Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Zrovna na 15 hodinovou dobu práce bych nesahal. To nemůžeš pracovat ani ve fabrice, kde jsou rizika plynoucí z únavy mnohem nižší...
Ona je práce a práce. Já jsem z celého dne opravdu pracoval tak 5h. Zbytek času jsem koukal na seriál, psal jsem sem, pospával, poflakoval se...
Protoze by se jizdy zacali planovat tak, ze “na casovej limit se dostanes sem a pak uz to docuknes na rezervu”. A ses tam kdes byl.
Jasně, MHD se taky tak plánuje.. A nemám pocit, že by řidiči MHD jezdili unavený nebo v tom seděli 20h denně. Základ je to mít rozdělený - dálková a místní doprava.
Na té místní dopravě toho moc nenaplánuješ a vždy to "nějak" prostě vyjde, protože musí - ve zbytečné křeči, kteou tu řešíme celou dobu
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pát 22 bře 12:47 Jasně, MHD se taky tak plánuje.. A nemám pocit, že by řidiči MHD jezdili unavený nebo v tom seděli 20h denně. Základ je to mít rozdělený - dálková a místní doprava.
Na té místní dopravě toho moc nenaplánuješ a vždy to "nějak" prostě vyjde, protože musí - ve zbytečné křeči, kteou tu řešíme celou dobu
Myslím, že bys mohl vědět, že i řidiči MHD mají povinné pauzy. A pokud chytne takovou sekeru, že by nezvládl dokončit pauzu dříve, než má vyjet opět na linku, tak nevyjede.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

petr_riha píše: pát 22 bře 11:24
Předseda píše: pát 22 bře 09:46 Zkus se prosím soustředit na podstatu: pokud je jen jedna pokuta 50.000 Kč bez rozdílu zda se doba jízdy překročí o minutu nebo 20hodin, tak je to špatně.
V pořádku. Nechť je pokuta v první půlhodině 50k a klidně bez papírů a s každým dalším překročením ať roste + papíry.
Může být. Ale to se konečně dostáváme k tomu, že jedna pokuta bez ohledu na to, zda jde o minutu nebo hodiny je nesmysl. Thats all.
Protože slepě tlačit "porušils, tak hotovo" je pizdovina. Stejným stylem můžeš obhajovat nesmyslné rozsudky z doby covidu, kdy soudy za ukradenou housku posílaly natvrdo do báně...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Tak s tím pečivem to taky bylo trochu jinak žejo :D
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kr ... 7071309_pj
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: pát 22 bře 10:42
“kdyz ti chybi do XY km, tak uz to dojed” by se okamzite zacalo vydrbavat.
Nevím proč... Kam jedeš máš daný v papírech, určitě by šlo i ošetřit nějakým neprůstřelným papírem, kde třeba parkuješ (třeba by to mohlo být ve finále natvrdo zavedený v tachografu)
Říká nékdo, kdo není schopen dodržet ani zákaz vjezdu, protože má pocit, že to je kravina.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Céda: ale takto náš právní systém funguje. Musíš se podrobit a poté udělat potřebné právní kroky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

No s těma zákazama to je nimlich to samé.
Třeba zákaz na Průmyslové má donutit tranzitní kamionovou dopravu, aby jezdila po Štěrboholské a Novopacké. Jenže v tu ránu tam nesmí nikdo (ted nevím jestli tam je 3,5t nebo 12t), protože se to prostě nerozlišuje.
Sice u MP/PČR nejsou kreténi a z 90% tam chytají fakt jen kamiony - ale na to se nelze spoléhat
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ty plné čáry jsou kravina - včera tam přece taky nic nejelo!
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-rid ... .seznam.cz
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Předseda píše: pát 22 bře 15:26 Může být. Ale to se konečně dostáváme k tomu, že jedna pokuta bez ohledu na to, zda jde o minutu nebo hodiny je nesmysl. Thats all.
Protože slepě tlačit "porušils, tak hotovo" je pizdovina. Stejným stylem můžeš obhajovat nesmyslné rozsudky z doby covidu, kdy soudy za ukradenou housku posílaly natvrdo do báně...
Na mě to působilo, že je snaha minuty bagatelizovat. Pokud je nyní sankce X a je problém, že to není odstupňované, nechť to na sankci X začíná a stupňuje. S tím problém nemám a byl bych zde klidně pro mírnější taxu, která by byla jednotná (ti, co překročí o málo, budou na svém, ti co o více, ušetří). Bagatelizování "vždyť to přetáhl jen o 10/30/80/250 minut a nic se nestalo", se mi příčí.

Co se covidu týče, nebudu komentovat (mluvilo se o něm hodně, ale pochybuju, že někdo šel do báně za housku, i když to nouzový režim dovoloval).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ty plné čáry jsou kravina - včera tam přece taky nic nejelo!
No, před 10lety tam žádná čára nebyla.. Takže předjíždění tam bylo v pohodě? Asi ne, vid...
Mě by zajímalo, jaká čára byla před/za horizontem - jestli to není přesně ten případ, kdy je plná čára celou dobu na přehledném místě
Bagatelizování "vždyť to přetáhl jen o 10/30/80/250 minut a nic se nestalo", se mi příčí.
Mě se zase příčí jezdit unavenej, protože si nemůžu dáchnout a jet později. Ale co nadělám
Chápeš to?
Odpovědět