Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

PepaSFI píše: ned 26 čer 21:34 trošku bych to poupravil. Mě kdysi, před mnoha lety, jeden starej pán učil pár věcí o řízení. A jedno z těch pravidel je FURT VE STŘEHU!
Takže ne že se tam podívám než to tam pošlu.
Ono platí obojí. Jednak musím mít přehled pořad, co se kolem děje PLUS se podívat znovu před samotným manévrem. Opomenout jedno (nekoukal průběžně) nebo druhé (nepodívat se při manévru) je proste picovina. Nemůžu poslat auto (natož nakladak) někam, kam se nepodivam.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Truck: ja by ti mohla uhnout do odstavného, když v tom tvém zastavila??
Problém těch kokotů, kterých ti není líto je ten, že málokdy zabijí i někoho jiného krom sebe. Problém kokotů v kamionech, co si myslí jako ty, že řídí kosmickou loď je ten, že často zabijí lidi kolem sebe, nikoliv však sebe sama.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Takže radši jistou nehodu?

řidičBOB: Všimni si, že v momentě kdy jsem téměř vedle ní, se rozjíždí - stejně tak se mohla rozjet s vytočenejma kolama. V ten moment bych si tím už nic neudělal, ale minimáně bych reagoval na vytáčející kola
To je jako když míjím kolonu vozidel v pruhu, tak reaguju na zhasnutí brzdovek - v tu chvíli si dotyčného hlídám, jestli mi tam nevjede

On problém těch kokotů je, že se lehce kamkoliv schovají a díky zrychlení se na ně dost blbě i reaguje a mnohdy si to neuvědomují.
Mě třeba kdysi motorkář předvedl sebevražedný manévr, kterým se mohl zabít. Jel v zákrytu za mnou stejnou rychlostí a když jsem začal měnit pruh, rovnou najel vedle mě - měl kliku že se dívám do zrcátka i během manévru, jinak to měl jistý.
A to je přesně ono. Vem si že bych normálně nepředjížděl, ale řešil uhybným manévrem nějakou situaci. Já bych byl bez šance se ho všimnout a on by byl bez šance na život

To je jako když jdu na přechod. Může svítit deset zelených, můžu mít 100x přednost - ale vždy se rozhlédnu okolo sebe, než do tý silnice vlezu, protože jakožto chodec vždy prohraju a je to můj život.
Pokud někdo jezdí jako ten motorkář výše, jezdí nesmyslně rychle tam, kde ho nikdo moc nepředpokládá - tak budou umírat dál. V pátek byla nehoda motorkáře, který míjel kolonu aut a nedalo mu přednost osobák, co z vedlejší jel na hlavní doleva. No já bych si hlídal tu křižovatku a jak bych v ní viděl to auto, čekal bych že mi to tam pošle... Jenže ne - drtit to V max po čáře a pak se divit je snažší
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pon 27 čer 07:01 petr_riha: Takže radši jistou nehodu?
Uhnutí do odstavného, ale s kontrolou situace. Ne bez čumění do zrcátek s tím, že bych zabil motorkáře v něm. Píšu ti to asi podesáté, zkus si poposednout. Ale ono to asi nepomůže...

Nebo trochu předvídat, dát nohu z plynu a dobrzdit. To je ta ideálnější situace, ale to jsem ti taky už psal a ani ta se u tebe neujala.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha:
Podívej se na video. Od momentu zastavení videa si připočti sekundu (to je ten pohled do zrcátka a nevím, jestli 1s není málo) - kde bych v tu chvíli byl a co bych s tím mohl dělat?

Kdybych neubral, tak jsem v tu chvíli jel podstatně rychlejc
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Škoda, že nemám telefon na Boba, aby mi poradil
Dneska jsem jel na stavbu, ulice Sekaninova v Praze, do které se dá zajet z ulice Jaromírova - ale pouze ze směru od Nuslí, ze směru z centra tam je B24 Ovšem problém je, že od Nuslí tam je most 3,3m

No, tak asi to budu řešit z investorem, at si ten barák postaví jinde :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Ja ti poradim taky. Spousta jedincu i tady v okoli ma nejakou zvlastni domnenku, ze nejake znaceni (v tomto pripade <3.5 t) plati jenom pro cizaky a pro jejich potreby se na to hledet nemusi, protoze ty cihly vezou prece JIM.

Takze fakt ne, to nikoho nezajima. Bud si vyridis vyjimku, nebo mas smulu. Tady mel zas jeden „taky investor“ dojem, ze se na nej nevztahuje ta cast o znecistovani komunikace, kdyz vyjizdeji ze zabahneneho staveniste. Nedal si rict, no tak mu to potom vysvetlila uredni osoba.

Pak tu byli dalsi, co meli provozovnu v rezidentni casti a najizdeli tam >12t technikou. Taktne jim bylo vysvetleno, ze do zony 3.5 t je to dost mimo a i ta vyjimka na maximalne „sedmitunu“ co maji se da klidne zrusit.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

ctrl_J: Ad vyjínka.
Jsem tu dnes, letos už sem asi nepojedu a na vyřízení vyjímky je asi 30 dni.
Takže reálně zaměstnám člověka aby tu vyjímku vyřídil - a už ji nepoužiju

Dobře to fungovalo na stavbě v Babišovských Průhonicích - obec dodala XY vyjímek bez RZ (prostě papír s razítekm), a dopisovali jsme si je tam sami dle toho, kdo tam jel. Sice nevím k čemu to bylo dobrý, když si tu vyjímku mohl vzít kdo chtěl - ale splněno bylo :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

takhle nějaká lopata couvala o barák vedle naší stavby a zničil nám tam všem chodník a značku. nafotil sem to vč. SPZ lopaty a poslal to danému sousedovi ať si to opravěj. a to byla jen náhoda že sem tam byl.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pon 27 čer 11:18 Škoda, že nemám telefon na Boba, aby mi poradil
Dneska jsem jel na stavbu, ulice Sekaninova v Praze, do které se dá zajet z ulice Jaromírova - ale pouze ze směru od Nuslí, ze směru z centra tam je B24 Ovšem problém je, že od Nuslí tam je most 3,3m

No, tak asi to budu řešit z investorem, at si ten barák postaví jinde :-D
A to, že si máš vyřídit výjimku, než tam vůbec vjedeš (nebo na ten svoz kývneš, whatever), tě nenapadlo? Takoví jako ty končí pak na cyklostezkách, když "ty volé, von tam byl zákaz, ale tak když tu vole sem, tak jsem to zkusil". Nezbývá, než věřit, že se podobný vemeno co nejdříve vybodují...
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Odpovědět