby, pokud zde došlo k jejich znečištění. Pokud ke znečištění veřejných ploch a komunikací došlo, je kupující povinen je odstranit na svoje náklady.

Kupující odpovídá za provedení potřebných ochranných opatření, uzavírku komunikací a chodníků a za vyřízení potřebných výjimek
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: úte 28 čer 06:16 petr_riha: Vidím v bleděmodrým jak z ničeho nic a bez důvodu daj zákaz do tvé ulice a ochotně zaparkuješ svoje osobní auto kilometr od domu. Vsadím boty že budeš patřit mezi první, co do toho zákazu vjedou
Tak vzhledem k tomu, že mám vlastní garáž a i v bytě jsem měl vždy vyhrazené parkovací stání, tak... Ale ano, když někde bude zákaz, tak tam logicky nepojedu.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: úte 28 čer 07:29
Zákazník o zákazech nemusi vědet a proste poptava dopravu (od někoho, kdo povolení ma nebo si ho sjedna).
A to se pleteš - viz smlouva o přepravě.
Zde úryvek ze smlouvy:

Kupující je povinen zajistit v prostoru přejímky výrobku podmínky odpovídající obecně platným předpisům z hlediska bezpečnosti práce.
Zodpovídá za případné znečištění veřejných ploch a komunikací vozidly prodávajícího vyjíždějícími ze stavby, pokud zde došlo k jejich znečištění. Pokud ke znečištění veřejných ploch a komunikací došlo, je kupující povinen je odstranit na svoje náklady.

Kupující odpovídá za provedení potřebných ochranných opatření, uzavírku komunikací a chodníků a za vyřízení potřebných výjimek
Úryvek jaké smlouvy?

Jestli to je něco z internetu, tak to je irelevantní.
Jestli to je smlouva, kterou máte nasmlouvanou s těmi, kam jezdíš, tak o čem se teda celou dobu bavíme? Zákazník měl sjednat výjimku, nesjednal, nevezeme.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jestli to je smlouva, kterou máte nasmlouvanou s těmi, kam jezdíš, tak o čem se teda celou dobu bavíme? Zákazník měl sjednat výjimku, nesjednal,
Jsou to smluvní podmínky mezi kupujícím a prodávajícím (součástí toho jsou ceny atd.). Já většinou jezdím pro prodávajícího

Ono to není tak snadný, protože příjezdová cesta může být určena ve stavebním povolení, může být určena odborem životního prostředí a v případě vesnickejch staveb (či majitelů komunikací/pozemků) je ústní. A již několikrát jsem se setkal s ústním vyjádřením "vyjímku vám nedáme, ale normálně tam jezděte a my to řešit nebudeme" - co je myšleno tím "my" jsem nikdy nepochopil, protože v prvotní fázi to řeši policie s řidičem, nikoliv firma s úřady - a ani řidič a příslušník PČR o tom ústním vyjádření pochopitelně neví, to se dostane leda tak ke strážníkovi dané obce
Napsal bych sem i konkrétní úřady, ale nevím kdo všechno to tady čte

Tím se dostáváme k tomu, že to pochopitelně nikdo neřeší - protože já a ani MP (PČR) netušíme, jak to je a na místě do toho nevidíme. No a i většinou sebetupější policajt chápe, že mě za to dávat pokutu je holej nesmysl, co nikomu nepomůže a ani nic nevyřeší
Kdysi na mě jednou přijela MP vedle Prahy na udání - pochopili to hned, zasmáli jsme se a spokojili se s mým prohlášením, že už tam nepojedu

Tedka se řeší, že do Prahy nebudou moct stará auta - teda oficálně se vydávat vyjímky nebudou. Rád bych sem napsal neoficální daný postup, ale... viz
A již několikrát jsem se setkal s ústním vyjádřením...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

V jednom nejmenovaném krajském městě je fabrika, odkud vedou dvě cesty - jedna bez zákazu, druhá s B4. Případná objíždka B4 je zdlouhavá, nesmyslná a vede skrz zástavbu. B4 tam je kvůli tranzitu, který si zkracoval cestu od dálnice do města.
Jelikož jezdí na obě dvě strany, chtěli vyjímku - neuděleno, ale příslušná MP má instrukce ta konkrétní vozidla konkrétní firmy nechávat jezdit.

Běžná praxe. A pak se zde řidič dozví, že on je vlastně kokot
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Fascinuje mne, jak umíš najít miliardu důvodů, proč to nejde. Ale ani jeden jediný, jak by to šlo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: úte 28 čer 10:02
Běžná praxe. A pak se zde řidič dozví, že on je vlastně kokot
Když tě tak čtu, tak co kdybychom navrhli zrušit zbytečné značky typu B4, apod. a všichni jsme jezdili všude? Kousek od baráku mám cyklostezku, měl bych to po ní asi o minutu dřív domů. Mohl bych jí začít využívat, co ty na to?
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Odpovědět