Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Arkis »


To musel být strašný jantar. :))
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Předseda píše: ned 12 pro 12:16 čas 52 a hlavně 56 - tam protijedoucí skrz zatáčku pcr nemusel vůbec vidět a pravděpodobně ani neviděl. Tahle zatáčka není až tak easy. Sice je kousek za žel.přejezdem ale běžně se projíždí 90-120, takže si jí člověk i trošku zkrátí víc u středu.
V čase 0:52 nic dramatického nevidím, v čase 0:56 ta zatáčka je horší, ale celé to je dost široké. Tam to na riziko trochu bylo, ne že ne, ale ona taky asi není úplně prdel s VRZ jezdit... Jestli ta zákruta vynáší nebo ne, nedokážu posoudit, neznám. Ale moc nevím, co měla PČR udělat jinak - zařadit se před zatáčkou do kolony a za zatáčkou se zkusit znovu rozjet? To by borce asi ztratili.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

s VRZ vůbec není prdel jezdit :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od _sulcik_ »

Souhlas, občas si zanadávám na (ne)schopnosti NĚKTERÝCH řidičů s VZV na videích, ale tady podle mě v pořádku. Když vidím že se v "třetím" pruhu vyřítí auto a slyším majáky, tak je logické čekat, že tam asi nepojede zmrzlinářské auto, ale policajt. Znám to tam dobře a je to tam široký tak akorát na 3 auta.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

VZV žádnou přednost nemá, ale hrozí že tě napíchne na vidle :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »



Obrázek



preco to tak nemoze fungovat aj tu... Mali SPZ, vykaslali sa na nahananie, prisli si po neho domov...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Protože auto v pátrání, jiné RZ, podezření na návykové látky…a deset dalších důvodů.
Btw: to je hodně hloupý dotaz, když víš, jak to funguje u blbé rychlosti, když neztotožníš řidiče ;-)
On teď bude končit gen. Švejdar - tak že bys to vzal a poradil jim?! \m/ \m/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Arkis »


Další důchodce v protisměru. To už snad ani není možné. Nechápu, jak někoho vůbec taková ko*otina napadne. X( Stejně si myslím, že za to mohou obvodní doktoři. Tento důchodce už dávno neměl mít řidičák. Nejen, že má reakční čas slimáka, ale ještě to očividně nemá v hlavě v pořádku, když udělá takovou blbost. Jenže to přesně vidím, jak to probíhalo u nás. Dokud děda řekl, že chce řídit, tak řídil. Měl po dvou mrtvičkách, sotva šmatlal na jednu nohu, ale dokud jsme nezakročili my, tak mu obvoďák vesele řidičák obnovoval. Hlavně, že platí. :o) Super by bylo, kdyby se opravdu šetřilo v takových situacích, jestli ten řidičák ještě měl mít. Kdyby šla nějaká zodpovědnost zpět za těmi doktory nebo jim šlo o licenci, tak by si hodně rychle rozmysleli, jestli takové lidi pouštět do provozu.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Tak když už v tom protisměru jede (nebavme se, jak se mu podařilo se tam dostat), tak na tom není z pohledu řidiče nic nápadného.
Pokud je provoz mírný a levý pruh používají řidiči podle zákona jen k předjíždění, tak je to vlastně normálka. Asi na něj tedy blikali, nu což, podíval se jestli má správně rozsvíceno.....
Pravda, bylo by mi divné, že v mém směru jízdy jedu zcela sám. :D
Ta paralelní silnice o kus vedle taky dnes není úplná vyjímka, pokud si ji tedy vůbec všimnul.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od PepaSFI »

otázka je proč ten člověk odbočil opačně. Něco přehlídl, zazmatkoval, kdoví. Je to pár dní, na několika místech byla zpráva že kdesi předělali nějakou křižovatku, všecko pomalovaný, označkovaný a lidi přesto blbnou. Ten pruh se dělí do dvou směrů a lidi co se mají držet v levém to pošlou do protisměru. Na dálnici jsem nenajel opačně ale do jednosměrky se mi to povedlo. Prostě jsem zapomněl že jsem přijel jednosměrkou a u výjezdu ze dvora to označený nebylo, takže jsem prostě odjel tudy kudy jsem přijel.
Otázka je, co dělat když už se někdo na té dálnici octne. Já bych se asi nacpal co nejvíc na svodidlo a vyčkal na vhodnou chvíli abych se dokázal otočit. Když je někdo vyděšenej a neví honem co s tím, tak nejspíš radši nic. Zůstat na kraji a čekat až ho policajti přijedou vysvobodit. Ono je na tý dálnici spousta místa, není problém aby se ty auta vyhnuly. Akorát je problém že každej druhej čumí do telefonu.
Odpovědět