Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvekod Vrooom » úte 04 kvě 08:03

Taky se mi doma NXko povaluje ... :D
Vrooom
Letec

Příspěvekod pavproch » úte 04 kvě 08:12

Ref ta životnost řetázek: já (na předchozím bajku, kde sem měl komplet šimano) udělal zkušenost, že drahé šimano řetězy (XT, XTR) vydržely úplně stejně jako LX, proto to samé fčíl praktikuju i se Sramem (NX).

Kruciš, že bych vyzkoušel i XX1 řetěz?
(Nojo, ale aktuálně mám na "skladě" tři řetězy NX, napřed je musím vyspotřebit a dyžtak až paq zkusím XX1.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » sob 08 kvě 11:36

Dneska ráno sem zase protočil nohama, byla ale (pocitově) kosa jak v ruským válečným filmu. Fajný výlet, tělo už si zvyká, už zase ledacos vyjedu - neska mě to asi 2x shodilo v protikopci ne proto, že by mi fyzicky došlo, ale jízdně-technicky sem to nezvládnul (přední kolo se odlehčilo, postavilo naštorc a fertig). Po ca hodině a půl proti kopci mi ale došlo, nezvykle moc mě bolely nohy (stehna), tipuju že to jsou následky teho fajzra, naštěstí druhá půlka výletu už byla po hřebenu a sjezd dom, takže fpoho.

Jo, a neska první letošní výlet bez následneho mytí bajka hadicou s třískou, je vidět že fpodstatě týden už pořádně nezascalo. Hezky!
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » sob 08 kvě 12:07

pavproch píše:Kruciš, že bych vyzkoušel i XX1 řetěz?

Fčíl sem se díval na ceny: NX kupuju asi za 570 a vydrží mi 600-800km, XX1 stojí skoro 17set, silně pochybuju, že bude mít 3-násobnou životnost než NX. Zůstanu u těch levných NX a budu i nadále měnit rači dříff než později.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » včera, 11:31

Neska zase fajny výlet, nahoru dolů masivem Radhoště, aji kus sněhu sem hluboko ve stinném oudolí zahlíd. Ráno bylo výrazně těpleji než fčera, taxem na sebe dal míň vrstev, mj. sem si nevzal ani čepicu, co strkám pod přiblbu aby mi nebylo zima a zapoměl sem, že v létě pod přiblbu strkám čelenku, aby mi pot netekl do wočí. Takže neska tekl, i na brejle skápnul (a to je věc která mě vytáčí ne do červena, ale rovnou do běla). Čelenka je už nachystaná, příště na ni už nezapomenu. Jak píšu, bylo těpleji, ale v dlouhých čapácích a těplém dřesu dl. rukávec sem se cítil tak akoráth (z lesa táhlo studeno). Jaxem příjížděl dom, taxem křížil bečwanskou kyklostezku a tam bylo hafo víkendových kyklistů v kraťáskách a třičku. Fuckt asi už mám (stařecky) posunutou tepelnou rovnováhu. Ale už sa těším na bajking jen v křaťáskách s třičku. A bez (powerstrečových) rukavic pod kyklo-rukavicema.

Neska byla (už zase, abych nevyšel ze cwiku) po výletě hadica s třískou.
pavproch
Letec

Předchozí

Zpět na Ze života za volantem