Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

Spojení slov "obranný úder" jsem tedy ještě neslyšel; autor se asi snaží o maximální originalitu. :ymhug:
Video z potyčky by asi nic moc zajímavého neukázalo; když už má člověk zájem o kvalitní představení s násilím a krví, je určitě lepší si třeba pustit nějaké "free fight" videa z tytrubkového kanálu UFC.

Co se týče toho panáčka Čtveráčka, zjevně má kromě bohatých rodičů s konexemi i kvalitní právní zastoupení. Co mě ale celkem překvapuje, je ochota soudních úředníků akceptovat formulaci "nejsem si vědom, že bych udělal něco špatně" a prohlášení zabijáka ve smyslu "nic jsem neviděl", z čehož lze vyvozovat, že řezání zatáčky, do níž nevidím a jedu protisměrem potmě vysokou rychlostí je v pořádku. Asi dostali též od rodičů zabijáka "odškodnění". ;)
Nejspíš se měl hošánek dostat do péče psychiatrů už dříve, než svou arogantní bezohledností zabil dva lidi.
A (z řiti vytažený) odhad "soudního znalce" má celkem malou výpovědní hodnotu, rychlosti 105 km/h si ve výkonném autě jako Audi RS3 člověk ani nevšimne. Každopádně musel jet hodně na hraně, když cítil potřebu říznout zatáčku protisměrem bez ohledu na možnost protijedoucích aut.
Tak to dopadá, když mladí a nevyzrálí jedinci řídí výkonná "sportovní" auta, která jim ve většině případů ještě navíc pořídí jejich rodiče. Pak se z nich v šestadvaceti stanou dvojnásobní zabijáci ani neví jak.
A jak současné nastavení vězeňského systému nelze považovat za příliš smysluplné (pořád výrazně lepší než soukromníci v Jů Ass Ayy), za zabití dvou lidí by se chlapec měl jít rozhodně zchladit, i kdyby jen na rok či dva.
Kdyby šlo o člověka bez bohatých rodičů, šel by stopro bručet.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

tohle je klasický příklad - kde není žalobce, není ani soudce. Zaplatil a státnímu zástupiči je to u piči. Za normálních okolností by totiž takového soudního znalce poslal sedět.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Stepan píše:
Stepan píše:
řidičBOB píše:To jsem neřekl. Jenom to, že to začli za synáčka řešit hned. První tlf tatínek a druhý 155 ;-)
nevim jak u tebe, ale u mě je ohledně tohodle podezřele ticho. Jakože, fakt ticho. A to je mi mimořádně podivné. Pantáta asi nebude žádná malá ryba...
Tak tři s podmínkou na 5 a nějakej flastr. Se dalo čekat.
Státní zástupce navrhoval rovnou podmínku, na jail ani nešel. Vtip.
[url=https://www.facebook.com/marek.e.benes/posts/3356782257667309]Marek Beneš[/url] July 1 at 12:53 PM píše:
Udělejte si chviličku na přečtení a sdílejte veřejně prosím.

Vážená veřejnosti, rádi bychom se s Vámi podělili touto cestou o naší zkušenost se soudním systémem České Republiky.
29.3.2019 se stala tragická autonehoda u obce Vílánec při níž zahynuli dva lidé. Filip Němeček (24 let) a Ota Beneš (53 let). Nehodu zavinil pan Jakub Č. (26 let, řídil Audi v hodnotě cca 1,3 milionu ), který svou rychlou a bezohlednou jízdou přejel do protisměru a čelně se srazil s výše jmenovanými. Po dlouhém vyšetřování bylo zjištěno že pan Č. nepřizpůsobil svou rychlost projetí zatáčky a střetová rychlost byla vyměřena na 105km/h. Pan Jakub Č. byl tedy obviněn z usmrcení z nedbalosti s trestní sazbou 3 - 10 let.

Po roce jsme dostali předvolání k prvnímu soudnímu líčení s dokazováním k okresnímu soudu v Jihlavě. První soud měl proběhnout 27.2.20 ten byl odročen z důvodu soudce, další měl být 5.3.20 tentokrát odročeno z důvodu žádosti obhájce obžalovaného. Další termín soudu jsme chtěli odročit z důvodu našeho advokáta, soud však odročení zamítl. 10.3.20 proběhlo tedy první líčení s výslechem obžalovaného. (zda se tomu dá říkat výslech) skončilo cca po 15cti minutách kdy si obhájce vyžádal přítomnost soudního znalce z oboru dopravy. Zde bylo odsouhlaseno soudem i obhájcem vyplacení nemajetkové újmy cca 750 tisíc pro každého člena rodiny.S tím,že část zaplatí sám obžalovaný s pomocí strýce, na což soudce odvětil, že to není jeho starost ale věc pojišťovny. Soud byl tedy odročen na 27.4.20 a poté opět odročen z důvodu karantény obhájce. Soud tedy proběhl až 29.6.20

