Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Ty mozno ano. Prax z premavky ukazuje opak.

Ja by som to tam bez otocenia hlavou neposlal ani so sledovanim mrtveho uhlu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

že lidi nekoukají do zrcátek - s tím se musí počítat...to tak prostě je. Daj blinkr a jedou. Dokonce se i zde najdou tací, co se domnívají, že pak mají snad dokonce přednost.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Shr3k »

2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Vůbec nedokážu pochopit, že navigace táhnou takovou cestou i osobák. To musí programovat dement.
Pamatuju si jak v bejvalý firmě jsme dostali navigace (myslím že to byl TomTom) a kdesi u Karlovejch Varů mě to taky chtělo natáhnout na podobnou cestu. A trvalo moooc km, než to tomu kriplovi došlo a přestala mě otáčet a vypočítalo to jinou trasu
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Dneska jsem na semaforech u kyvadlovky dojel autobus šel od něj kouř. Tak si říkám, že asi zapl bufika.. Po chvilce si říkám, že to smrdí spíš jak obložení... Tak jsem vyskočil ven mu na to kouknout a to už vystupoval i autobusák a náboj totálně rozpálenej.

Tak lidi odvezl do té vesnice (asi 3km) a tam to odstavil. No vrah, však to brzdící kolo mohlo explodovat nebo to mohlo jít do smyku a drifrem skončit ve Vltavě.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Jak může být 60-letý chlap, takový debil? Toho bych neposlal něco odvézt ani s rikšou.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Shr3k »

Truck Daškam píše: pát 30 zář 09:49 Vůbec nedokážu pochopit, že navigace táhnou takovou cestou i osobák. To musí programovat dement.
Pamatuju si jak v bejvalý firmě jsme dostali navigace (myslím že to byl TomTom) a kdesi u Karlovejch Varů mě to taky chtělo natáhnout na podobnou cestu. A trvalo moooc km, než to tomu kriplovi došlo a přestala mě otáčet a vypočítalo to jinou trasu
Myslet si, že je chyba v programu, to může jen dement. Chyba je v mapových podkladech, které se neprogramují, ale kreslí a atributu-ují v GIS programech (AutoCad Map, ArcGIS atd.). Program pak podle atributů počítá různé verze trasy. Mimochodem proto bývají v navigacích EULA, kde je zpravidla zřeknutí se odpovědnosti a takové ty hlášky jako řiďte bezpečně. Je to podobné, jako když nemáš v návodu k mikrovlnce zmínku o tom, že tam nemáš sušit kočky.

Už se těším, jak někdo namaluje do mapy easter egg vedoucí kamióny někam do starého lomu přímo skokem až na dno. Mohli bychom takhle dělat pasti na ichtyly za volantem.

Ale je možný, že ten kripl si tam do té navigace dal trasu pro pěší/cyklisty. B-) Podle toho, jak se kriplovsky obhajoval, bych se ani nedivil, protože ani TomTom, ani

https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode= ... D%7D+ver=3

Google
https://www.google.com/maps/dir/Pavlovi ... 086665!3e0

tam mapy vůbec nemají.

Má je tam Here https://wego.here.com/directions/mix/Pa ... Ko%C4%8Dov

A samozřejmě Mapy.cz a OpenStreetMap.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

S tím pěším to je možný - když mu je 60.. Moje babička v dotykovým telefonu funguje metodou pokus omyl. Na něco sáhne a když to není ono, tak to zkouší dál, dokud se netrefí.


Jsem uživatel. Mapový podklad a způsoby trasování nerozlišuju. Je totéž když auto přestane řadit a ženská mi řekne, že je něco rozbitýho v motoru.
A ještě Shreku navigace original vestavěné. Použil jsem ji jednou v Mercedesu a nikdy více. Slepá mapa by byla lepší...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Minule nam na chatu viezli zamkovu dlazbu na 7,5tonke. Prisiel vodic z opacnej strany ulice ako to davalo zmysel, ale tak sa mozno otocil cez vedlajsiu ulicku...

Dovykladal palety, a v tom spustil: Pocuvajte, vedie z tadialto aj nejaka asfaltka? :D Ten dement siel 20km cez hento tu a stupania kde jazdia len crossky a cyklisti, lebo mu to ukazala GPS... A to bol mozno 40-50km od rodneho mesta.
Obrázek

Miesto toho aby prisiel normalne po asfaltke ktora bola este aj kratsia...
https://i.imgur.com/zO0jEa7.png
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Taky když to někde neznáš a se zámkovkou (zase stavby) je na podobný cesty zvyklej a nepřijde mu to divný. Polní cesty, lesní cesty - nic divnýho. Staví se všude. Když jsme v jedný MČ vozili matroš na hráz rybníka, jezdilo se po cyklostezce. Kousek od Mladý Boule se staví most a jezdí se tam skrz vysekané křoví

Mě spíš zaujalo, že zámkovku přiivezl na sedmituně... Kolik jich přivezl? To i dvě palety jsou moc...
Já měl na 7,5t naloženo kdysi asi 3t (plné IBC kontejnery) a to byl děs. A zámkovka váží víc...
Naposledy upravil(a) Truck Daškam dne pát 30 zář 12:56, celkem upraveno 1 x.
Chápeš to?
Odpovědět