Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Kdyby tam stál někdo s poruchou, tak ho asi před tím míjím a tudíž o něm vím, ne? Nebo tobě se rozbije auto a všechny předjíždíš odstavným, jo? Já už pár poruch měl, ale tohle se mi nestalo teda nikdy - vždy jsem měl naopak problém do toho odstavnýho vůbec dojet

M.Z.: Už jenom z titulu že se tvoří ulička IZS je jízda odstavným hovadina. A když v dálce začne houkat sanitka - kam asi všichni budou rychle uhejbat? A když se vedle kamionu dokáže schovat osobák, motorkář tuplem
Někdy se to toho odstavnýho koukej, co se tam válí za bordel - já v něm ani při koloně nejezdím a dělám uličku prostě až v moment, kdy zastavuju. Nějak nemám zájem kvůli tomu nabrat do gumy třeba kurtu nebo šroub

To je to samý, že dle mě je třeba kreténismus, jak se cyklisti cpou vedle aut zprava - když pominu že tam není místo, tak nikdo nekoukne vpravo do zrcátka, když se před ním náhle objeví kanál a nechce ho vzít - a v blbej čas na blbým místě je cyklista vedle auta neviditelnej. To se může komukoliv nelíbit, ale tu fyziku ohledně výhledu prostě nikdo nikdy neochčije

Jinak v Praze na Jižní spojce (což je defacto totožný o čem se tu bavíme) jezdí motorkáři středem běžně - a nemám pocit, že by se tam váleli.

řidičBOB: Tvoje myšlenkové pochody nechápu. Na B22a mi řekneš, že nejsem v pozici, kdy mám určovat co je bezpečné a co ne a že mám dodržovat DZ. Ale najednou motorkář to určovat může, DZ dodržovat nemusí a je jízda v odstavným v pořádku...?
Já ti nevím, ale dle mě jsi teda těžce rozdvojená osobnost...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jinak asi tady dle mě je tady i nějaká informační nepřesnost - já se vůbec nebavím o stojící koloně a nějaký opatrný jízdě v odstavným, kde je to pak fakt jedno
Třeba vzhledem k mé situaci, kdy jsem to nahulákal rychle do toho odstavnýho, jsem jel nějakých 60 - 70, takže ten případný motorkář který by tam jel, by jel dobrý kilo
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Já neřekl, že je v pořádku. Ty buď neumíš číst nebo na to prostě nemáš. Já tipuji to druhé.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1750
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: úte 21 čer 21:31 petr_riha: Kdyby tam stál někdo s poruchou, tak ho asi před tím míjím a tudíž o něm vím, ne? Nebo tobě se rozbije auto a všechny předjíždíš odstavným, jo? Já už pár poruch měl, ale tohle se mi nestalo teda nikdy - vždy jsem měl naopak problém do toho odstavnýho vůbec dojet
Co to blábolíš? Bavím se o porouchanem vozidle, které tam stojí, řeší poruchu a ty ho smetes. Kdybys ho predtim minul, asi tam nepojede, když je rozbité, ne?

Nebo se ti stává často, ze mines auto napr. měnící kolo, které te v mziku předjede?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Dobře, jinak. Z jakého titulu ty určuješ, jestli je bezpečnější jet středem nebo v odstavném? Já myslím, že z pohledu zákona je to jasný - a to je přece svatý, má to určitě svůj význam a jak ty říkáš - ty nebo já nemůžem určovat, co je bezpečnější.
Považuješ zákon a DZ za svatý nedotknutelný grál - tak se toho prosím drž vždy, a ne pouze pokud se ti to hodí

petr_riha: Asi jsem divnej, ale vlítnout do stojícího auta mi přijde něco úplně jinýho, než vytlačit někoho, kdo předjíždí tam, kde nemá
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Já jedu jenom tvou lopatí analogii. Ale tos evidentně nepobral.
Tak ještě jednou poLOPATICKY: když ty si můžeš odignorovat kdejaký zákaz, proč by motorkář stejně podobně nemohl ignorovat jízdu v pruzích? Třeba mu to přijde jako lepší nápad, než předjíždět v zákazu…co já vím?
Já jezdím středem…sice i ty se oháníš záchranářskou uličkou, ale na takové D5 je to utopie. Pravidelně 2 kamiony vedle sebe a oba na středové čáře. Nebo D0 - taky chuťovka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1750
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: stř 22 čer 06:50
petr_riha: Asi jsem divnej, ale vlítnout do stojícího auta mi přijde něco úplně jinýho, než vytlačit někoho, kdo předjíždí tam, kde nemá
Mě teda přijde hodně divný, že ti přijde v pohodě někoho vytlačit (a zabít) jen proto, že jede, kde je to zákonem zakázané. Jako fakt? Příště někoho zabiješ jen pro to, že jede po dálnici 150, což je taky zákonem zakázané (a jen ho vytlačíš do středových svodidel, protože tam prostě nemá co jezdit 150)? Ufff.

A propos, jak víš, že tam žádný stojící auto není, když jsi říkal, že jsi do toho odstavného vletěl jak hovado, aniž by ses rozhlédl?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Hele, a můžu prostřelit gumu kamionu, co jede 93? To je totiž 13 km/h nad zákonnou možnost! Nebo jej alespoň vybrzdit?! \m/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Chápu dobře, že jsem měl teda radši sestřelit tu Fabii, protože co kdyby náhodou někdo jel v odstavným?
Kdysi jsem s Octavií uhnul do odstavnýho, když v pravém ležela pneumatika (která se vešla pod kamion). Dle tvé logiky jsem ji měl prostě trefit, zničit auto a možná zavřít dálnici a třecba chytit smyk a nechat se trefit - protože co kdyby náhodou nás někdo v odstavném předjížděl.
A propos, jak víš, že tam žádný stojící auto není, když jsi říkal, že jsi do toho odstavného vletěl jak hovado, aniž by ses rozhlédl?
Protože asi koukám před sebe...? Nějak nechápu tvůj dotaz.. Stejně jako jsem viděl tu Fabii, bych viděl i to odstavený auto, že
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1750
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: stř 22 čer 09:05 petr_riha: Chápu dobře, že jsem měl teda radši sestřelit tu Fabii, protože co kdyby náhodou někdo jel v odstavným?
Primárně jsi měl dát nohu z plynu a udělat prostor tomu autu, které se radilo před tebe.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět