Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tohle je přesně věc, z který mám strach taky, a jednou jsem podobně taky málem motorkáře trefil - kdyby byl o trochu pomalejší, tak bylo hotovo.
A taky přesně to samý - celou dobu hezky za mnou (nejspíš, v levým pruhu nikdo určitě nebyl), a jak jsem měnil pruh tak fííí kolem mě
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Podle kraje bych tipnul na PL lopatu :-)
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rid ... .seznam.cz
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Už jsem to psal jinde...
Docela by mě zajímalo, proč tam ten zákaz předjíždění je - že tam není vidět z osobáku neznamená, že tam není vidět z ničeho. A zdá se, že je tam ten zákaz kvůli převýšení - což z kamionu není problém a klidně tam mohl mít normální přehled.

Ono kreslení plných čar v kombinaci s B21 se pletjvá, a běžně (minimálně ta plná čára) se to dává i na jinak přehledný místo. Sám jsem několikrát předjížděl přes plnou čáru, a nijak se za to nestydím.. A ani nebudu, když se DZ dělá od stolu
Na B21 nemám vzhledem k postihu koule, ale kolikrát jsem se všim, že je to normálně přehledný (minimálně z nákladního auta)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

A ani řidiči kamionu nepřísluší posuzovat, zda je to značení správné nebo ne. I když je jasné, že je to nadřidič s nadlidskými schopnostmi.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Arkis »


Jak si někdo dokáže nevšimnout, že odchází od nastartovaného auta? :))
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od _sulcik_ »

Ten tříválec je tichej, máš kessynu, takže klíče pořád v kapse. Venku hluk, spěcháš vyběhneš jen zmáčkneš zamykání a nevšimneš si že nezamknulo, protože běží. Pravda že když vylezeš z auta a běží motor tak to ještě pípá, ale dovedu si představit, že se to někomu stane, už se mi stalo že jsem si všimnul že ještě běží motor až když jsem vylezl z auta.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Arkis »

Je fakt, že jsem si neuvědomil, že jiné auto to může mít jinak. Když totiž vylezu z auta se zapnutým motorem s ovladačem v kapse (jen třeba když jdu vytáhnout nákup, než zacouvám do garáže), tak mi auto řve šíleně nahlas, že bych musel být hluchý, abych to přeslechl.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

To, aby člověk viděl zbytečnost nějakého omezení/zákazu - na to člověk nemusí bejt raketovej vědec, ale zmákne to každej s IQ nad 50.
To je to samý jako STOPka - jsou místa kde je nesmyslná (třeba výjezd z OMV na Jižní spojce směr Brno) a leckde chybí a je tam jen P4

Ono by bohatě stačilo, kdyby úředník nepotřeboval vykazovat nějakou činnost, a kdyby PČR konala a hlídala dodržování obecné úpravy.
Třeba to jak se hodně řeší předjíždění kamionů - vůbec by se nemusela nikam dávat B22, bohatě by stačil dohled na dodržování §36 odst. 4

Jenže na hlídání obecné úpravy se tak nějak sere, následně na to serou řidiči - pak jsou místa kde se díky tomu něco děje, úředník vykáže činnost a PČR pak už dohlíží na dodržování té místní úpravy - bez ohledu na nějakej materiální aspekt přestupku.


Víš jak si PČR tipuje ožralýho řidiče? Třeba dle toho, že používá správně blinkry... WTF? Nemá to snad bejt kurva naopak?
Čímž neříkám, že je lepší jezdit vožralej než bez blinkru :-D Ale je tím víceméně doznáno, že nesprávný blikání ti prostě projde a nikdo tě řešit nebude
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce…

Příspěvek od řidičBOB »

Koukám, že řidič Tatry s pískem je už i policejní expert!
No to mě poser!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět