Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kuju za názory, ale fčíl sem si uvědomil, že .... stejně do toho před začátkem příští sezony budu hrabat, do obou kol - vzadu budu dávat nový Zmax (vydržel akoráth jednu sezonu, fčíl už teda v bahně je to na něm vo hubu) a vepředu budu stejně měnit ventilek (je tam pořád ještě ten problematický AA round base, budu dávat - ať mám klidné spaní - Mavic s tvarovanou pryží okolo díry). Takže přitom stejně bude muset plášť dolů z ráfku a tímpadem vyliju, co v něm bude a pak naliju novou dávku NoTubes na příští sezonu.

Neska byl první (a zároveň pro tuhle sezonu i poslední) výlet se SIDem, siduje přenádherně, v prospektu o vzduchové patroně Debon Air píšou "fastest in the world" a nekecají - má neuvěřitělně rychlé reakce na "drncání". A nefunkční lock mi teda opravdu neva. Nový Flite taky flituje. Zadní brzda ani nekvikla i přes "mokrý" výlet. Nový 26T + nový řetěz = vše OK. Takže sem bajka umyl, nechám ho uschnout, namažu a bez dalšího "gabání" do něj ho uložím do nory na zimu.

Po výletu sem neska ze sebe sundal hadry a dal je předmočit do lavoru s vodou na jehož dně potom zůstalo asitak kilo bahna a písku. Jo, neska to bylo bahnitě výživné - jak píšu, nechci si rozbít hudu nebo bajka, proto pro letošek už fertig.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Jaké tlaky teď jezdíš? Třeba by to drncání mohlo být ještě lepší...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

2.8 (podle ukazatele na mojem kompresoru)

A nehodlám na tom nic měnit, už sem vyčerpal svou toleranci k novotám.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

pro letošek ses vcelku posunul, takže příští rok nová energie a možne je lecos ;-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, vyčerpal... :D

Co mě trochu (příjemně) překvapilo, jak pitomých 7mm (kratší předsunutí vidle, Reba měla offset 51, SID má 44mm) změní charakteristiku chování kola (= je to o hodně hravější a citlivější a pohyby řídítkama)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2532
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

2.8 je teda husta hodnotka :D :D ... Si nedokazu predstavit jak to muze drzet :-O
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Btw, NoTubes (po ca 3 měsících od výměny ventilku, při které sem dával novou dávku) už fuckt netěsní, fčera sem při příjezdu domů cítil pod prtelí houpání a neska ráno je zadní skoro prázdné (= protože se mi už do toho nechce gabat, na jaře tam pude nový Zmax, tak to nechám tak, max přes zimu, dyž pudu okolo bajka, tak to dofučím nebo sa na to úplně vyséřu).

EDIT (o 24hod později): sem to dofouknul, protočil kolo a ono to kupodivu - zdá se - i po 24hod - drží - takže a) je správně, do jara na to nešáhnu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nevim, esli sem to tu už spal nebo ne: Na jaře sem koupil tady v CZ převodník 26T, za sezonu sem ho ojel, koupil (u jiného prodejce tady CZ) náhradní a chtěl koupit další do zásoby, dyž je to "spotřebák". Enemže ten 1+1 koupený tady v CZ byly zřejmě jediné dva kusy v CZ Kocourkově. Taxem 2ks objednal (dokonce levněji za kus než tady v CZ) na bike-discount.de a ... za tři dny přišly, supr! :-bd

Takže sezony 2021 a 2022 mám vyzásobené.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Nemate nekdo RockShox Pike s novym 2.1 tlumicem nahodou? Rad bych vidli pres zimu vymenil, Pike mi prisel jako takova jistota, ale videl jsem par yt videi a pulka lidi rika jak je novej tlumic bozi, ze krasne drzi nahore ve zdvihu a druha pulka jak to nefunguje a drnca :-s
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kura, fčera i neska sem byl ráno pěši na Kopcu (byla inverze = nahoře těpleji než v dolině) a skoro žádné bago na cestách/cestičkách = sem i začal litovat, že sem to pro letošek už zabalil.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět