Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jo, to nemá smysl se rozčilovat :-D
Nejvíc mě pobavila nehoda u D1, kde se převrátil kloubový dumper při stavbě haly... Titulek zněl "U D1 se převrátil bagr s vozíkem" :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sta ... u-40416064

„Abyste odvrátil ten střet, měl jste začít brzdit asi o vteřinu dříve. Ta vteřina nepozornosti, během které auto ujelo 20 metrů, zapříčinila, že došlo k dopravní nehodě,“ řekl Fila s odkazem na znalce. Ti mimo jiné zjistili, že kdyby Koloc začal brzdit ve chvíli, kdy se rozsvítila brzdová světla autobusu, tak by stihl zastavit a nic by se nestalo.
To se stačí podívat do zrcátka a kouknout co se děje za mnou, a sekunda je spolehlivě pryč.
Navíc kdybych měl naplno dupat do brzd kdykoliv když se někomu brzdy rozstvítí - tak nejen že nikam nedojedu, ale každou chvíli bych měl rozmlácenej zadek auta.
Takže bych to viděl spíš na nedostatečný odstup - proč?
Koloc ho prostě neudržel, nebo se autobus po předjetí nestačil vzdálit? Co si pamatuju z té nehody dříve (a padlo to v komentářích), tak to byl přesně ten problém, že autobus se zařadil před Koloce a šel do brzd (ahoj Bobe, taky s tím autobusák nepočítal - stejně jako ve tvém videu v tématu vedle)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od tommas »

Nechci tvrdit, že je řidič kamionu nevinný, na druhou stranu vím, jak s těmi busy vězeňská služba jezdí.

Nicméně slova těch znalců v článku mě teda překvapily. To jim nic jako neříká reakční doba? Samozřejmě nevím jestli to nenizas jen vytržené z kontextu novináři, ale jestli to bylo opravdu řečeno takhle, tak by za tím volantem tahače musel být nějaký profesionální závodník a pak by možná tahač začal brzdit ve stejnou chvíli, jako se rozsvítily brzdovky busu.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

TD: tak to měl asi dodržovat větší bezpečnou vzdálenost!
Bavil mne, jak 2 dny do mne jebeš, jak jsem se připojil a nedal mu možnost, kdyby… A tady šup a hned seš “advokátem” kolegy lopaty. ;-)
Asi ten kolega nesledoval provoz, když nepředvídal, že by mohl jít bud po zařazení na brzdy…což je tedy takové vágní. Buď šel na brzdy proto, že jel přes limit a pak vlastně jenom lehce dobrzdil nebo šel na brzdy zprudka a jistě to mělo důvod.
Btw: podívej se, jak se to mamrdi běžně předjíždí - náveš mine kabinu a už se řadí. Někdy možná stejně přísně, jako já. Akorát - ten druhý přes něj píču vidí a pak, po zařazení zrychluje tak o jednotky kmh.
Ale dělat velkolepé závěry z novinářských slintů, to přenechám tobě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Dělají z něj obětního beránka, ale přece už když se ten bus před něj řadil, musel vidět, že vepředu něco smrdí.
Každý občas něco zadrbe, tady to bylo bohužel fatální...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Btw: podívej se, jak se to mamrdi běžně předjíždí - náveš mine kabinu a už se řadí. Někdy možná stejně přísně, jako já. Akorát - ten druhý přes něj píču vidí a pak, po zařazení zrychluje tak o jednotky kmh.
Ano, to je taky problém. Jenže prostě je to ústupek který se toleruje (nebo aspon tak to mám já), protože kdyby se měl řadit až 30m přede mnou, předjížděl by logicky o to déle (a to se týká i osobních aut pochopitelně).
A v případě kamionu taky většinou uberu, počkám až se rozestup zvětší a pak zase přidám.

Mě někdy přijdeš fakt jak amatér - ty jsi nikdy nezažil kolonu kdy se plynule jelo +/-80, a najednou se téměř hned defacto stojí na místě? Ano, a to se týká i toho co dva dny řešíme a možná to bylo i zde.

Bez záznamu těžko říct jak to bylo zde, opírat se o komentáře údajných svědků je nesmysl - ale pokud to tak bylo, tak tohle je přesně asi ten případ, kdy kamera by mu pomohla.

No, a argument "jedné sekundy" a stavět na tom obžalobu mi přijde úplně mimo. To bych spíš pochopil, kdyby řešili to přeložení (které by taky zásadní vliv nemělo, ale nezní to tak blbě)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Dělají z něj obětního beránka, ale přece už když se ten bus před něj řadil, musel vidět, že vepředu něco smrdí.
Každý občas něco zadrbe, tady to bylo bohužel fatální..
.
Otázkou je, co jelo před tím busem. Jestli jel kamion/osobák/autobus/Koloc, všichni viděli úplně stejný hovno... A nebejt autobusu, kterej se do tý mezery nasral Koloc by nejspíš zastavil úplně v pohodě.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Dva dny žádnou kolonu neřešíme. V mém případě tam žádná nebyla a kdybych tam nechal rychlost, tak vidíš, jak zrychluji…což by v koloně dost dobře nelze.
Ale koukám, že proti tobě budu amatér - ty, krom toho, že vozíš písek, brilantně se orientuješ v právu a také si nezadáš se soudními znalci.
Říkám to furt - marníš svůj talent v těch montérkách!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Já fakt nechápu, čemu na tom nerozumíš…furt jedeš nějaké to svoje kdyby. Posudek říká pouze to, že myslitel měl nějakou situaci, na kterou nereagoval, resp. reagoval pozdě. Pokud by začal brzdit o 1s dřív, nic by se nestalo. On neříká, že měl na to brzdění pouze o 1s více času…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Jinak:
- jedu 80km/h, mám rozestup dostatečný na zastavení do 0.
- vpředu se něco děje, začínám brzdit a využívám bezpečný rozestup
- v tu chvíli se někdo se do bezpečného rozestupu nasere - a není to jak vyřešit

Já se točím na tom, kdy se autobus zařadil před kamion - pokud minutu před tím, není co řešit a je to vina Koloce.
Chápeš to?
Odpovědět