Přibližně týden před soudem obžalovaný rozeslal ze své vlastní vůle 2 miliony korun pozůstalým. V pátek odpoledne byla soudu doručena lékařská zpráva o psychickém stavu obžalovaného do níž může advokát nahlédnout pouze dva dny před soudem, což je přes víkend nemožné. V pondělí tedy proběhl soud, čekali jsme podrobné vyšetření události, čtení výslechu svědků kteří vypovídali o arogantním a sprostém chování obžalovaného na místě nehody a našich výpovědí. Nic z toho se neudálo, byl pouze vyslechnut soudní znalec. Po řeči státního zástupce který navrhoval trest se slovy dlouho jsem rozmýšlel zda zavřít nebo nezavřít jsem dospěl k závěru nezavřít z důvodu že obžalovaný nebyl trestně stíhaný, má psychické problémy, vzal si půjčku aby mohl odškodnit pozůstalé nad rámec pojišťovny což se jen tak nevidí a je to vesměs slušný člověk. Poté si vzal senát přestávku na poradu o rozsudku. Po 45 minutách soudce vynesl rozsudek 3 roky odnětí svobody s podmínkou na 5 let a zákaz řízení na 6 let. Navíc soud ponížil vyplacení nemajetkové újmy o již zaslané částky obžalovaným a navíc celkovou částku ještě snížil o cca 130 tisíc. Omluva či vyjádření soustrasti jakoukoliv formou od viníka neproběhla, u soudu zahuhlal pouze něco směrem k soudci.

Je tohle nějaká spravedlnost? Rok a tři měsíce jsme čekali na to,že viník odejde od soudu s nepodmíněným trestem, když dva nevinní lidé přišli o život, ale bohužel se tak nestalo a naše pocity nikoho nezajímají. Odvolat se můžeme pouze k výši náhrad, ale ne k rozsudku. Jsou vůbec tyto soudy k něčemu, když vrah dvou lidí odchází s podmínkou?!A říkáme si,kdo je nakonec víc potrestaný?Nám chybí milovaný člověk a s jeho ztrátou se nikdy nesmíříme nebo viník u kterého se nic nezměnilo?A na čí straně je vlastně zákon?

Benešovi, Němečkovi
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Takže komedie. Na druhou stranu 3 s odkladem na 5, zákaz řízení na 6 a peněžitý trest mi nepřijde zase tak málo...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

Já měl za to, že s mimosoudním vyrovnáním musí pozůstalí souhlasit, ne? To jako stačí poslat peníze na účty a nikoho se nic neptat? Chápu jejich rozhořčení a frustraci.. Zdá se ale že poškozená strana měla právníka snad z večerní školy, ne?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Céda: jedna věc je teorie, druhá praxe. Před měsícem mi kamarád říkal, že si šel k odvolacímu soudu pro potvrzení "odměny" cca 4 kila. Easy money, zcela jasný případ... Po více než 2 letech řízení. Odvolací soud to po 15 minutách ROZHODL, nikoliv vrátil na kraj, bez dalšího důkazního řešení.

OSTRAVA!!!
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

HM: Podmínka je vtip. Pokud nežiješ někde na okraji společnosti, dá se s ní normálně žít a nic nepoznáš. Nemyslím si, že běžný občan má mnoho příležitostí k jejímu porušení. Maximálně když bude debil a řídit i přes zákaz. V tomhle případě ani nedává smysl kvůli "zamezení opakování".
Peněžitý trest nešel z jeho kapsy. O jeho výchovnosti si tak dovolím pochybovat.

Předseda: Dyť on jim poslal víc než měl. Dobrovolně. To není o souhlasu, ne?


Blbý prostě je, že to vysílá špatnej signál do společnosti. Prachy to vždychy nějak vyřeší a není potřeba se strachovat. Což prostě není dobře :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

štěpan: jak to že není? Mě někdo jen tak poslat peníze za to, že mi zabil bráchu nebo tátu a ani se mě nezeptat, tak ho pošlu i s penězma do prdele. Přeci to není jako tak jsem ti rozbil hračku, tady máš prachy a kup si novou.

Má být uznání viny, omluvit se a projevit lítost. Pak se můžeme domluvit na mimosoudním vyrovnání. A zcela se dokážu vžít do role, kdy by pozůstalí klidně vzali nižší peníze výměnou, že by blbeček šel aspoň na chvíli do tepláků.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Štěpán: Byla to nehoda, která se může stát mě i Tobě. A ruku na srdce, máš vždy 100% jistotu, že se nic stát nemůže? Horizont, tma, mlha...

Ad podmínka: Má na 6 let zákaz řízení, 5 let podmínku a cílem je, aby se vyklidnil a choval se jako člověk = v pořádku. Dosud netrestaný, udělal velkou chybu, má podmínku, pokud bude "chyby" opakovat, tak jde sedět. Pokud ne = náprava = v pořádku. Zavřít 25yo člověka za autonehodu mi moc smysl nedává. Teda kromě "pocitu zadostiučinění" pro poškozené.

Ad signál že peníze to vyřeší: Neviděl jsi v posleních 5 letech televizní noviny/zprávy? Na tomhle jeden kluk co mu "prošla" nehoda nic nezmění.
2.9T RWD
Odpovědět