Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

YT dnes predstavilo Izzo Trail - kolo v na chlup stejny specifikaci jako ja si ho dodelal pred mesicem?

SID Ultimate 120, karbon kola a kliky, recon/recon race, axs, raceface kokpit..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

prodávám bajka, tak jsem to dal servisákovi dát do cajku a vlastně poprvé jsem reálně viděl hmotnost - 9.62kg s dušema, tzn v létě když mám bezduše tak tam 9.5kg bude, na 7 let starého veterána s tehdejší mojí nákupkou kolem 90k to jde
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

tak jsem si konečně koupil toho Scalpela, co po něm pokukuju už snad 10 let, předpokládám, že je to poslední bajk bez elektromotoru, co v životě zvládnu :D
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Congrat!
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Zahájil sem bajko-sozonu, točil sem nohama... hezky! :biking smiley:

Pěkný výlet, začátek terénem, dyž sem ale na Poskli a nad Hutiskem "potkal" rozsáhlá sněhová pole/závěje, taxem vyměknul a zbytek už dotočil nohama po kyklostezce na přehradu a zpět (proti větřisku, to teda byla fuška). U přehrady to byla jízda po (suché) kyklostezce mezi souvislýma bariérama zmrzlého sněhu. Zima podle stupňů moc nebylo (+8) ale to větřisko bylo teda fest ledové.

Za ty necelé tři měsíce, co sem byl "off-bajk" si tělo teda fest odvyklo tomuto druhu (ingtenzivního) pohybu, o prteli vs sedlo ani nemluvě. To ještě bude "bolet" než si zase zvykne. A hned při prvním výletu "menší" problém s jedním řidičem - nečekaně vyjel na cestu, aby zaparkoval (mimo cestu) o 5metrů vedle (sem čekal, že pojede po cestě), manévroval bez blinkru, samozřejmě = vyhnul sem se mu, ale tak tak a bylo to s hlasitýma kurwama v luftě.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2532
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

No to já dneska 1000m výškových okolo Blanska, nohy bolí ale traily senza. Prudký a odkloněný, hezky náročný na techniku ;-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska sem točil nohama. Křasne dvě hodiny po nevýrazném hřebeni mezi Posklou a RpR tam a zpět = skoro celé terénem bez civilizace. Spousta míst ale ještě na sněhu/ledu, naštěstí mi to nikde neklouzlo/neyebnůl sem sebů. Paráda, už se ale těším na těplo a plnou sezonu v třičku a kraťasoch (do té doby si tělo/prtel zvykne na bajka = ne že by to neska na prteli nebolelo).

Neska sice zima nebylo (furt na slunku), protože na sobě cyklo-cibuli a na nohách nové zimní SPD botky, dyž sem vyjížděl, byla na těploměru ve stínu nula, dyž sem přijel +4. A že to bylo zmrzlé/drncavé nevadilo - aspoň sem nepřijel jak prasca od baga.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Bajk (řetěz) namazaný (sic špinavý od posledního výletu), pneu dohuštěné (na beton), předpopiča vypadá nadějně, plán v hlavě kam taky je, kéžbyto zítra (i v neděli) klaplo.
Počasí v noci (22-07):
Polojasno až oblačno, místy přechodně i skoro jasno. Nejnižší noční teploty +1 až -2 °C, v údolích lokálně kolem -4 °C.
Počasí přes den (07-24):
Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Nejvyšší odpolední teploty 8 až 11 °C.
... + snad při funění proti kopci nebudu myslet (bát se) na 3WW.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, neska sem zase točil nohama, bylo to fajné, sice ráno dyž sem vyjížděl ještě mrzlo, ale dalo se, kosa nebyla. Částečně sem zopakoval trasu z minulé neděle (s přídavky) a sněhu ve stínu výrazně ubylo, f podstatě sem na sních vjel jenom jednou (zamrzlé louže nepočítám). Hurá, možnosti (sjízdných bez rizika rozbití si huby) tras se s přicházejícm jarem rozšiřují, už vymýšlím, kam zítra.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Tak jsem dnes vyjel s dětma. Poprvé s oběma. 5yo na svém. No problem. Jezdím s ní pravidelně. I v zimě. 3yo na té blbé tyči, kterou nám někdo asi pred půl rokem daroval. Nasranej jak brigadyr, že nemůže na tříkolce, musí mít helmu... Začalo ho to bavit až v okamžiku, když zjistil že když zabrzdí v zatáčce, tak můžeme spadnout. Oba.
Dojeli jsme k servisní stanici u Labe, dofoukali kola, poutahovali všechny šrouby a jeli dál. Když jsme byli cca 7km od domova, tak rána jak z děla. Na taženém kole bouchla pneumatika. V duši 1cm díra, skoro 10cm vytržená patka na plášti. Neopravitelné i kdybych měl vercajk.
Asi jeste 1km na tom zkoušíme jet. Pak se duše zamotá do kola, kolo se zablokuje a nejedeme. Vyrvu duši, porovnám kolo a asi hodinu a 2km jdeme pěšky. Pak u cesty najdu vázací pásku po dělnících. Děti natrhají trávu, kterou vycpeme plášť. Z venku zamotáme páskou a za příšerného hluku dojedeme domů.

Děti šly spát. Já šel na net pro plášť a duši. Místo toho jsem koupil novou vidli, ráfky, své 27.5+ pláště, pumpičku s boosterem, pár tubeless pičovin... bratru za 1300 eur 🤑

Ted teda musím najít plášť a duši pro kluka. Ale nic drahého...
2.9T RWD
Odpovědět