Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Měl sem zas záchvat kreativity (a odporu k prci) .... Mám radost jaxem to vymyslél a že mám tímpádem důvod píchnout prci a jít bajkovat.... :-bd
Prce píchnuta, komín oplechován a já bajkoval. Úkoly pro tento den splněny.

Neska to byl fajný výlet, z DBečvy nahoru k soše jen se dvěma vydýcháníma, pak hřeben na Radhošť a uchvacancující sjezd z5 na DBečvu. Booooooží výlet v prc den (nahoře skoro nikdo). Oach, tohle musím dělat častěji. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska zase křasny výlet, příjemné pičasí (nebylo ďusno) - od nás na hřeben od Soláně a po něm až na Vysokou a Třeštík.... a hned na začátku cesty z5 (původní plán byl z Třeštíku sjet do doliny a kyklostezkou z5 dom) mi prdlo fkuli, vyšlapal sem z5 na hřeben a projel si ho celý zpět (čili výlet "max" varianta). Ale prtel bolí, nežene. A nohy taky. I tak ale už vymýšlím, kam zítra (pokud teda vyjde předpopičasí = neska odpo bóřky, v noci vyjasnění a mírné ochlazení).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Btw, i přes letošní převážně bahenní koupele od začátku sezony brzdové destičky vzadu sem letos poprvé vyměnil až neska po výletě (= 20 výletů, ca 400km, už to začínalo škrtat o vratnou pružinku). Spokojenost s životností (Šimano G03S Resin) i s jednoduchostí a nekomplikovaností výměny - BRM9000 - cvak, cvak hotovo. Rovnou sem vyměnil i destičky vepředu a tímpádem mi ale došly zásoby, du doobjednat.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Btw, neska jaxem ze skříně v dílně vytahoval ty náhradní desky do brzd, tak na mě vypadlo (už nepoužívané) sedlo Selle Italia Lite Flite (pravděpodobně padělek s vydřenou kůží - celé story vč. dnešního updatu tady - a vidím to tak, že v té skříni už jenom překáží a zavazí - opravovat (nový opravdu kožený potah) ho už asi nebudu - nechcete ho někdo? Levně.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:I tak ale už vymýšlím, kam zítra (pokud teda vyjde předpopičasí = neska bóřky, v noci vyjasnění a mírné ochlazení).
V předpopičasí nekecali, v noci zascalo (na obzoru sa i blýskalo), ráno mokro, oblačno, ale už bez scance a pocitově teda výraznější než mírné ochlazení. Fajný výlet, bylo třeba o jedno třiko navíc (moira pod dřes), motal sem se jen tady za chalupou, ale i tak sem během výletu nastoupal asi 700 výškových, prtel po fčerejšku protestovala jen trochu, nohy nebolely. Fajne. Až teda zase na tu moji "mrznoucí" pravou ruku - plus 15, na závěr sjezd ca 8km z kopca doma = přivezl sem si dom úplně bílý a tuhý malíček a prsteníček. Chjo no.

Brzdy po výměně desek brzdí a nedělají pestva (nepískají), spokojenost. A i dyž to vlastně nebylo moc třeba, taxem bajka po výletě aji umyl hadicou s třískou, ať je zase pěkný... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: (Šimano G03S Resin) a tímpádem mi ale došly zásoby, du doobjednat.
Desky mám, typ (G03S) sedí, EAN taky, "resin" je tam taky, ale navíc nápis Alfine, doufám, že to není něco zase jako "inovací ke zmaru". :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Mno, plán sice byl stát extra brzo, ale nezadařilo se (abych už před šestou šlapal proti kopcu), až fpůl sedmé, sem byl nějaký zpomalený čico. Přesně podle očekávání bylo ještě snesitelně (do dvaceti), pekáč ale rychle nabíral sílu, dyž sem fdeset (úplně hotový zhorka) dojel dom, už to bilo 31, fčíl jetam 33. Brrr.

Jo a nebyl sem sám, kdo chtěl před-utéct horku - už f sedum sem na (jindy ftu dobu pustém) hřebenu potkával kyklisty a pěšáky. A jaxem fhicu dojížděl dom, tak proti mně a kopcu jeden šlapal (ftom hicu) s úsměvem bo elektrobajk.

Fajný výlet, na hřebenu 800-900mnm ten hic nebyl tak nesnesitelný (ale podle ochoty nohou se točit bylo poznat, že je horko, nechtělo se jim), opět sem postupným vývojem dospěl až k absolvování max. varianty výletu (co sem měl fhlavě) - na hlavní hřeben, pak po něm, bočním hřebenem napůl do doliny a druhým bočním hřebenem z5 na hlavní a po něm zpět s odbočkou na třetí boční hřebenec. Pak dolů dom. Du vymýšlet co zítra ráno (f šest? :D )

A jak na bajku jezdím už 30 let, tak stejně sem nato, že se mi "giglá" hlavové složení sem přišel až asi při pátém výletu, kdy sem ve sjezdech furt pociťoval "giglání" ve vidli vepředu a ignoroval ho. Opraveno/dotaženo, už se negiglá (od loňské výměny vidle si to asi - ca 20 výletů - sedlo / vymezily se vůle, no.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Narozdíl od fčera, neska sem se zkousnul, stal fuckt brzo a fšest už točil nohama proti kopcu. Těplo (chladno? +20) bylo stejně, ale v devět, dyž sem dojížděl dom, tak ešče nebyl takový hic jako fčera v deset, čili sem dom nedorazil tak urvaný jak fčera. Fajne.

Částečně sem si zopáknul fčerejšek, fprotisměru + něco navíc, narozdíl od fčera neska sem ale tak takle brzo ráno na celém hřebenu nepotkal ani nohu, až při dojezdu dom jednoho mtb kyklistu.

Ježdění ftych (suchých) hicoch má výhodu, že po dvou výletech na bajku vlastně není žádné bago, netřeba vytahovat hadicu s třískou. Nevýhoda je, že sa člověk potí jak kráva, triko/dřes dyž na slunku po výletě uschnul, taxem ho málem "zlomil". Už je fpračce.

Hlavu se dotáh správně, už se negaglá.

A při dojezdu dom (zkopca = čili sem moh i uvažovat - proti kopcu mám dycky v hlavě "blank") mě napadlo, kam pojedu příště. Sergač.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

I v Beskydech je hic že vysychají nymfomanky...
Taky jsem si dnes přivstal a šel na 2 hodinky zaběhat na Ondřejník. Pak s dětma na 3 hodinky na slunku na hřišti a teď tu pomalu umírám. Ani hlad nemám...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch před ca 3týdny píše:po dnešním výletu sem vyměnil řetázku (najety loni asi 3 výlety, letos 15 = dohromady něco kolem 400 km) . Měrka do ní už volně padala na 3 zoubek.
Fčíl ňa napadlo, jen tak cvičně zase zasunout měrku do řetázky (po 6-ti výletech = ca 150km převážně v suchu/prachu) a padá tam (už) na druhý zoubek. Takže jen potvrzení toho, co už dělám, že to mám dělat i dál: řetázku měnit vždy po 15-ti (max 20-ti) výletech.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět