Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Při poslední vyjížďce jsem si opět rozšířil moje hato-cyklistický obzory. Nevím jak to ta určitá část cyklistů dělá, ale vadí mi ať jsem pěšky, na kole, v autě a teď už i na motorce. Slyší za sebou motorku 0,5km dopředu a stejně prostě tu bábu musí tlačit do kopce rukou i za zatáčkou a zabírat celý pruh šinouc se rychlostí 8kmh. Pánbů zaplať každou slušně se chovající šlapku. A abych jen nehaněl, začínám potkávat dost cyklistů co si uvědomují svoji malou viditelnost v podvečer a mají hezky viditelný blikátka :-bd .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Stepan »

honziss: mě strašně vysírá to rozšíření elektrokol. Čistě z toho důvodu, že na tom dokáže vyvinout strašlivou rychlost i pako, který nemá absolutně povědomí o tom, jak se chovat, jak uhybat, jak se to vlastně ovládá (...).
Jinak v Praze se nám opět začal rozšiřovat nešvar, kdy idioti voblečený jak na TourDeFrance mají akutní potřebuj jezdit po chodnících a ještě píčovat, že jim člověk neuhybá.

Kolega má asi pětiletý dítě a pořídil mu takovou šlapací kravinu, vypadá to jak motokára, fakt festovní ocelovej rám, hezký jezdítko.
V pěší zoně se o něj nedávno prej přerazilo nějaký hovado na nějaký elektrický koloběžce Junior uplně nečekal, že na něj z křižovatky vylítne, pouze s tichým bzzzzz, metrák živý váhy, v odhadem 20-30kmh.

Naštěstí malej jenom vypadl ze sedačky a trošku se vodřel. Za to koloběžkář si to dal kousek i vzduchem. Imo dostatečně výchovný :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Hezky!

Neska ráno sem se vysrál na prci, posnídal, pokafoval a vyrazil na bajku proti kopci - pěkně jen třičko kr. rukávec, kraťásky, letní spd botky, potítka, rukavice jen kyklo (krátké). A bylo to křasne, bo fšude sám. Teda kromě lakatoše, těžby kůrofce, lesáků a tak. Hurá, letní bajko-sezona je tady.

:biking smiley:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

bylo už na čase
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jaxem si slíbil, taxem učinil - po dnešním výletu sem vyměnil řetázku (najety loni asi 3 výlety, letos 15 = dohromady něco kolem 400 km) a dyž sem k ní přiměřoval novou (abych ji zkrátil na stejnou dýlku) tak mezi nima byl rozdíl v dýlce ca 3-4 mm (na těch 106 článcích nebo kolik jich tam mám - řetázky se prodávají myslím ve standardní dýlce 116 nebo 118 článků a já zkracuju asi o 10) - nedivím se, dyk je letos furt bago a bovdel. Sram NX (za myslím 560 kaček) tak to zas tak moc (šrajtofli) nebolí a já budu mít klidné spaní, že se o bajk vzorně starám. Měrka do ní už volně padala na 3 zoubek.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od SamotZdeny »

Pokud by někdo měnil brzdové kotouče na kole(140,160 mm),měl bych žájem o ty staré+ brzdový třmen.
Mám to na jiné použití.Musím vyzkoušet,jestli to jak jsem to vymyslel,bude vůbec fungovat.
Díky.Zdeny.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

SamotZdeny píše:Pokud by někdo měnil brzdové kotouče na kole(140,160 mm),měl bych žájem o ty staré+ brzdový třmen.
Mám to na jiné použití.Musím vyzkoušet,jestli to jak jsem to vymyslel,bude vůbec fungovat.
Díky.Zdeny.
Mam tu volny 2ks sram centerline 6 sroub, 180 + 200 :D

Kdyz tam das vetsi adaptery, tak to vyjde.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od SamotZdeny »

Díky.
Max je bohužel 160 mm.Větší se nevejde.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska přenádherný výlet, akoráth těplo (až v závěru - dojezd domů přes kopec po asfaltu byl hic) na třičko, polozataženo, takže slunko nešajnilo, nefučelo - hned u chalupy sem nasadil "pilu" proti kopci (hned zprudka na ca 2,5 km 270 výškových - jen se dvěma zastaveníma na vydýchání) a pak po hřebenu nahoru na Tanečnicu a odtama celý hřeben až na Ptáčnici (nad Vsackým Cábem), sjezd do doliny a dom po asfaltu přes kopec. Urvaný jak vagon ale spokojený (že tělo fungovalo a nic nebolelo).

A světe dif se: a) po výměně řetězu všechny převody fungujou a nevydává to žádné nepatřičné zvuky (= ani placka ani 12-ti kolo nejsou ještě ojeté moc) a za b)neska už třetí výlet v řadě bez následného mytí baga z bajku hadicou s třískou. Halt léto. :-bd
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska zase křasny výlet, tentokrát na slunku ale nebylo nepřiměřeně horko. Bohužel výš v masivu Radhoště jsou lesní cesty plné vody a baga (po deštích a těžbě kůroffce) takže neska hadica po výletě už zase byla.

Je to fajne, letní bajkovačka jen v třičku a kraťasoch, kéž by takle (přiměřeně - fčíl je tam 22) těplo bylo celé léto.

EDIT: Že mě fčíl bajkovačka vyloženě baví je vidět i z toho, že po dvou dnech na bajku nevím jaxi sednout na sesli před pc aby ňa nebolela prtel, ale v hlavě už mám hotové plány kam pojedu příště.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět