Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

A ještě jedna malá věc - on přímo přepravce ani netuší, kam objednavatel jeho řidiče vůbec pošle

Jezdil jsem třeba u Gebruder Weiss. Ti maj nasmlouvaný přepravce, ve smyslu počtu aut.
Ráno přijde řidič, dostane papíry (třeba s 20 vykládkama), kde se dozví kam vlastně jede a ahoj.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Dej si sichtu u firem co vozi hlavne nadrozmery, oni ti uz vysvetli jak se zajistuje trasa.
Jinak tedy v dobe kdy mame Google Street View a mapackou panoramu se vymlouvat, ze nevim jak to vypada tam a tam je fakt traparna. Ja kdyz jedu nekam prvne (osobakem !), nebo nekam kde jsem dlouho nebyl, tak se proste a jednoduse podivam jak to tam vypada, co se tam zmenilo.

Pokud firma bere zakazky do sirsiho centra, tak se tam restrikce dopravnim znacenim daji privo ocekavat, to neni o tom, ze tam prijedu a cumim je hele tady zakaz, tady most pod prujezdnou vyskou.
Systemove selhani, diletantstvi, drzost – jinak to specifikovat nejde.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Kdybych nedelal 10 let v doprave, tak bych ho i politoval...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Taky lítáš s pískem? :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Truck: vypadá to tady tak proto, že tu žijí myslitelé jako ty, co si sami určují, co smysluplné je a co ne. Na vás lopaty by stačila hlídka, která by ti 2x dala flastr za plnou a pak by ses už na další šichtě začal pídit předem, zda tam projedeš a rozmyslel by sis, zda tam vjedeš nebo ne.
Ale to by ti policajti nesměli být stejní lemplové, jako ty lopaty.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Skoro. Myšlení "jinak to nejde" mě ale neprestava fascinovat.
Kde je potřeba výjimka, tam si ji zařídím. Kde je časové omezení vezu v rámci povolených hodin. Kde je hmotnostní omezení, tam přeložím na malá auta. Když potřebuju jet v době zákazu, dojednám si výjimku. A tak by se dalo pokračovat.

Zmrdi Truckova, resp. spíš jeho dispečerova, kalibru jen kurví trh a dopravu...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

ctrl_j: Ale nadrozměry jsou trošku jiná liga - mě o tom vyprávět nemusíš, já to prostředí znám. A nemysli si, že se tam v rámci šetření (at už času či peněz) na ledacos nesere. Ale tam funguje hlavně nějaké plánování, nevozí se to z hodinu na hodinu, protože zákazník před hodinou zavolal.

Hele já jsem od ježdění - ne abych čuměl na SVÉM počítači za SVOJE data jak to kde vypadá. A zapomen na to, že z google street view se něco dozvíš. Já jezdím po stavbách, neodpovídá realitě kolikrát ani klasická mapa. O fotomapě nebo streetviewu se není potřeba ani bavit. Občas jsem to zkusil a bylo mi to úplně k ničemu - jen jsem ztratil 10min, při čumění do počítače

S tím centrem to lze uplatnit v Praze - ta zóna 6t (a v centru 3,5t) je všeobecně známá. Ale jak jsem psal - kdo jezdí Prahu, ty vyjímky má, protože se rozdávaj jak z trhacího kalendáře

Kde je potřeba výjimka, tam si ji zařídím. Kde je časové omezení vezu v rámci povolených hodin
Tak jinak.
Naložím, dostanu adresu.
Přijedu tam, tam zákaz - jakej je další postup?

a) odvézt to zpět a zaplatit ze svého materiál + náklady (objednavatel si zaplatí dělníky zbytečně a kdo ví, zdali přijdou jindy)
b) vysypat to před zákazem
c) zamknou to, jít domu a čekat na vyjímku
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

A pořád jsem nedostal odpoved zde:
Parkuju na placeném parkovišti.
Jednoho krásného slunečného dne se Praha rozhodla, že na tu ulici dá B4 - aha, takže co?
Nákladák si mám zaparkovat před značkou na chodník, než se vyjímka vyřídí (pokud vůbec) a peníze za zaplacené parkování dostane dopravce od koho...?
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: pon 27 čer 22:10Přijedu tam, tam zákaz - jakej je další postup?
Na to snad zeptej svého zaměstnavatele a ne nás, když to nevíš.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins: Nikoliv, ptám se vás zcela záměrně. Protože vy víte všechno :-)
Chápeš to?
Odpovědět