Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1394
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Předseda »

Taky znám, ale mám dalničku, tak jezdím po dálnici :P :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27102
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

na motorce po dálnici nejezdím, pokud to není nezbytně nutné ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2321
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak jsem to včera neměl v ruce já - a vlastně nevím, proč...

Skákám v koloně a najednou (nevím proč, to jsem zjistil až z kamery) jsem se v té stojící koloně rozjel... A pak jsem registroval auto těsně před sebou a zadupl jsem to.
Koukl jsem do zrcátka na čumák - škvíra tam byla, takže jsem ani nevěděl, jestli jsem ho vzal.... A pak vidím jak vystupuje 3

Já nic, jen lehce ošoupaný číslo na RZ. On dvě promáčkliny v pátejch dveřích. Tak si paní natočila snad celý video a odjeli jsme na blízkou čerpačku, kde jsme to sepsali.

Co moc nechápu je, proč jsem se rozjel.. Asi nějaká pokročilá demence ze skákání popátý v jedný a tý samý koloně
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1766
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

Asi jsi přemýšlel, jestli si dat nohu za levé nebo pravé ucho…
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

řidičBOB píše: pon 26 čer 14:32 určitě jel jako prase - to je jasné!
Ale rána to musela být slušná!
BTW: v sobotu jsme tamtudy jeli na motorkách... b-(
https://tydenikpolicie.cz/pri-stretu-se ... -motorkar/
Ty tam píšeš jel, ale já tam čtu letěl.

Čistě dojmologicky bych řekl, že ta motorka ho netrefila v 90… Ale nedokážu říct, jestli jela tak rychle, že týpek v Seatu neměl moc šancí dát jí přednost, nebo jestli si myslel, že to stihne. Nicméně i kdyby to de iure nebyla chyba motorkáře, asi šel tomu štěstíčku trochu naproti.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27102
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Čistě dojmologicky - kolik toho máš na motorce odjeto?
Moc asi ne, ale stejně ti prozradím tajemství: i když jedu 50 v obci, koukáme se s řidičem na vedlejší na sebe, stejně mi tam vjede.
Ale jsem rád, že vím že patříš mezi tu sortu řidičů, kteří mají hned jasno - i kdyby to byla nad slunce jasná chyba řidiče auta, tak motorkář za to může!
Btw: najdi si to místo alespoň na mapách, než začneš dělat své dojmologické (zní mi to jako mozkové myšlení) závěry...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Já řidiče Seatu vůbec neomlouvám, on musí dát přednost i když ta motorka jede rychle. Ale musí ji vidět včas.

Tu křižovatku jsem si našel, nějak nechápu, v čem by mi mohla pomoci ve změně názoru - jistě se tam po té hlavní dá jet rychle a je tam i celkem slušný rozhled. Nic z toho není v rozporu s tím, co jsem napsal. Chápu, že jezdíš mj. na motorce a máš na to (celkem oprávněně) dost jiný pohled. Je klidně možný, že jel borec předpisově a Seat mu to tam poslal přímo pod řidítka, každopádně to prostě musela být rána, soudě podle téhle fotky:

Obrázek

PS: Ujasni si význam "dojmologicky", než se začneš rozčilovat. Dojmologie už z podstaty věci neznamená, že vím, jak to bylo, ale jak to na mě působí a nedělám žádné neměnné závěry.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27102
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Tak do toho zapoj trochu fyziky... Kolik tun to je, když moto má cca 200kg a víc + 100kg řidič v oblečení a třeba 100kmh.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2321
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Když jedu nadlimit, musím počítat s tím, že s tím nepočítaj ostatní.. O tom že mě musí vidět se ani nebavím...
Z foto asi těžko soudit, kolik jel... Z toho by někdo znalejší mohl odhadout možná tak nárazovou rychlost, což ale stále nic nevypovídá o tom, kolik teda vlastně jel
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27102
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Podle té fotky bych tipoval na velkou cestovní motorku. Jejich majitelé už z principu rychle nejezdí. Zároveň to bude taky pěkný macek - hrubě přes 200 kilo. Trefil ho těsně před B sloupek a podle poškození Seatu se o auto zastavila natvrdo a stočila se na jeho zadní stranu. Takže si myslím, že dokonce ani těch 90 nemusel jet a stačilo by to.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět