Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/hro ... n-40372579

Jinak v tomhle měřeným úseku není vyjímka (a přesně takový záběr ted i mám) že se prostě jede jede jede... A najednou řidič osobáku se lekne kamery a dupne na brzdu.
Protože jak se jim to z kopce rozjíždí, je problém jet nějak normálně

Je to tam celý na hovno. Je to z kopce, takže jet 80 chce každej, a i kdo má 40t.
Dojede se brzda v osobáku, to nikdo nechce hamtat na brzdu, takže je nasranej a lepí se a přibržduje jenom tak, jak musí - předjíždět moc nejde nebo je to rovnou zakázaný.
No a když dupne ten vpředu kvůli kameře ještě na brzdu (75km/h je pro něj moc), je hotovo.

Čímž neříkám, že by neměli mít rozestupy
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

Hele zrovna v tom tunelu kdo jede 80 GPS, tak toho kamion vytroubí protože se mu nechce brzdit.. Ale když pak kamion vjede do levého někomu před čumák a dostane trubku, tak ještě rozhazuje rukama se slovy "se neposer".

Ten tunel vždy jasně ukáže, že kamion všechny brzdit může, ale běda jakmile by měl jet 80. To je oheň na střeše..
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Mě se moc nestává, že bych tam 80 za někým jel - vždy se tam jede 60 - 70.
Řešením by bylo tam dát 100, jako ve Valíku na D5
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

Může být. Nicméně 1) valík nemá takové klesání 2) kamčáci mají tak jako tak jezdit 80 už teď :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

potvrzuji, co píše Přeceda...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Předseda píše:el_xel
1) to sis vycucal hodně blbě z prstu ten příměr s chodníkem. Když ti někdo vyjede z jednosměrky z prostisměru, tak v tom zahučíš, žes mu nedal přednost zprava. On pokutu za jízdu v protisměru. V "ideálním" případě 50:50 zavinění. Rozhodně ale neplatí to tvé, že vyjel z protisměru a tak jde veškerá vina za ním.
3) to že si nejde sednout je jakože "hezký" ale řeší se otázka viny. Pokud je uznána vinou ona a matka vůbec, tak matka bude 100% odškodnění za řidičkou. Proto je na místě i trest pro matku, resp. uznána vinnou ale od trestu by se vzhledem k okolnostem upustilo. V ten moment už si tolik vymýšlet nemůže, protože měla svůj díl viny. Rozumíme si? :)
S tou jedničkou máš pravdu, nevymyslel jsem zrovna nejlepší příměr. Ale s tou trojkou prostě pořád platí, že tady máš na jednu stranu smrt dítěte a na druhou stranu řidičku, která tu svou nezodpovědnost projevila několika způsoby (nedostatečný rozhled, vjezd do zákazu) a nepochybuju, že u soudu bylo to dokazování důkladné. Chápu, že někdo musí dělat ďáblova advokáta, ale tady je prostě ten následek obrovskej a to, že nešla nešla do tepláků, bych na jejím místě vnímal jako jistou úlevu (čímž jí neberu právo se bránit u soudu). Řidička má povinné ručení a sama nic platit nebude (tam jsou výjimky snad jenom pro chlast nebo úmysl, ale tohle nevím jistě).
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

2) kamčáci mají tak jako tak jezdit 80 už teď
Použiju Bobova slova... Mejch 80 není to stejný, jako tvejch 80 ;-)

Další věc je, že každej kvůli strachu z flastru jede "pro jistotu" o 10km/h méně, plus je potřeba přičíst odchylku tachometru - kterou navíc ani řidič OA prostě neví.
Já třeba vím, že mejch 82km/h je reálně 80
A fakt není vyjímka tam jet za osobákem 60km/h.. To se týká i ve stoupání kde jsou pruhy tři, ale tam je na předjíždění místo a většinou jsou stejně uprostřed :D

A ano - Valík není v takovým krpálu.
Ale běžnou praxi tam bylo, že jsem nastavil tempomat na 82km/h, kus před tunelem se přede mě zařadil osobák - a tumáš brzdy na 70...
Tím že tam dali 100, tak tohle odeznělo.. v pravým se jede furt stejně a není co řešit, a osobáci at si vlevo dělaj co chtěj
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Vcera som to v ruke nemal ja: vychadzal som z radu zaparkovanych aut, vyhlad dolava mizerny, premavka husta, pozeral som cez skla zaparkovaneho auta dolava a v dialke videl bielu dodavku bliziacu sa z lava... Q7 pred dodavkou som uvidel az v momente ked boli vodicove dvere v jazdnom pruhu - Proste obrovska chyba, ist tam menej schopny vodic/skutrista tak to mohlo skoncit dost zle



po par sekundach som v spataku videl ako sa otaca, chcel som sa mu ospravedlnit tak som spomalil a planoval zastavit, to uz ma vsak stihol zablokovat, tak som rychlo vyskocil von nech nedostanem bombu cez okno...

Strucny prepis rozhovoru:
ja- Prepacte, pozeral som sa, nevsimol som si vas
on- Pozeral si sa?! Mam male decko v aute.
ja- Vychadzal som pomalicky, nevidel som vas cez auta
on- Mňa to zaujima? By som ta tu rozjebal, auto by som rozjebal [tu som s nim stratil empatiu a chut jednat s nim slusne... co sa mu budem ospravedlnovat ked ho to nezajima a este je na to agresivny]
on- Kde tam vychadzas, mozes tam vychadzat dolava?
ja- Jasne, mozem
on- Nie je tam plna ciara? [to mi prislo dost smiesne, co situaciu uplne neukludnilo, na co on zacal sermovat rukou, bal som sa ze kopne do auta]
ja- Chod do auta skor nez ti prijebem
on- Aby tam nebola hlava na kapote. Co mas povedat? Ospravedlnujem sa, nechcel som to
ja- A co som spravil ked som vystupil ty kokot
on- Chuja si zo seba spravil

Medzi tym si vsimol ze spolujazdec vola policajtov, chvilu protestne stal pri aute a odisiel


Co by sa v danej situacii dalo spravit lepsie? Pri vyjazde z parkoviska to je jasne, poprosit niekoho nech mi ide ukazovat ci mozem bezpecne vyjst na cestu - taketo veci sa nesmu opakovat

A pri naslednom konflikte? Neviem, utekat by bola hlupost... Same rovinky, semafory a kolony v okoli + mal viacej koni. Naviac som sa mu chcel ospravedlnit

Snad len papat viacej halusiek
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

To máš o lidech.. já byl teď v neděli účastníkem DN 3x aut. 2x poškození + viník DN, mladej 20letej kluk. Ten tam měl v autě manželku a dítě. Jako poškození jsme ho mohli seřvat stylem, že je to debil a kam čumí, že teď jsou naše plány v prdeli. Šéf bude mit kecy protože auto služební a já nevím co.. Asi jako ten "tvůj" mamlas.

Místo toho jsme se všichni ptali vzájemně, zda jsme ok. Zavolali pcr. Kluk se nám pak ještě asi 4x omlouval, že ho to mrzí. Ale nikdo na něj nebyl zlý. Všichni jsme nad tím mávli rukou, že se to stává. A že je fajn, že jsou všichni ok. Za 1,5h od nahlášení vše sepsané PČR, odjezd. Easy den.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak hlavně že veze děcko a pak se někde otáčí, stíhá tě a zastavuje tě.
Když veze dítě, může jet klidně pasivně a přesně tyhle věcí předvídat a vyhýbat se jim
Chápeš to?
Odpovědět