Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

takže 4motion
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

M.Z. píše: úte 30 lis 13:06 V takové sračce jsem předjížděl nesčetněkrát, co v tom je za problém? Pokud nemá hladké gumy, tak to s ním nemůže nic udělat. A značky zákaz předjíždění, se dnes rozdávají na naprosto nesmyslných místech s krásným výhledem.
To je argument jak stehno x_x Něco ve stylu: předjížděl jsem na plné čáře neščetněkrát a nikdy se nic nestalo. Lítám po okreskách 200 a nikdy nic, tak proč mě buzerujete? Stejný jako výmluvy: tady tak parkuje každý už léta, tak o co jde? Furt jen výmluvy #-o

Zákazová značka předjíždění tam je. Že se dědovi na té břece mohlo stát cokoliv a skončit to v lepším případě ve škarpě, v horším nehodou je taky pravděpodobný. To, že ho natočili zrovna policajti? To je holt život.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Tak argument to být nemusí, ale pokud je na silnici pás břečky, to znamená, že se nemá předjíždět? (zákazovou značku teď neřešme)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

=)) =)) =))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Arkis »

Když je na silnici pás břečky, tak se samozřejmě předjíždět může. Spousta řidičů to i dokáže. Pamatuji si, že když jsem začínal na vylétané feldě, tak jsem to sám dělal, ale dalo mi jako začátečníkovi zabrat to udržet. Proto jsem to taky trénoval na prázdných silnicích.
Tady se řeší, že on ani nikdo tady na fóru není v pozici rozhodovat o tom, zda může nebo nemůže porušovat zákony. Je tam zákaz předjíždění. Je jedno, jestli je tam zbytečně. Prostě tam je a tak, když jej poruší, musí počítat s následky.
Taky jsem u bytovky, než jsem si sehnal vnitřní parkovací stání, stával na "šedém" parkovací místě a když došla pokuta, tak jsem ji zaplatil. Věděl jsem, že tam nemám stát, ale stejně nebylo jinde místo. Normálně se tam stávalo a když policajti nejeli vyloženě na udání, tak to nepokutovali. To parkovací místo tam dle legislativy mohlo být, ale nebylo zaznačené a tak se to pokutovalo. To je jako bych argumentoval, že vlastně to parkování tam mohlo být, tak ať jej tam dokreslí a pokutu mi zruší. Tak to nefunguje.

řB: To vypadá na známou firmu, když tak vyloženě po něm šli. :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Určitě. Litoměřice nejsou moc velké a známá firma je tam asi víc na očích. Hlídka šla na tutovku.
Ale jako mít 2x zákaz a rozvážet pizzu - to je na zbavení svéprávnosti. Navíc: provozovatel vozidla nesmí svěřit vozidlo osobě…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Furt jen samý zákazy, příkazy, rozkazy... Jako kdyby řidič neměl být svéprávný a potřeboval vodit za ručičku. Nevím proč podobných značek je hojně zneužíváno a dávaj se zcela nesmylně a zbytečně.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Nemám to nikde potvrzené, ale v tom konkrétním místě jsou ty značky téměř určitě kvůli spoustě smrťáků, protože je to hlavní tah do/z Rakouska, který svádí k vysoké rychlosti a předjíždění. Tak se tam halt nesmí předjíždět, aby tam zbytečně neumírali lidi. On se nikdo kvůli deset minutám neposere.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jo, to chápu - je to přehledný a dobrý, tak tam každej jezdil 140 - a pak se tam děly nehody.
Ale nevidím pak důvod, proč "kriminalizovat" někoho, kdo tam předjíždí v rychlostním limitu...
To je ta stejná logika, jako zákaz předjíždění pro kamiony - někdo předjíždí na prasáka (dlouho, poslání před čumák), tak bude i přestupkem čisté předjíždění.

Prostě místo řešení původního problému (rychlost) se řeší úplně něco jinýho. Stejnou logikou se může zakázat předjíždění plošně všem - protože pak přece vznikaj nehody, kdy umíraj lidi. On se přece nikdo kvůli pár minutám neposere....
Chápeš to?
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 522
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Eda »

Jedina chyba je ze si nevsiml zakazovejch znacek, za to dostane opravnene flastr. Predjizdeni na snehu nebo v brecce je naprosto normalni vec, navic kdyz se nekdo tahne 30, to uz z toho policajti delaji zbytecne drama...

Usek stoji za prd protoze se tam michaji kamiony jedouci 90, auta co chcou jet 100+ a mistni strejci co se tahnou 70. To ale nebyl tento pripad, o zadnym predjizdeni ve vysoke rychlosti nemuze byt rec
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Odpovědět