Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

To je jak Rozner v kulture :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

mattonecz píše: sob 25 čer 22:02 To je jak Rozner v kulture :D
=)) =)) =))
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

no tady se to teda mele. Pojďte se přestat handrkovat o to kde kdy co kdo udělal špatně, každý jistě zažil situaci kde nebyla jiná cesta než něco nedodržet.
Pojďme se vrátit k té situaci kterou tam Daškam měl. Jedete v houstnoucím provozu a najednou vám před auto někdo vjede, což se běžně děje a náhle zpomalí. Jak takovou situaci řešit?

Můj názor? Taky bych to poslal bez velkého rozmýšlení do odstavného. I s osobákem, natož s náklaďákem. Nevím co Daškam vozí ale ať je to cokoliv, prudký brzdy jsou vždycky riziko. Jak pro náklad tak pro auto. A vzhledem k tomu jak se v takových situacích obvykle jezdí, ano, česká národní kratochvíle- lepení na zadek, skoro jistě by to skončilo bouchancem zezadu.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od rhinos »

no nevim. Ja kdyz videl cely ten sestrih tak jsem videl temer nekoncici nereagovani na dopravni situace,nepredvidani a brzdeni na posledni chvili.
Citroen C4 GP
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

PepaSFI píše: ned 26 čer 10:07 Můj názor? Taky bych to poslal bez velkého rozmýšlení do odstavného. I s osobákem, natož s náklaďákem. Nevím co Daškam vozí ale ať je to cokoliv, prudký brzdy jsou vždycky riziko. Jak pro náklad tak pro auto. A vzhledem k tomu jak se v takových situacích obvykle jezdí, ano, česká národní kratochvíle- lepení na zadek, skoro jistě by to skončilo bouchancem zezadu.
Tak jedna věc je opravdu v krizi něco někam poslat, ale i tak se tam podívám (nabořit auto přede mnou je pro mě i jeho posádku bezpečnější, než srazit motorkáře vedle sebe. Asi nechceš žít s pocitem, že jsi někoho zabil.

A ta argumentace "můžu tam vject a toho motorkáře v odsstavném zabít, protože v odstavném nemá co dělat", to je prostě absolutně zvrácené myšlení. Říkám jako nemotorkář.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: sob 25 čer 10:11 Ne, to je realita. Dělám v dopravě skoro 15let, tak moc dobře vím o čem píšu. A ve Staropramenu jsem též byl - jednou za život a bez vyjímky. Na Barrandov jsem též jezdil a asi někdy tam ještě pojedu.
A to není jen Barrandov a Staropramen, to jsou desítky míst po Praze, kde je situace úplně totožná
Pustil jsem si to tvoje video snad poprvé se zvukem. Psychopat jako ty by měl dělat tak leda v nádvorní partě.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

no teď sem si pustil kousek se zvukem a hustý. tohle si dobrovolně dát na net ať každej vidí jakej sem retard..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

"můžu tam vject a toho motorkáře v odsstavném zabít, protože v odstavném nemá co dělat", to je prostě absolutně zvrácené myšlení.
To trošku překrucuješ, protože já jsem nic takového nenapsal.
Napsal jsem pouze, že by mi ho nebylo líto - číst to třeba jako zprávu, že se to někde stalo, vůbec mě to trápit nebude a budu si myslet, že o kokota méně a dobře mu tak
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

petr_riha píše: ned 26 čer 18:56
Tak jedna věc je opravdu v krizi něco někam poslat, ale i tak se tam podívám (nabořit auto přede mnou je pro mě i jeho posádku bezpečnější, než srazit motorkáře vedle sebe. Asi nechceš žít s pocitem, že jsi někoho zabil.

A ta argumentace "můžu tam vject a toho motorkáře v odsstavném zabít, protože v odstavném nemá co dělat", to je prostě absolutně zvrácené myšlení. Říkám jako nemotorkář.
trošku bych to poupravil. Mě kdysi, před mnoha lety, jeden starej pán učil pár věcí o řízení. A jedno z těch pravidel je FURT VE STŘEHU!
Takže ne že se tam podívám než to tam pošlu. Já musím už dávno před tím vědět že tam nic není a taky trošku předvídat, co by se tak asi mohlo vyskytnout. Ovšem pořád tady zbývá nepatrná možnost, že se mi tam dostane někdo nečekaně, nestandardním způsobem, velmi vysokou rychlostí nebo tak blbým manévrem, že do poslední chvíle není vidět. Jenže s tím se bohužel nedá nic dělat. Když mám volit jestli vlítnout někam kde skoro jistě nic není, nebo skoro jistě udělat nehodu, v tom provozu nejspíš řetězovou, ikdyž formálně ne mojí vinou, mám jasno.
Jo pokud by tam ten hypotetický motorkář jel, pak bych musel asi doufat že to dobrzdím dost abych nezabil lidi v tom autě a doufat že se zachová záznam v kameře.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

PepaSFi: Hezky napsáno, zejména tento odstavec - což mi přijde, že nikomu nedochází
Ovšem pořád tady zbývá nepatrná možnost, že se mi tam dostane někdo nečekaně, nestandardním způsobem, velmi vysokou rychlostí nebo tak blbým manévrem, že do poslední chvíle není vidět.
A ono ještě k tomu mému konkrétnímu manévru - po celou dobu jsem si hlídal každej detail pohybu toho auta, co udělá. Ono kdyby jí třeba napadlo uhnout mě do dostavnýho, tak bych musel zpátky
Chápeš to?
Odpovědět