Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Kdyby... to je kouzelně oblíbený slovo
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: čtv 04 srp 07:04 petr_riha: Jsi svéprávný? Jsi. Takže dokážeš si sám určit s čím jsi schopný bezpečně dojet
Ty vole, to je argument jak noha…
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

proč by ten autobus převracel? No třeba proto že ta guma vedle byla přetížená nebo přinejmenším zatížená víc než je obvyklé. Z nějakého důvodu tam tu další nápravu udělali. A že se má jet podle toho jak je vhodné? No tak to je asi jasný každýmu tady, jen ty ses k tomu nějak dopracoval po několikadenní debatě. Tvrdil jsi že to je v pohodě, dá se s tím normálně jet. Tak normálně nebo jak teda? Byl to dálkový spoj, nejspíš jel po dálnici a tam moc rozptyl není. Pokud by jen trochu zpomalil z rychlosti obvyklé, asi by se dostal pod 80kmh a protože mu technický stav bránil tu rychlost dodržet, měl z dálnice neodkladně vypadnout. Takže to vypadá že buď jel "normálně", což radši nebudu dál rozebírat, nebo jel pomalu, prostě proto že to rychleji nejde, je to nestabilní, blbě se to ovládá a kdovíco ještě, takže tvořil překážku provozu a vytvářel nebezpečné situace.
A to "kdyby" je to kouzelné slovo kvůli kterému například jen tupé ovce nepředjíždí před horizontem protože kdyby tam něco jelo, bude to velký špatný, zatímco velcí borci co si na "kdyby" nehrajou.......
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

prostě proto že to rychleji nejde, je to nestabilní, blbě se to ovládá a kdovíco ještě
Zkušenosti s autobusem nemám.. Ale nejspíš ani jedno.
Já měl třeba prázdný pravý kolo na druhý (natáčecí) nápravě.. A všiml jsem si toho, až když jsem šel z pravé strany k autu - jak dlouho jsem s tím jel a kde se to stalo netuším. Možná jsem s tím jel 3km, možná 10km. Auto jelo normálně, normálně zatáčelo. Nic dinvýho nedělalo. A to jsem s tím jel naloženej po dálnici

Srovnání s předjížděním mi přijde mimo - to jestli tam něco pojede není ve tvé moci (protože tam prostě nevidíš) a existuje docela slušná pravděpodobnost, že ano - narozdíl třeba od té maminky s kočárkem v nočním lese

petr_riha: Proč nejedeš na sněhu po dálnici 130? Dyt je to legální?
Protože jsi svéprávný, není to bezpečný a proto jedeš prostě pomalu.
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: čtv 04 srp 14:00
petr_riha: Proč nejedeš na sněhu po dálnici 130? Dyt je to legální?
Protože jsi svéprávný, není to bezpečný a proto jedeš prostě pomalu.
Ano, udeřil jsi hřebíček na hlavičku... Nejezdím bez kola, protože to není bezpečný.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: čtv 04 srp 14:00 Srovnání s předjížděním mi přijde mimo - to jestli tam něco pojede není ve tvé moci (protože tam prostě nevidíš) a existuje docela slušná pravděpodobnost, že ano - narozdíl třeba od té maminky s kočárkem v nočním lese
A to, že ti bouchne vinou přetížení jediné zůstavší kolo ve tvé moci je? Občas si těmi "argumenty" sám nabíháš na vlastní vidle.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

maminka s kočárkem to zrovna být nemusí ale chodec v lese nebo třeba neosvětlený cyklista je celkem běžná věc. A taky je bohužel běžná věc že se objeví někdo kdo na kdyby nehraje. Typicky to bývala oktávka nebo postarší golf. Přibatolí se zezadu na dvoukilometrový rovince, silnice prázdná moh by předjet třeba nákladní vlak a on se nalepí a tlačí a tlačí, hypnotizuje ten modlitební mlýnek, tedy to vyrachtaný mňoukající turbo a až rovinka končí tak začne předjíždět. Zatáčka horizont, nezajímá! Dyť to přece vždycky vyšlo.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Tak zrovna tohle profíka zajímat nebude - za zatáčkou nemá protijedoucí co předjíždět, takže ho klidně semelu, protože jsem větší (a bez kola).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Kluci, obdivuji vaší trpělivost!
Argument o svéprávnosti mne tedy fakt rozsekal!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Ano, udeřil jsi hřebíček na hlavičku... Nejezdím bez kola, protože to není bezpečný.
Z tvého pohledu.
Z mého pohledu nemusí bejt bezpečný vůbec po dálnici na sněhu jet a ty pojedeš. Protože z tvého pohledu jedeš bezpečně a přizpůsobíš se

Jaký jedno kolo? Je tam dvoumontáž, tj. další dvě kola.

PepaSFI: O mamince s kočárkem jsem psal v souvislosti, že ti přestane svítit světlo - taky to dojedeš, protože se tomu přizpůsobíš a nepoletíš tím lesem 140. Což bylo v souvislosti svéprávnosti (aby někoho nenapadlo, že to srovnávám s chybějícím kolem)
Chápeš to?
Odpovědět