Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Samozřejmě i nad tím jsem uvažoval, ale ... protože často se snažím yezdit tam, kde mě to shodí, chodím často pěšky (= tlačím bajk terénem) a to by ty návleky dlouho nevydržely. Spíš vůbec.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

tak to jo
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch 20. říjence píše:Přenádherný výlet v masivu Radhoště, vyjížděl sem s tím, že cikcak spodní patra, ale hned v prvním protikopci mě napadlo (bo těplo) to dát až nahoru k soše
Přenádherný výlet v masivu Radhoště, vyjížděl sem s tím, že cikcak spodní patra, ale hned v prvním protikopci mě napadlo (bo zima) to dát až nahoru k soše.
Najdi rozdíl.... :D
Ne, vážně, neska ráno kosa fest ale slunečno, zdraví dovolilo, byl výlet i s (původně neplánovaným) výjezdem k soše (nahoře v mlze a kose) a zase dolů.

Bohužel ale.... kdo nic nedělá, nic nezkazí, já dělám (bajkuju) a (občas) kazím = při posledním řazení pod sochou sem řadící páčku XX1 ("nahoru" z 44 na 52z) promáčnul dokola a ftu chvíli sem měl z 1x12 systém řazení 1x1. Ta řadící páčka je tam na tisícihranu a ten se protočil = neopravitelné, to se mi za 30+ let bajkování ešče nestalo. Du objednat nové řazení (žeby rovnou dvě? :D )

3x afterthought:

a) Neska ráno byla fuckt kosa (+5,5) = už sem vytáhnul skoro kompletní zimní outfit ale i tak mi moc těplo ve sjezdu od sochy nebylo. Nojono, podzim/zima, co se dá dělat. Ale nežebych se netěšil až zase (v létě 2024) bude bajkování jen v kraťasech a třiku.

b) "winter" SPD botky Shimano = už sem tu spal, že při výletu nejpozději po 2 hodinách v +5 (dnes splněny obě podmínky) mi začne být kosa na prsty, byla. Už se těším na ty Himalaye . v pondělí si je pudu vyzvednout.

c) Pesimista ve mně očekává nějakou další "ránu" - neska se rozpadlo řazení (a to asi po 40-ti výletech od novoty), předtím se rozpadla (skoro nová) patka pro přehazovačku = dyž sem nakupoval komponenty pro Scalpela, neměl sem šťastnou ruku, asi nebo kýho šlaka = co se rozpadne příště? :twisted: A to nepočítám návrat pěšky z výletu dom se Scalpelem v náručí, dyž sem proříznul zadní gumu ..... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

Moc to nechápu. Mám přes 10 let staré MTB ještě s trojtácem a devítkou kazetou, osazeno mixem XT/LX, najeto něco k 15 tis.km a měnil jsem pouze lanka k řazení a řetězy, funguje to furt dobře i po těch letech a kilometrech.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

To bude asi tím, že nepatříte do sekty progresivně-ortodoxních gramážníků, kteří v nekonečné honbě za snižováním homotnsti prostě nemůžou jinak než mít ti nejmodernější komponenti, i když jsou násobně dražší a vydrží zlomek toho co "tradiční". $-)
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

Ale to moje historické MTB má hmotnost jen 10,5 kg. To taky není tak moc. Ale kvalita použitých materiálů bývala lepší, proto ta výdrž komponentů,
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět