Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

byt na mieste kameramana, tak urcite sa netrepem do praveho... rozbehnem sa v lavom a potom sa preradim....

byt na mieste mercedesu tak by som spravil presne to co on, vobec som nepobral preco si sa ty(alebo vodic z kamery) natrepal hned do praveho, pride mi to velmi nelogicke
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

No já se jdu projít, už není o čem.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Už jsem to psal...potřeboval jsem po pár metrech odbočit, resp. zastavit u pravého okraje.
Nicméně, že ještě něco nechápeš neznamená, že se můžeš nacpat do křižovatky autu, které by mělo dostat přednost v jízdě.
A ano, mercedes se řadil rovnou vlevo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Honza42 píše:No já se jdu projít, už není o čem.
Takže jsem to trefil :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Honza42 píše:Je to ještě složitější. Budeš mu muset dát přednost, i když uvidíš, že jede z vedlejší, protože se může jednat o arogantního hajzlíka, který bude tvrdit, že se otáčel na hlavní. Takže platí jediné, na takové voly jedině kamery, no.
Ještě, že každý, kdo není zamindrákovaný zlodědek vidí, že já tady nic takového netvrdím.
Dokonce se řidič vozidla s kamerou řidiči mercedesu omluvil ;-) To čumíš dědku, co?!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

řidičBOB píše:Už jsem to psal...potřeboval jsem po pár metrech odbočit, resp. zastavit u pravého okraje.
no najblizsich 50m auto zrychluje, cize ako vodic mercedesu by som si myslel ze slo skor o provokaciu/zbytocne hrotenie situacie, ked to slo podstatne jednoduchsie... ale kto som aby som o tom rozhodoval

Obrázek

tak ci tak, cely zivot som bol v tom ze ked uz stojim medzi tymi pasmi(na mieste vodica s kamerou) tak davam prednost tym co su na hlavnej aj tym oproti, nezavisle od toho z kade som dosiel

a po precitani tychto sprav to zrejme nebudem menit, pretoze mi pride ze jediny mozny vysledok je tak ako pise petr
Pak je otázka, pokud bych tohle předpokládal na každé křižovatce, jestli na sebe nebudeme čučet jak debilové. On čeká na mě, protože ví, že se neotáčí, já čekám na něj, protože nevím, jestli se neotáčí? To se mi moc nezdá.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

@řB
Takže pokud to chápu správně, řidič vozidla odbočujícího vpravo je v těchto typech křižovatek povinen předpokládat, že se každý odbočující vlevo otáčí z protisměru hlavní silnice, z čehož mu vyplývá povinnost dát přednost v jazdě.
Zvládl byste sem zkopírovat znění předpisu aplikovatelného na tyto dopravní situace, když jste si tak jistý svým tvrzením?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

LB: nemusím mít na všechno předpis... Přijedu po hlavní, otáčím se, dávám přednost třeba tramvaji nebo protijedoucím autům, když mám volno, přifrčí do křižovatky auto na vedlejší a já mám povinnost mu dát přednost? Tak si to myslíš??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

abgx1: třeba nebyl tak domýšlivý jako ty. Jako provokaci to nebral. Bylo to pouhé opuštění křižovatky vzhledem k provozu. Omluva proběhla. On si uvědomil, že já mohl mít přednost a já, že měl přednost.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ok, už to chápu, takže chybu udělali oba dva řidiči, protože se hned v průběhu odbočování rozhodli pokračovat do vzdálenějšího pruhu, čímž se jejich dráhy mohly zkřížit.
Pořád jsem ale přesvědčen o tom, že logicky by měl mít i v tomto případě přednost odbočující vpravo bez ohledu na to, zda odbočující vlevo přijel z vedlejší nebo se otáčí z protisměru hlavní. Proto mě zajímal konkrétní předpis, který asi ale neexistuje, takže se zbytečně vytváří chaos v pravidlech, protože odbočující vpravo si nikdy nemůže být jistý, zda má nebo nemá dát přednost, pokud neviděl odkud odbočující vlevo do křižovatky přijel.
K tomu navíc dochází i ke snižování plynulosti provozu, protože jak už zde bylo zmíněno, mohou přirozeně nastat situace, že v podobně nejasných momentech na sebe budou 2 spíše defenzivní řidiči hledět jak párek idiotů.
Edit. Třeba může jít i o záměr, jak vytvářet díky nepřehlednosti či absenci jasných pravidel více potenciálu pro srážky a tedy byznysu pro autoprůmysl.
Odpovědět