Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Mě to moc velké drama nepřišlo, jeli tak 30
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

Dělají nám tu v bavorské vesničce nový železniční přejezd. Kvůli tomu objížďka a pro místní nouzový přejezd vedlejší malou uličkou řízený semafory, protože se dva osobáky proti nevyhnou, navíc se tam vozovka prudce láme. Dnes v poledne se chorvatský kamioňák rozhodl, že přece nepojede oklikou a na nouzovém přejezdu kamion zlomil a vše ucpal. Kolaps na obou stranách, přivolaná policie zajišťovala vyprošťovací službu. To měl chlapec asi drahý, holt za blbou frsajeřinu se platí. Jen nechápu tu lidskou omezenost, která vůbec umožní tam vjet s kamionem, když je to tak tak pro osobák.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mattonecz »

Truck dashcam rad vysvetli :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak ono záleží, jak to je/není značený. Časta praxe je že jedeš dle oranžový šipky, ta tě dovede k zákazu - a starej se. Viz ta křižovatka, kam se nedalo jet nikam, co jsem sem (ve videu) dával nedávno
Ačkoliv nevím jak je to možný, když DZ dělaj odborníci a musí to projít schvalovacím kolečkem
Chápeš to?
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

Jed tam značka zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou "Průjezd středem městečka a přes železniční přejezd uzavřen". Místní osobáky tam jezdí, protože mohou přejet přes nouzový přejezd se semafory. Takže jednoznačně jel přes zákaz vjezdu. Objížďka je oznamovaná a značená již ve vzdálené obci. Ale jen v němčině.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Hele asi takhle - fakt nevím co bych já dělal v Chorvatsku, kdybych dojel k zákazu, tam bylo něco napsaný v hatmatlce, do toho mě tam tudy táhla navigace a dle pohledu do mapy (v navigaci) by to vycházelo jako nejrozumnější (jako nejhlavnější) cesta.

Věř, že on byl z toho na prdeli zpocenej a celkově zoufalej z tý situace víc, než kdokoliv jinej okolo
Chápeš to?
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

To jo, bylo mi ho líto, jak tam běhal kolem. Ale stejně to nechápu. Musí to být mozkový zkrat, protože byl nesmysl tam zajet.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Shr3k »

Truck Daškam píše: úte 01 lis 09:57 Hele asi takhle - fakt nevím co bych já dělal v Chorvatsku, kdybych dojel k zákazu, tam bylo něco napsaný v hatmatlce, do toho mě tam tudy táhla navigace a dle pohledu do mapy (v navigaci) by to vycházelo jako nejrozumnější (jako nejhlavnější) cesta.

Věř, že on byl z toho na prdeli zpocenej a celkově zoufalej z tý situace víc, než kdokoliv jinej okolo
Pokud je pro tebe chorvatština hatmatilka, nevyjížděj radši ani na Slovensko. Osobně si spíš myslím, že měl na čele vytetováno "Před upotřebením protřepat".
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

jerry píše: úte 01 lis 08:38 Jed tam značka zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou
Tvl, snad si nemyslíš, že nějaká lopata bude respektovat zákaz vjezdu, který tam beztak nainstaloval nějaký tupý úředník?!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

No, zoufalej…spíš z toho, co ho ta chytrá myšlenka ve finále stála ;-)
Občas koukám nějaký pořad z vyprošťování na severských silnicích někde v prdeli ve Finsku a je to docela slušná přehlídka idiotů v kamionech, co najedou na zledovatělou silnici bez řetězů nebo v klidu vjedou na uzavřenou silnici. Pak často odmítají zaplatit za vyproštění, ale tamní zákon umožňuje odtahovce zabavit vozidlo do uhrazení částky…a když dojedou Politi, tak to lítá.
Někdy je až k neuvěření, co za kretény to je.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět