Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Vyjímku na Blanku mám

A celý to bejvá postavený na hlavu - Kbelská od Průmyslové doleva na Kolbenovu: do levého pruhu zákaz nákladáků nad 3,5t. Což když odbočuju doleva.... fakt nebudu přejíždět do odbočovacího pruhu vlevo z úplně pravého. A takových míst je mraky.
O klasické B4 se ani nebavím, to je to samý
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »



Dneska som v ruke skoro nemal ja... A popritom mi ani neprislo zeby som spravil nejaku chybu, pozor som daval, odstup tiez bol...


akurat som si nevsimol ten moment ked tuareg z mierneho pribrzdovania odrazu vyhodil kotvu(pred nim siel geront ktory spanikaril)
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Omezení, neřešíme, jedem kilo... divíme se...
Chápeš to?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Spectral »

Můžu jet rychle, ale pak nesmím zaspat...
:ar!
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Spectral Když ze stavby vypadne třeba chlap, nebo vystrčí bagr rameno... Jak asi zareaguješ v kilu a jak v padesáti, že...
Chápeš to?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Spectral »

Ne, když uvidím, že tam opravdu někdo je, lidi na kraji nebo dokonce ten bagr v akci, tam tam nepojedu kilem (a ani k tomu nebudu potřebovat tu značku). Na videu je ale pusto prázdno, bez dělníků a stavebních strojů, a omezení je z důvodu vyfrézované vozovky, která je navíc označena dopravní značkou Nerovnost na silnici. Když už jedu v omezení dvojnásobkem rychlosti, tak se pochopitelně musím dívat dvojnásob, protože z nějakého důvodu tam to omezení asi je. Autor prostě malinko zaspal, to se stane, ale někdy to nedopadne tak dobře, jako tentokrát.
:ar!
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Já se na stavbách dost pohybuju a nemám pocit, že by se někdo s bagrem vedle nějak trápil a jel pomalejc, dokud nezasahuje pásem do jízdního pruhu. Když jdu k autu, tak není nic divnýho, že mi těsně za prdelí prolítne auto - byt by tam pohodlně projel autobus.
Už vidím, jak by ta kolona z toho kila brzdila na pade, kdyby dojeli k místu kde se v omezení pracuje.
Místo toho aby lidi byli rádi, že tam můžou projet a že se silnice prostě neuzavře a jezdili nějak opatrně, chovaj se jak hovada

Nejlepší je dělat mosty, protože to je zavřená celá silnice a já se nemusím bát, že mě sestřelí nějaký hovado
Chápeš to?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Když je frézování směrem dolů, vůbec nebrzdím.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

když jsem tak sledoval ty směrové tabule a podle nich odstup, bylo to sotva 1 sekunda. To je takhle v omezených podmínkách, v rychlosti kolem 100kmh fakt dost málo na reakci. Jo jistě, můžu říct že jezdím furt ve střehu, jenže opravdu furt? A jede tak i ten za mnou? Nečumí náhodou do telefonu? Já to asi ubrzdím, ubrzdí to i on? To místo vpředu je moje pohodlí a bezpečí a má to vliv i na bezpečí zezadu. Když já nebudu muset brzdit jak v kresleným filmu, ten vzadu bude mít víc času reagovat aby do mě nebouch.
Že to celý bylo rychlejší než je tam předepsáno? No někdy jsou ta omezení fakt nekonečná, na většině úseku se nic neděje ale zas přehánět by se to nemělo. Starý přísloví říká-co neubrzdíš, to neukecáš.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

No neviem, mne skor pride ze ten odstup tam bol tak 2sekundy, co mi vzhladom na to ze kilometer za mnou neslo ziadne auto prislo dostatocne.

Len aby som to dal na pravu mieru, takato situacia sa mi stala 1. krat. Vacsinou som ten co ma vo vlaciku aut najvacsi odstup, a pekne plynule zastavi aj ked auto pred nim brzdi smykom... A este pocas toho pustam vystrazne a robim vsetko preto aby ubrzdil aj ten za mnou


Aj tu ked si vsimnes, tak brzdil som od 10. sekundy, najskor mierne a postupne viac a viac...


V 15. sekunde sa podla odrazu v ceste rozsvietili brzdove svetla na fabii pred tuaregom, vtedy musela vyhodit kotvu ta fabia pred nim... Ale to som cez tuarega nevidel

Niekde v 16. sekund sa tuaregu zdvihne zadok, vtedy zacal brzdit naplno on... To som si vobec nevsimol, a stale pribrzdoval len mierne


Nasledne som takmer 2 sekundy nic nerobil, stale len mierne pribrzdoval, napriek tomu ze som cumel na tuarega... Proste som prehliadol ten nesulad v intenzite brzdenia medzi mnou a tuaregom


Nic viac, nic menej, nepremarnit tie 2 sekundy tak tam pekne bezpecne zastavim
-----

K tomu predtym, ked sa tam pracuje tak som tamad fakt viac ako 60 este nesiel :) Vtedy sa tam rozne kluckuje medzi lavou a pravou stranou, vsade sa niekto mota, doprava je striedavo pustana... Proste nerealne ist rychlo
Odpovědět