Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Bojler: si přečti u KOOP krácení plnění nebo uplatněníí plně regresivního práva:
Tam najdeš něco takového:
-úmyslně způsobená škoda
-další závažná provinění řidiče.
-nízký limit plnění
a podobně.

Tam bude posudek že jel na červenou, kamerami to je natočené jak bondovka ze všech stran, já bych si tak jistý nebyl kamaráde...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Spectral »

driver: Tvoje základní vlastnost je, že se pravidelně vyjadřuješ k věcem, kterým nerozumíš, ale tváříš se přesně opačně.
Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (AKA povinné ručení) se primárně řídí zákonem č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Kdybys do něj nakoukl, tak bys zjistil, že:
1) pojišťovna za viníka újmu třetím osobám nahradí z povinného ručení vždy;*
2) pojišťovna se následně může po viníkovi domáhat toho, co za viníka plnila, avšak výlučně jen v případech taxativně vyjmenovaných v § 10 výše jmenovaného zákona (opilost/drogy; ujetí od nehody či jiné maření vyšetření příčin nehody; zákaz řízení/absence řidičského oprávnění; technická nezpůsobilost, pokud byla příčinou vzniku újmy; úmyslně způsobená škoda).

V tomto směru je tedy úplně jedno, co má pojišťovna ve svých podmínkách, v tomhle se nemůže odchýlit od zákona. Stejně tak není rozhodující, že jel na červenou nebo jiným způsobem prasil.
Regresní nárok bude pojišťovna mít, pokud se zjistí, že byl namazaný, neměl řidičské oprávnění nebo chtěl naprat do tramvají schválně. Tak zase nefantazíruj.

*) Výjimky v § 7 zákona (žádná z nich není aplikovatelná na daný případ)
**) Viník = dle kontextu řidič vozidla, který nehodu zavinil, a/nebo provozovatel tohoto vozidla
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

:-bd
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Spectral: dekuji :-)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Spectral: Jen v rychlosti, předně mám skromný dotaz. Vymáhal jsi někdy po pojišťovně plnění v reálu, nebo jsi internetový lovec paragrafů?! :-s
Spectral píše:jiné maření vyšetření příčin nehody; technická nezpůsobilost, úmyslně způsobená škoda).
Vždyť nejsme v rozporu přesně to jsem tam uváděl.
Spectral píše: V tomto směru je tedy úplně jedno, co má pojišťovna ve svých podmínkách, v tomhle se nemůže odchýlit od zákona.
Copak tak některá činí?! :ympray:
Spectral píše: Stejně tak není rozhodující, že jel na červenou nebo jiným způsobem prasil.
Regresní nárok bude pojišťovna mít, pokud chtěl naprat do tramvají schválně.
*) Výjimky v § 7 zákona (žádná z nich není aplikovatelná na daný případ)
Ty jsi rozhodčí orgán nebo soudce že to víš? Opatrně... Mezi úmyslem, jízdou na červenou je tenký led, kde je výklad co jsou konkrétní úmysly? Tam se bude analyzovat každý detail v poj a dělá na tom běžně speciální tým.
Kde vidíš závěr vyšetřování nehody, která se teprve stala a šetří se běžně v řádu týdnů až měsíců? Z čeho vycházíš?
Jednak v principu původně nejsme v rozporu a zadruhé tady ale uvádíš příliš jednoznačné závěry, je to přesně naopak.
Tam buď bude mít štěstí a nebudou mít na něj co hodit a vyvázne bez toho, aby se na něm poj hojila, a nebo něco najdou.
A soudit se s poj je poměrně nerovnocenný boj kamaráde.
Úplně běžná praxe. Sorry ale přečíst si zákon a vynést jednoznačný soud, to je silná káva, né jednou to šlo k ústavnímu soudu a pojišťovny to desetiletí pořád ignorují, dokonce i výroky ustavního soudu! Ale dle Tebe nic nehrozí hned po přečtení zákona... :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Spectral »

driver píše:Spectral: Jen v rychlosti, předně mám skromný dotaz. Vymáhal jsi někdy po pojišťovně plnění v reálu, nebo jsi internetový lovec paragrafů?! :-s
Jsem advokát, sporů s pojišťovnami o pojistné plnění, jakož i naopak sporů, kdy pojišťovna vymáhala regresní nárok, jsem vedl několik (a na stole mám živou kauzu proti UNIQA pojišťovně). Žádný z těch sporů jsem neprohrál, dva dopadly smírem (velmi přijatelným pro klienta), zbytek výhra (což není dáno jen tím, že jsem tak dobrý, ale taky tím, že si vybírám kauzy a do prohraných nejdu, klienta od zbytečného sporu odradím). Troufám si říct, že mám o tom, jak fungují soudy, slušný přehled.
Ke zbytku se nevyjadřuji, protože to jsou plky. To podstatné už jsem napsal.
:ar!
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Tak hlavně, kdyby to bylo tak, jak driver popisuje, jaksi by povinné ručení postrádalo smyslu, že...

Pár pojistných událostí už mám za sebou, většinou jako poškozený a jednu jako pojištěný viník a nikdy nebyl žádný problém (ani viníci v těch, kdy jsem byl poškozený, neměli s tímto problém).
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Heh...driver radí právníkovi... To vypadá na zajímavý sit-com :D
Btw: já zastupuji jako zmocněnec firmu při škodních událostech všech zaměstnanců a přikláním se jednoznačně k popisu Spectrala.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Kontext:
sm.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

no, tak tady je o vině už asi rozhodnuto...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět