Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

:D
Naštěstí - obojí dobře dopadlo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

M.Z. píše: stř 18 led 20:21 Naštěstí to byla jeho poslední spanilá jízda.
Pravděpodobně ano. Ale víme, ze na papíry auto nejezdi. Teď ho bude všude vozit 70lety syn, snad to bude trochu lepší, když ho bude vozit kluk :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ona je stejně otázka, jestli tohle lékař může odhalit včas. Rok je dlouhá doba
Chápeš to?
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

To jste tady jako mysleli vážně, že by se měla paní, která omylem najela do protisměru, otáčet na hlavní výpadovce z Brna na sever, kde je povolených 110? Nebo couvat tamtéž? Tam je odbočovák na Globus, to poslední, co tam člověk čeká je couvající vozidlo. To, že tam zastavila a zavolala cajty, bylo to nejlepší, co v dané situaci mohla udělat.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

Jen truck
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

A to se nepočítá :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak záleží asi na rozhledu, že. Couvat se dá i rychle.. Pochopitelně, pokud někdo couvá na volnoběh, furt šlape do spojky a neumí couvat prostě rovně - at na to vysere
Jako kolikrát když se mám s někým vyhnout - tak mu na zpátečku ujedu a pak potupně čekám, až laskavě ke mě dojede a mine mě, abych mohl jet

S nákladákem jsem couval nejrychleji asi 50km/h, u osobáku mě nikdy nenapadlo kouknout na tachometr
Chápeš to?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

Ono to vic nez 50 nebude. Jak asi umi couvat clovek co vjede na dalnici do protismeru
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

tak to vypadá že tady máme Rychle a zběsile 9 a 3/4, Vincek Dýzl se může jít stydět do sklepa pod uhlí. Zpátečka bývá obvykle převodovaná trošku rychleji než jednička, u náklaďáků to bude podobný už z toho důvodu že se s tím musí dát couvat i do kopce a složitě manévrovat. Takže couvání padesátkou ať si každý zhodnotí, já mám celkem jasno. Pro informaci, ta Hradecká v Brně u Globusu je asi hned po D1 nejfrekventovanější silnice. Otočit se trvá možná pár sekund, během kterých ale přijede tolik aut že by se to bez rizika hromadné nehody neobešlo. Já sice tvrdím že se otočím tam kde jiní sotva zaparkujou, kdysi jsem si nacvičil i otočku na zpátečku smykem ale v takovým provozu je to blbost.
Zavolat na sebe policajty je sice blbý ale v dané situaci to asi bylo to nejrozumnější co se dalo udělat. Sám za sebe si takhle netroufnu říct co bych dělal. Nejspíš bych s ohledem na hustotu provozu zkusil přecouvat to až na sjezd, tedy za něj a tam v relativním bezpečí číhat na možnost tudy odjet. A rozhodně bych se nepokoušel o rychlé couvání. Za prvé, ono to jaksi moc nejede. Za druhé moc se to nedá řídit a ať mi nikdo nevykládá nějaký kecy, to je prostě fakt, věci co řídí zadníma kolama se při vyšší rychlosti řídí fakt blbě. A za třetí, z naprosté většiny dnešních aut je dozadu vidět úplný prd a bez senzorů a kamer se s nima nedá ani zajet do normálního parkoviště. Takže bych si hrál na téměř statickou překážku na krajnici, takový se občas vyskytnou a ostatní se s tím běžně setkávají častěji než s nějakým komediantem co se snaží o rychlou a zběsilou sebevraždu. A ano, je tam riziko nějak se dostat za ten výjezd, ale jak už jsem napsal, záleželo by na provozu. V extremním případě by bylo možná zajímavý dát tam trojúhelník a zavolat si odtahovku. A že mám předek jaksi na druhou stranu? Jsou holt všelijaký vokolostojíčnosti v životě lidským...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Pepa: ty si dovoluješ poučovat profíka, co s náklaďákem couvá 50tkou! To je už trochu moc, ne?! :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět