Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

ty děláš, jako kdyby ujížděli jenom nemovité fetky a bezďáci a výlučně ve městě...
Že jsem tak smělý, kolik takových honiček jsi zažil v kůži policisty?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Protože on sice možná dostane k úhradě x milionů, ale skončí to tak leda tím rozsudkem... Když se dívám na ty kovbojky, tak je zázrak, že při tom už někde nezařvala nějaká babka s hůlčičkou, paní s kočárkem apod.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Děláte z toho to, co vám servírují média. Ne vždy je to fetka a ne vždy to je nemajetná fetka.
Samozřejmě, pokud by byl náš systém důslednější na tyhle zmrdy nebo minimálně stejně důsledný, jako je na živnostníka, co nevydá účtenku EET ma lízátko, bylo by to fajn…ale to už je jiný song.
Btw: podle čeho selektovat při neuposlechnutí výzvy, zda pronásledovat nebo ne. On totiž ten zasahující policista zpravidla netuší, kdo sedí z volantem a proč nereaguje na výzvu… Co pak? Nehonit? :-) Nezastavím a mám automaticky zelenou a generální pardón?
Nebo jak by jsi to navrhoval takhle od klávesnice řešit?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

No, Bobe asi sám víš dobře, že často PČR pronásleduje známé firmy a moc dobře ví, s kým mají tu čest.
Minimálně tyto případy by měl stát umět vyfiltrovat a eliminovat.

Jako jak můžou pronásledovat někoho, kdo má 5 platných zákazů... Ne, to nechápu a nerozumím tomu. Takovej člověk nemá nejen co dělat za volantem, ale ani co mezi lidma
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Proč? Jakože mám 5x zákaz, ve frňáku 2g a tak jsem chráněný? Když mne budou stavět, tak vlastně v klidu mohu nezastavit s vědomím, že mne nebudou pronásledovat? To snad není to, kam to chceme dopracovat.
Že sedí z volantem, to není problém policie, ale soudů. Policie jenom plní úkol, který jí ze zákona náleží.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Zas na druhou stranu je potřeba uznat, že případů kdy PČR při honění někoho zrakvi, často i nevinného "civilistu" nebo něco rozmlatí, lítá eterem až nezdravě moc... Zda je to problém samotného pronásledování nebo jenom toho, jak ho provádí naši simíři je otázka na kterou neznám odpověď.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Střílet služební pistolí v plným obchoďáku taky nejde, přestože by si to dotyčný grázl zasloužil. Všechno je to jen o správném vyhodnocení míry rizika. Honičky po městě neuznávám. Mimo město klidně vystrčit auto proti pilíři mostu nebo řidiče zastřelit.
Zbývá ještě řešit spolujezdce, ale tam předpokládám, že vrána k vráně sedá .... a tudíž nevznikne velká škoda když havrani po akci naplní dva pytle.
Není občanská válka. Lidé musí pochopit, že s policí se nebojuje. (byť jsou to často pologramotná paka. Ale to už je zas jiná pohádka.)
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jízda samotná pod VRZem - budiž. To se dá zvládnout bezpečně, ačkoliv jízdní styl je jinej, než třeba dopravky na odřený auto a jede se fakt na hraně - ale asi každej kdo jezdí s VRZem, někdy na hraně jel. I já to s modrým málem položil.. A párkrát málem i bez modrýho :-D

Já kritizuju taktickej postup, kdy uměle záterasem vytvoří kolonu - a vzadu čekaj civilisti na náraz od ujíždějícího. A že to se to v minulosti stalo, a stane zase.

Jinak tys mě Bobe nepochopil - mě nešlo o to, že by takovej člověk měl bejt chráněnej. Ale jak tu někdo psal, to je problém soudů, přesněji řečeno našich zákonů - že jim je to defacto umožněno
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan píše:Zas na druhou stranu je potřeba uznat, že případů kdy PČR při honění někoho zrakvi, často i nevinného "civilistu" nebo něco rozmlatí, lítá eterem až nezdravě moc... Zda je to problém samotného pronásledování nebo jenom toho, jak ho provádí naši simíři je otázka na kterou neznám odpověď.
Nemyslím si, že máš pravdu. Rozhodně ne, když to vztáhneš k počtu zákroků. Ale jak víme - statistika je hezká věc a může z ní přesvědčivě vyjít data, která se nám hodí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od retron »

Cyklisté vybrzdili autobusáka jako pomstu za to, že údajně nekoukal na cestu
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/cykli ... zpravy_rsr
Odpovědět