Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Píšeš stejný sračky jako natáčíš.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2284
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins Argumentační dno, s IQ houpajícího koně...
Ještě jsi mohl zmínit nějakou pravopisnou chybu nebo se zeptat, jestli nemám něco lepšího na práci
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Zde musím souhlasit s GH. Píšeš ukrutné kokotiny…na to, že bys měl znát 361čku i o půlnoci :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od honziss »

Vcera v zuzeni na D5: jedu asi 90-95 tacho, dojizdim kamion v pravym, najizdim do levyho, jsem od nej asi 10m kdyz si vsimnu ze se nak divne vlni, sundam nohu z plynu, kdyz jsem metr od jeho hrazdy, tak to ve vterine posle do levyho asi metr pres caru, cukne zpatky, da levej blinkr a najede tam komplet, protoze nechtel brzdit za autem z pripojovaku, ktery je ale davno pryc.

Co je na tom nejsmutnejsi? Ze jsem to cekal, protoze takovejch je vetsina a zazivam to kazdej den :ymsick:
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Kamion co to vezme bezhlave doleva, aby „pomohl“ autum v pripojovaku rikas? - https://youtu.be/zpadU2b9pLE?t=395
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2284
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Já nikde nic ohledně 361 nepopírám ;-)

ctrl_j Moc jsi nepochopil co se stalo - dle autora přejížděl z pravého do středního a nákupní taška přejížděla z levého do středního.... Takže ono to je obráceně a přednost měl on

Já osobně osobákům v připojováku neuhýbám, pokud nejsou na konci a není to nezbytně nutný a možnost uhnout mám.
Ale zase chápu, že ne každýho baví si klaksonem si tu přednost vynucovat a chce prostě jet bezstarostně pořád.
Však se podívej třeba zase na ten Barrandák - v připojováku nekonečná šnůra osobáků, co prostě najíždí do pravého a nezájem. Tam ta možnost uhnout moc není (taky z důvodu co jsem psal, že těch proměných 100 nikdo nejede) a taky se to tam pěkně přibržduje....



honziss Já moc nechápu, že se někdo s osobákem není schopnej rozjet na kilo a musí se tam prostě nacpat. Můj osobák je jebka s 50kw nebo kolik (prostě něco jako Felda) a stačí mi i připojovák na D1 směr centrum z pražského Opatova.
Pak máš připojovák dlouhej 300m - a prostě ne (třeba zase ten Barrandov). Každej jede 60 a vyhlíží, komu to tam pošle
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

řidičBOB: Jistě, a co je základní pravidlo pro ZIP?
Střídavost a srovnaná rychlost v obou pruzích.
Já ti tedy nevím, kde jsi vzal tu srovnanou rychlost… :-?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Truck Daškam píše: ctrl_j Moc jsi nepochopil co se stalo - dle autora přejížděl z pravého do středního a nákupní taška přejížděla z levého do středního.... Takže ono to je obráceně a přednost měl on
Ja to pochopil velmi dobre, a proto jsem to blize nekomentoval. Text neni obraz a tady nelze stanovit, kdo v tom pruhu byl prvni - vytlacil ten kamion to auto, nebo to pani poslala jemu na kabinu? A mimoto nevim jak to maj v zahranici, dle znacneho vyskytu nemeckych RZ je to pravdepodobne v DE.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2284
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Tak to je snad logický, ne? :-D
Nebo jak se chceš zařadit do kolony, co jede 80-90? Prostě musíš jet těch 80/90 jako oni, nebo bys tlačit toho před sebou :-D

Proto se tam mimojiné ta 80 dává, aby se ty rychlosti srovnaly, mohlo se bezproblému zipovat a bylo by to plynulý.
Jenže jak jsem psal - ti v tom levém jedou na krev, na konci dupnou na brzdu třeba i dva za sebou - ten v tom pravém je tam pochopitelně neskřípne a chce si udržet rozestup - přibrzdí z těch 80 na 75. Ten za ním, aby měl rozestup (a mohlo se zipovat) nepřibrzdí z těch 80 jen na 75, ale přibrzdí třeba až na 70..... a tak to jde dál, až 20. vozidlo v pravém pruhu stojí.
Mezitím se levej pruh stíhá vyklízet, takže je pořád volnej a dá se jet podstatně rychleji než ten pravej a tím se to celé prohlubuje
.
Však se někdy zastav třeba u sbíhání na I/3 před Benešovem a pozoruj to - s narustající dopravou uvidíš, jak se to postupně zpomaluje a dál až do zastavení.
Mít drona a bejt o to zájem, tak bych to i natočil... ale není, tak na to kašlu a každej si na to musí přijít sám (teda nemusí a nepřijde - viz co tu píšou, že ty vyzkoumaný věci co tu píšu jsou blbosti, proto nám jsou kolony souzený)

Každej jenom já, já, já - ale už nikoho nezajímá, co to způsobuje všem. Samozřejmě - týká se to i předjíždění kamionů. Ale pokud se nebavíme o předjíždění rozdílem 1km/h - nebývá to nic, co by se během chvíle zase nerozjelo, narozdíl od té kolony před omezením, kde se ta kolona rozjíždí hodně blbě a je tam třeba 2h

ctrl_j: Taky si myslím, že to bylo v německu - já to pochopitelně myslím na naše poměry. Jak to maj v D nevím, a je mi celkem jedno
Jak to bylo/nebylo můžem jen spekulovat - vycházím z popisku.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ne, logické to není… Možná tvoje kamioňácká logika to tak vidí, ale není to podmínkou ZIPu.
Je super, že každej jenom já, já, já a doplácí na to ostatní. Uvědomuješ si, že celou dobu tady obhajuješ bezdůvodné blokování jízdního pruhu a ignoraci střídavého řazení, jak jepopsáno v zákoně? Co fetuješ za sračky nebo to máš od narození?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět