Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Tady nešlo o křižovatku, ale o kyvadlový provoz
Jedno to není - sanitka může, motorka ne.

Když si bude do křižovatky najíždět auto na červenou - tak bez majáku ho budu nejspíš téměř ignorovat a na přednosti budu trvat. S majákem mu zastavím, že...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ty taky nemůžeš do zákazu, ale děláš to… V čem je prosím ten rozdíl??
Když nevíš kudy-kam, začneš matlat 10 věcí dohromady… x_x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: stř 07 zář 13:54 Co myslíš tím "jsem předjížděn"?
Když jsem JÁ předjížděn je jedna věc a pravdu máš.. Ale že předjíždí 5. auto za mnou je věc druhá
Kde se bavíme o pátém vozidlu? Předtím jsi psal, že kdyby ses nepodíval (ano, je to překvapivě tvoje povinnost se podívat), zabil bys je. Takže 5 aut za tebou asi nebyli, že? Takže ano, byl jsi předdjížděn.
Truck Daškam píše: stř 07 zář 13:54
Jinde ve fóru se toto již řešilo a došlo se k závěru že je to tak, jak píšu
Kde se to řešilo? Kdo k tomu závěru došel? Ty?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: stř 07 zář 16:25
Když si bude do křižovatky najíždět auto na červenou - tak bez majáku ho budu nejspíš téměř ignorovat a na přednosti budu trvat. S majákem mu zastavím, že...
Jinými slovy ho smeteš, ač bys stihl zabrzdit, protože tam nemá co dělat? Chudák, který bude stát na hraně křižovatky, pouštět IZS a ty ho smeteš, protože ti padla zelená a on nestihl tu křižovatku vyklidit. Nebo (nemá tam v ten okamžik co dělat přeci)?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: To mícháš ty dohromady - nevím jak riskuju svůj život při jízdě zákazem, na který bud můžu mít vyjímku nebo mi stačí oranžovej maják
Kde se bavíme o pátém vozidlu? Předtím jsi psal, že kdyby ses nepodíval (ano, je to překvapivě tvoje povinnost se podívat), zabil bys je. Takže 5 aut za tebou asi nebyli, že? Takže ano, byl jsi předdjížděn.
Od momentu mého začátku znamení o změně směru jízdy mě nikdo nemá co předjíždět (viz §17) - kdo mě do té doby nepředjížděl (MĚ, nikoliv 5. vozidlo za mnou), ztrácí nárok - a je to jen a pouze o vzájemné dohodě a toleranci
Kde se to řešilo? Kdo k tomu závěru došel? Ty?
Napříč lety je těch fór hodně. I kdybych věděl forum, nevěděl bych v jakém tématu. Ne.
Jinými slovy ho smeteš, ač bys stihl zabrzdit, protože tam nemá co dělat? Chudák, který bude stát na hraně křižovatky, pouštět IZS a ty ho smeteš, protože ti padla zelená a on nestihl tu křižovatku vyklidit. Nebo (nemá tam v ten okamžik co dělat přeci)?
Opět a zase - kde píšu, že ho smetu? Napsal jsem: téměř ignorovat
Hledal jsem, a není to synonymum pro dopravní nehodu
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: stř 07 zář 19:25
Od momentu mého začátku znamení o změně směru jízdy mě nikdo nemá co předjíždět (viz §17) - kdo mě do té doby nepředjížděl (MĚ, nikoliv 5. vozidlo za mnou), ztrácí nárok - a je to jen a pouze o vzájemné dohodě a toleranci
Ne, tak to opravdu nefunguje. Pokud je souvislá kolona, a ta je předjížděna, ty tam samozřejmě vjet nesmíš, pokud bys ohrozil (nebo omezil, ať opět neslovíčkaříme - nevěděl jsem to ráno, nevím to ani teď).

Pokud jede kolona 4 kamionů 80kmh, čtvrtý je aktuálně předjížděn jiným řidičem, tak druhý kamion samozřejmě předjíždět nesmí, neboť ohrožuje (omezuje) předjíždějící vozidlo (které má dle zákona rychlost vyšší, než je rychlost předjížděných). Blinkr druhého v pořadí tomuto rozhodně nedává právo předjíždějícího zabít (protože tam dle tebe nemá co dělat). Blinkr fakt není univerzální vstupenka do levého pruhu a ostatní si naserte.

Přičemž dle tvé definice tento ještě předjížděn není, protože je předjížděn jiný, o 30 metrů zpět.
Truck Daškam píše: stř 07 zář 19:25 Napříč lety je těch fór hodně. I kdybych věděl forum, nevěděl bych v jakém tématu. Ne.
Víš, je takové idiotské se odkazovat na něco, co mohlo být úplně jinak, protože to neumím dohledat. Tak buď příště ten zdroj dohledej, nebo se na něj neodkazuj.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ne, tak to opravdu nefunguje. Pokud je souvislá kolona, a ta je předjížděna, ty tam samozřejmě vjet nesmíš, pokud bys ohrozil (nebo omezil, ať opět neslovíčkaříme - nevěděl jsem to ráno, nevím to ani teď).

Pokud jede kolona 4 kamionů 80kmh, čtvrtý je aktuálně předjížděn jiným řidičem, tak druhý kamion samozřejmě předjíždět nesmí, neboť ohrožuje (omezuje) předjíždějící vozidlo (které má dle zákona rychlost vyšší, než je rychlost předjížděných). Blinkr druhého v pořadí tomuto rozhodně nedává právo předjíždějícího zabít (protože tam dle tebe nemá co dělat). Blinkr fakt není univerzální vstupenka do levého pruhu a ostatní si naserte.
Úplně jsi přetočil do jiné situace.
Já se bavim o úseku kde je dopravní omezení, semafor s kyvadlovou dopravou a B21. Navíc jsem se původně VŮBEC nebavíl o liteře zákona, ale POUZE o životě motorkáře a rizikovém chování (bez ohledu na zákon)
A ty přijdeš s druhým pruhem kde se to neřídí jen §17, ale i §12 ohledně jízdy v jízdních pruzích (a ano, tam platí to co píšeš)
Víš, je takové idiotské se odkazovat na něco, co mohlo být úplně jinak, protože to neumím dohledat. Tak buď příště ten zdroj dohledej, nebo se na něj neodkazuj.
A to co zde tvrdíš ty - ty máš odkaz někam? Děkuji za přeposlání
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ne, oranžový maják ti rozhodně nestačí. Musíš vykonávat pracovní činnost, kterou může být ohrožena bezpečnost nebo plynulost. Což doprava písku pod oranžádou není. I když si to hodně pitomců myslí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Což je definice, kdy ti těžko někdo prokáže opak - Leda by se uživatel přiznal.
Navíc je to neoficiální návod z jednoho úředního místečka, co dělat při nevydání vyjímky (záměrně nepíšu podrobnosti takto veřejně)
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: stř 07 zář 21:09
Víš, je takové idiotské se odkazovat na něco, co mohlo být úplně jinak, protože to neumím dohledat. Tak buď příště ten zdroj dohledej, nebo se na něj neodkazuj.
A to co zde tvrdíš ty - ty máš odkaz někam? Děkuji za přeposlání
Co? To, ze nesmís odbocit vlevo, pokud jsi predjizden, říká zákon. Nevím, co chceš kam preposilat.

Pokud se ale odkazují na diskusi, kde někdy někdo něco podobného možná napsal, tak mi to přijde bez odkazu na ni takové hloupé. Nemyslíš?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět