Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

exfun: slusne zkusenosti :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

celkem mě baví se v tom rýpat a shodou okolností jsem měl rámy všech materiálů, co se aktuálně používají, ráfky od i21 po současných i30, začínal jako klasický XC jezdec a teď AM/EN, shimano i sram brzdy/osazení. Člověk se naučí, co jak mrvit :) S karbonem a Sramem se teda teprve zžívám. Nevím, nevím, jestli se se Sramem zžiju :) A pláště měním dost.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kuju. Jo, jsou to Mavicy.

Zítra v práci snad bude klid, tak si to všechno proštudím.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem zase kroutil nohama proti kopcu - stará choroba po nemoci ešče nepatří do starého železa, heč! Radhošť z Dolní Bečvy bez jediného metru tlačení bajka a jen (myslím, že) se třema vydýcháníma se. A nejvíc mě těší, že sem (poprvé za těch asi 35let co bajkuju) díky 26/50z vyjel poslední stoupání zelené značky od vrstevnicové lyž. cesty k soše. Ejchuchu. (...ale musím přiznat že sem urvaný jak vagon). Na hřebenu bylo vidět, že sou prázdniny - potkal sem asi vosum lidu, mimo prázdniny tam takhle brzo ráno bývám sám...

Neska to bylo bez píchání (ie bez potupného pěši návratu dom), kuju temu nahoře. ^:)^

Brzdy dobrý, nové špalky fuckt nehvízdají a to jsou stejná značka/typ/série jako ty tam byly předtím (OEM šimano) a ty hvízdaly. Akoráth musím doladit ten přední plášť jak je na ráfku šišatě. Ešče jeden výlet to snad snesu, pak stejně budu předělávat na tubeless a přitom to přední kolo nabuřím tlakovým vzduchem fpráci (máme tam 8bar, to by mohlo stačit :D ), ať si ten plášť (patky) pěkně sednou do ráfku.

EDIT: A jak těžijou kůroffce, tak to zase byla bahenní lázeň (sjezd = sem přijel dom jak prase, s bahnitým pruhem přes celý záda až na přiblbu..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

Ze jsi vyjel po tech kamenech ten zacatek, tak slusny vykon a fakt jsi prejel i ty porezane vetve, zhruba tam, jak se ta zelena da objet kousek po te lesacke ceste? :-) ja jsem si tam dnes daval nejake intervaly, ale az kolem poledne
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Jsme zvědavej, co pavproch jako stará konzerva řekne na ty tubeless. Mě to zase nějak přestalo těsnit a asi to fakt bude ráfkama :( - budu asi muset koupit nový, bo ty bezduše jsou prostě fajn pohodlný.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ještě jednou kuju za tipy, právě sem si objednal (snad) vše potřebné, příští týden až bude doručeno, taxi fpráci (jaxe budu nudit při strážní službě) pohraju s bajkem a udělám z něj tubeless s (doufám) i nešišatě nasazeným předním pláštěm na ráfku.

Btw, kdysik dávno (odhadem tak 2005) sem v dušovém bajku 26" zkoušel tehdejšího "slimáka" (Slime flat tire protector - taková zelenočerná flaška to byla a tak nějak se to tehdá menovalo) a myslím (už si nepamatuju) sem to zase opustil, ne proto, že by to nefungovalo (díry v duši to utěsnilo), ale protože celý bajk vždycky na začátku výletu (než se slimák rovnoměrně rozlil po celém objemu duše otáčením kol) jezdil drncavě - tehdy se ale, myslím, toho slimáka tam lilo mnohem víc než se dneska doporučuje (60-90ml). Prostě uvidíme, doufám že (zase) nebudu prokopávat slepé Cimrmanovy uličky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

V souvislosti s bezdušovým náboženstvím by mě zajímalo, jak vypadá třeba taková výměna pláště (mám-li třeba jeden typ do terénu a jeden na zpevněné povrchy). Chápu, že je jistě možné koupit si další náboje, špice, ráfky a kotouče a mít tím pádem celá náhradní kola, ale jde o celkem nákladné řešení.
Všechny videa, co jsem zatím viděl, ukazují jen montáž a ani jedno demontáž. Co bílá lepící směs, má stále konzistenci trochu hustší tekutiny a vyteče všude kolem? Atd.

@pavproch
Ať se daří naučit starého psa novým kouskům. :p
Zase když jezdíte tak často členitým a píchání chtivým terénem, mohlo by učit se té patlanině mít celkem smysl, i když se servisováním horských byků neživíte nebo nemáte provize z prodeje relativně nelevných komponent pro provozování bezdušových orgií. :ymhug:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nemám zkušenosti s bezdušákovým provozem (+ patláním se se "slimákem"), ale mám (čerstvou) zkušenost se sundáváním / nasazování pneu z / na bezdušový ráfek a ... je to šílený potrat, ta guma je na něm mnohem víc natěsno než na obyč. dušovém ráfku a (jen s pomocí pumpičky) nelze nasadit pneu na ráfek "rovně" (ie. aby patky opravdu pěkně a rovnoměrně sedly do ráfku a pneu neházelo) = už jenom pro tohle bych o (častém) prohazování dvou typů pneu na jedné sadě kol vůbec neuvažoval.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Neska sem hned ráno zase kroutil nohama proti kopcu a.... musím si postěžovat na starého člověka ve mně - od rána bylo horko a to tak, že velmi, dyž sem v jedenáct úplně hotový došmatlal dom, už to bilo přes třicet ve stínu. Pohyb sic na čerstvém horském vzduchu, ale v hicu tělo nechce následně ustát, je mi na vyvrácení, doslova. Já už chcu svatou annu (chladna z rána) neb rovnou podzimek.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět