Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

ridičBOB: Jsem rád že tu někdo zmínil, že kdybyste se každej uklidil do pruhu na své straně (ty vlevo, Medák vpravo, žádnej problém není. Vidím to stejně a ani by mě nenapadlo to dělat jinak.

Argumentuješ tím, že jsi hned odbočoval doprava. Neodbočoval, protože další křižovatka (doprava směr Třebešín) není ani za mák "hned", ale až někdy po 200 - 300metrech. To je dost dlouhá doba, abych se zvládl přeřaydit do pravéhu pruhu i s návěsem....

Tomuhle vyhledávání problémů vážně nefandím
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27053
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

já jsem někde psal, že jsem chtěl odbočovat na křižovatce?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

hm, ja som to vzdy bral tak ze aj ked sa otacam, tak prednost ma ten co odbocuje doprava
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1943
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

abgx1 píše:hm, ja som to vzdy bral tak ze aj ked sa otacam, tak prednost ma ten co odbocuje doprava
Ja tiež.
Asi to nemá moc smysl řešit, protože tahle konkrétní situace zavání produkováním dromedára z moskyta. :p
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Vůbec nechápu tu historku s otáčením. To jako dále doleva přes zvýšený tramvajový pás? Kdyby se otáčel v křižovatce vůbec se s tím Merglem nepotká.
Jediný v čem možná udělal mergl chybu, že se cpal rovnou do levýho, ale to se již nikdy nedovíme, jestli to chtěl.
Každopádně ten kdo odbočuje vlevo dává přednost tomu kdo odbočuje doprava, přes to vlak nejede.
Každopádně vozidlo z výhledu muselo hned dokazovat, jak mu mergl překáží, přejetím honem honem do pravýho.
Vozidlo z výhledu najíždělo evidentně nejdříve do levého pruhu a pak ohrozilo vozidlo v pravém pruhu. Přitom ho nesmí ani omezit.
Historka, že musel honem do pravého, protože bude za 300 odbočovat doprava je hodna debila.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1754
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Honza: to otáčení bylo myšleno, kdyby řB přijel z jiného směru, než přijel. Manévr by končil tamtéž, kde teď, jen by nekonal zákrutu 90st., nýbrž 180.

A ani to, že se MB cpal do levého není chybou. Může si při manévru pruh vybrat, stejně jako řB chtěl rovnou do pravého.

Za mě je to jednoznačné, MB má přednost. Ty odbočuješ vlevo, MB vpravo. Jak je zákonně formulované otáčení (co se přednosti týče) nevím, ale střet bych být tebou neriskoval.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

To, že vozidlo odbočující doprava může najet rovnou do levého pruhu, tak tomu nevěřím. Protože v pravém chvíli je, to by ho musel překočit. :D A jak je v pravém, tak do levého smí jedině s blinkrem a nesmí ohrozit ani omezit.
Obdobně to platí pro vozidlo z výhledu. Musí do levého.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1754
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Honza42 píše:To, že vozidlo odbočující doprava může najet rovnou do levého pruhu, tak tomu nevěřím. Protože v pravém chvíli je, to by ho musel překočit. :D A jak je v pravém, tak do levého smí jedině s blinkrem a nesmí ohrozit ani omezit.
Pleteš se. A pokud se nepletu, učí se to už v autoškole (typicky odbočuješ doleva z 1 do 2 pruhů a řadíš se rovnou do pravého pruhu). Mmch, pokud chceš slovíčkařit, tak v pravém nebyl ani chvilku, pruhy začínají za křižovatkou, nikoliv v ní.

Pokud odbočuješ z jednoho pruhu do dvou, můžeš si vybrat, jaký chceš (např. Vypich od Motola do Břevnova, bus z terminálu na Zličíně doleva/doprava). Pokud odbočují dva do dvou, pak je samozřejmě jasně dané, který je tvůj (např. z D7 na Evropskou).

Když odbočují dvě vozidla proti sobě, jako v této situaci, každý z jednoho pruhu do dvou, tak ideální je samozřejmě nebýt hovado a vzít si každý svůj, nicméně v případě nehody je v právu ten, co odbočuje vpravo samozřejmě.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Ať koukám jak koukám, hlavní silnice má v tom směru dva jízdní pruhy. Dva pro každý směr. A nesouhlasím s Tebou, byť argumentovat zákonem nedokážu.
V zákoně to doslova popsané není. Teda myslím, zrovna včera jsem dělal autoškolu. :D Ale při C+E se toto neřeší. Stejně bych zabral oba a ještě by se kousek nedostávalo. :D
Naposledy upravil(a) Honza42 dne čtv 07 led 19:18, celkem upraveno 2 x.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1754
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Ano, právě o tom se bavíme, že má dva pruhy Plho... :-D

O tom, že mám pravdu (s volbou pruhu) jsem přesvědčen. Zákonné znění ti hledat nebudu, to si buď dohledej, nebo možná někdo dodá, kdo ví, kde hledat. Pokud to hledat nechceš, tak při odbočování vlevo dávej pozor, i když ti tam někdo vjede, půjde to za tebou (děje se to často např. na tom Vypichu, kdy pravý stojí a ty odbočuješ rovnou do levého, abys netrčel jak vemeno v křižovatce. Protijedoucí (odbočující vlevo a chtějící do levého pruhu) ti musejí dávat přednost, i když ne všichni to vědí...)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět