Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Dá.
Proto jsem napsal: osobně z tohodle předjíždění zprava mám přesně kvůli tomuhle hrůzu a vždy jsem se tomu s modrým vyhejbal.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Nejhorsi vec co se asi da (nejen modrym majakum) provest je tesne pred nim udelat jakykoli nestandardni manevr. Kam se teda krom ruznych zmen smeru jizdy radi i nahodile zastaveni typu proste to tady zaslapnu.
Nicmene tady to jde i za ridicem toho straznikovskeho Karoqu. Celou dobu od strihu k te situaci jde videt, ze Ducato blika vpravo. To fakt nevim zda bych se tam cpal.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Krásné je, když pod VRZ dojedeš někoho, kdo o tobě celou dobu neví, protože nemůže sledovat každé 3s, co se za ním děje a když tě v tom zrcátku objeví, tak první věc, jsou brzdy - prostě kokot/píča šlápnou na brzdy. Tohle nikdy nepochopím!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

ta (ne)reakce té fabie je zcela pochopitelná, stačí se vžít do situace. Nikdo nemůže sledovat zrcátka neustále v plné pozornosti. Já je sleduju dost pečlivě a často a mezi tím periferně, což spousta lidí nechápe, jak můžu vidět na tolik míst najednou. Ale i tak by mi chvilku trvalo, než bych tam zaměřil pozornost a zanalyzoval co se tam děje. Zrcátko zmenšuje, ve výhledu dozadu bránilo auto s kamerou, pokud to byla dodávka, SUV nebo náklaďák, nemuselo být předjíždějící rychlé SUV vůbec vidět do poslední chvíle. Když to sečtu, na nějakou smysluplnou reakci nezbyl vůbec žádný čas. Nebo snad měl škubnout volantem a hodit to do pole? Auto s kamerou taky nijak neuhýbalo, celkem pochopitelně.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Mě nejvíc "udivilo", když jsme jeli v koloně skrz pražské tunely. Jeli jsme s jeřábem, takže pomalejší kolona v pravém pruhu, aby rychlejší mohli jet - a paní v připojovacím pruhu (od OC Smíchov směr P6) se rozhodla, že mezi nás zazipuje :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Týpek v BMW ale extra pilot. Tam je špatně uplně všechno. Správně by bylo zařadit se za tu Fabii, dyť ten kamion v protisměru musel vidět. Míň správně by bylo se lehce opřít o Fabii a tlačit se zpátky do svého pruhu. Bouračka, ale velmi pravděpodobně s mizivými následky.
Ale on si to prostě hrne v protisměru, vstříc kamionu, na přímej čelní střet :D Nicméně Fabiistu bych v tomhle případě vyloženě neobviňoval, imo to vážně nemohl čekat...
A k videu s Ducatem -> Velmi ironickou tečkou by bylo, kdyby to příslušníci následně rozmrdali o ten, nepochybně velmi užitečnej, zužovací ostrůvek 8-}
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Vidím to stejně
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

BTW když je řeč o jezdcích pod majáky: to je kapitola sama pro sebe. Často jsou oni ti, kteří jsou naprosto nečitelní co udělají. Kličkují zleva zprava namísto toho aby drželi jednu stopu. Výsledek je, že já se uhnu ke kraji ale druhé auto udělá opak. Často si vyberou úplně iracionální cestu jako např. snažit se procpat kolonou namísto aby to vzali po kolejích nebo projeli tram zastávkou..
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

To s těma kolejema se není čemu divit - já taky nemám přehled, kde se dá z kolejí opět sjet. Dneska leckde tam máš rygol, za ním tráva (či šutry) a šlus. Dyt kolik bylo vozidel IZS již zaseknuto v téhle pasti... Dřív, když byly koleje pojízdné, bylo to o něčem jiném.
Třeba v Plzni to funguje hezky - nahoře u Plazy (nebo jak se to OC jmenuje) to hodí na koleje, a pak projede po kolejích celou Plzní. V Praze nereálný.

A s VRZ jsi kolikrát pod tlakem - už máš vyhlídnuto kudy to projedeš, do toho přemejšlík kam pak tam dál, tohle už máš v hlavně vyřešený - takže tě třeba ani nenapadne využít volnej protisměr, kterej se mezi tím vyklidil a hlídáš si, jak bude reagovat to bílé auto u křižovatky...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

A taky ne všichni např. policisté, jsou z Phy ;-) Takže ty různé nástrahy neznají a tak raději neriskují jízdu po kolejí, kdy nevědí, zda tam rygol je nebo nee.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět