Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

hele, byl jsi někdy v base? Třeba jenom na čumendu? To není žádný obývák, kde si v klidu mohu dělat kalby, pařit PS, zvát si holky, ale ztráta svobody a mnoho požitků s tím souvisejících. Ze své lehkovážnosti zabil člověka a podle okolností by měl být adekvátní i trest.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

BOB: tady nikdo nezpochybňuje že si za zabití zaslouží trest.
Jde o celkový efekt. Neúmyslně zabije člověka = škoda pro společnost; zavřeš člověka v produktivním věku do kriminálu=škoda pro společnost, následky kriminálu = pravdépodobně další škoda.
Naopak když mu dáš opp třeba v nemocnici nebo v důchoďáku, může nadále chodit do práce a třeba ještě splácet škodu pozůstalým.
Prostě "pomsta" a "chci vidět jak trpí" mi přijdou jako hloupé tresty. Podle ankety na Novinkách jsem ale v menšině.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

No, ona to není jen pomsta. Trest má obecně mít i odstrašující funkci. Tedy aby si každý uvědomil, že může jít i sedět, i když "to udělat přece nechtěl".
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Souhlas GH.
Add prospěšné práce: no jestli bych něco fakt nechtěl, tak aby se o mě v nemocnici staralo nějaký hovado který je tam za trest. Ale prej je málo hrobniku...:)
Add společnost: vidím to trošku jinak. Společnosti je to prdel. "Pohledávku" za dotyčným mají především pozustaly. A já bych si opravdu nepřál, aby mi mělo rodiče / sourozence / partnerku nahradit to, že mi kreten dá pár set tisíc. Teda, on mi je ani nedá, oni ho k tomu akorát odsoudí. A krev nedostanu, protože jsme holt Západ, takze zkurvit dotyčnému život kriminalem vnímám jako jedinou "fér" variantu.
Jasně, kdybych byl ženská, dvě děti a hypo na krku a přišla o manžela, třeba bych to viděl jinak. Ale čistě z pragmatickych důvodu.
Naposledy upravil(a) Stepan dne čtv 28 led 21:01, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

jo, pokud by to musel člověk odkroutit na pitevně nebo v důchoďáku/LDNce, apod., tak prosím. Poctivě, do poslední vteřiny. Ale ono takto opp vážně nefunguje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Mimochodem, minuly tyden zacal soud s damou co pod vlivem vseho mozneho v A35 rozstrelila policejni Octu a jeden prislusnik neprezil. Pani ani neprisla k soudu, ale vzkazala, ze ji je to lito…
Tak uvidime co vyfasne.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

GeneHawkins píše:No, ona to není jen pomsta. Trest má obecně mít i odstrašující funkci. Tedy aby si každý uvědomil, že může jít i sedět, i když "to udělat přece nechtěl".
Odstrašující funkce je hezká věc, chápů důvody, ale přesto jsou plné kriminály. A to tam pořád není spousta lidí, která by tam patřila.

Je zabití a zabití. Pokud někdo schválně předjíždí na plné před horizontem (Pavlice) nebo řízne zatáčku protisměrem (Vílanec), tak je to podle mě na nepodmíněné vězení bez diskuse. Takový člověk vědomě riskuje. Asi to bude znít zvláštně, ale podle mě je to horší přečin, než když někdo udělá průšvih z nezkušenosti a nebo se přehlédne. A to i kdyby v prvním případě zemřel jeden člověk a v druhém čtyři. Nevím jak vy, ale já taky dělám chyby.

Druhá věc je to dítě. Samozřejmě by to neměl být bianco šek. Věc se stala, je hrozná a vůbec nedokážu říct, co bych dělal na místě pozůstalých. To dítě je (kromě pocitu zadostiučinění poškozených) jediná osoba, kterou teď jde ještě ušetřit a vězením pro jeho otce se vytváří další oběť. V péči je s ohledem na naše zvyklosti nemá ten chlap jen tak. Pokud odsouzenému vezmou všechno na úhradu újmy, opět bude dítě chudé jak kostelní myš.

Podle mě u nás chybí dva druhy trestů. První je krátkodobé vězení, třeba v řádu týdne až měsíce. A druhé, pro podobné případy. Kdy bude nad danou osobou viset Damoklův meč v podobě přísné podmínky kombinované s nějakou formou domácího vězení a možností (povinností) řádně pracovat.
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

ctrl_j píše:Mimochodem, minuly tyden zacal soud s damou co pod vlivem vseho mozneho v A35 rozstrelila policejni Octu a jeden prislusnik neprezil. Pani ani neprisla k soudu, ale vzkazala, ze ji je to lito…
Tak uvidime co vyfasne.
To je ten pripad "Roztyly" a naraz zezadu? Moc nerozumim, jak nemuze prijit k soudu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Nemusí. Je to její právo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

trochu z jiného soudku, ale v ruce to měl...klobouk dolů :-bd
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět