Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

"Pokrok" nezastavíš, jak se říká...
Za pár let budete měnit řetězy třeba po 5-6 výletech.

Osobně mám podobnou zkušenost s nekvalitou dnešní řetězové produkce - poprvé v životě se mi pár měsíců zpět stalo, že řetěz v záběru prasknul.
A to prosím na cca 2 roky starém horském xc byku, který stál nový skoro stejně jako všechny mé kola za celý život dohromady a navíc nikdy nezažil žádné extrémní zacházení či adrenalinově hárdkórové sjezdy apod.
Naštěstí na tom s karmou zřejmě nejsem až tak špatně, protože k tomu došlo pár set metrů od baráku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Dal jsem posledni desticky do G2R brzd a jak je sjedu, jdou z kola pryc. Mate nekdo osobni zkusenost s brzdama Magura nebo Hope? Chci neco funkcniho/lehkyho/peknyho. 4p vpredu/2p vzadu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem zase točil nohama proti kopcu (a těšil sem se nato) - nebylo ani horko ani zima, bylo ale fest šedivo, místam mha a vlhko (v luftě) - chvíli dokonce mrzgolilo = zpocený až tam všude. Čtvrteční bóřka (s průtrží) všude "rozebrala" cesty a cestičky (naplavila bordel a šutry, vymlela korýtka i koryta) takže to drncalo a furt měto "shazovalo" z bajka (neska sem teda neměl jízdně "vyspělý" den, no).

Fajny výlet v masivu Radhoště, zítra ráno zase tam ale inudyma.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo a .... jak bylo neska opravdu fest vlhko, ta zadní brzda si zase kníkla než se zahřála bržděním zkopca, mně asi drbne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Btw, neska jaxem ze skříně v dílně vytahoval ty náhradní desky do brzd, tak na mě vypadlo (už nepoužívané) sedlo Selle Italia Lite Flite (pravděpodobně padělek s vydřenou kůží - celé story vč. dnešního updatu tady - a vidím to tak, že v té skříni už jenom překáží a zavazí - opravovat (nový opravdu kožený potah) ho už asi nebudu - nechcete ho někdo? Levně.
Zájem není (to sem čekal, dyž sem do nadpisu ingzeráthu dal slova "fejk", asi), je mi opravdu líto toho Flajta vyhodit, taxem našel brašnářství, které (prý) umí a dělá nové kožené potahy cyklosedel. Tak je oslosvím, a dyžtak ho tam asi pošlu, no a paxi ho nechám do rezervy, dybych na tom druhém sedle někdy taky prodřel kůži (i dyž ten druhý Flite se tváří jako že je z mnohem kvalitnější kůže, po ca 25 výletech a dvou namazáním balzámem na kůži je kůže netknutá, nevypadá, že by se chtěla taky prošoupat).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Čtvrteční bóřka (s průtrží) všude "rozebrala" cesty a cestičky (naplavila bordel a šutry, vymlela korýtka i koryta) takže to drncalo a furt měto "shazovalo" z bajka (neska sem teda neměl jízdně "vyspělý" den, no).
Neska zas fajny výlet v Radhošti (až k soše), opět poznamenaný mou neschopností šlapat proti kopci volným naplaveným kamením a bovdelem, furt mě to zase shazovalo. Ale co už, neska sem z toho (už, narozdíl od fčera) nebyl nas.aný, bral sem to s nadhledem.

Příští týden už nebude pouť na HBečvě, tak budu moct po kyklostezce nahoru k přehradě a (konečně) pojezdím ten Sergač a okolí.

Jo, a po několika letech sem měl zase zážitek s SPD - dojedu k překážce, zastavím, nějak sem zapoměl vycvaknout SPD a už sem se válel na boku i s bajkem.... samozřejmě v kopřivách, ešče fčíl mě pálí ruka, záda, noha, prtel.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:už sem se válel na boku i s bajkem.... samozřejmě v kopřivách, ešče fčíl mě pálí ruka, záda, noha, prtel....
Ty woe, co to bylo za kopřivy? Takle vypadám 24 hod po vyválení se, sice už to nepálí, ale ta barva, to je teda síla?!?!
Přílohy
koprivy.jpg
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem (tak jako letos furt) zase upřednostnil bajka před m4Zlikem.

Dyž sem vyjížděl, v hlavě sem měl plán na výlet s případnou prodlužovací variantou a nakonec bylo dokonce prodlužování prodloužené varianty. Tři hodiny točení nohama, fajne. Nebylo ani moc horko ani zima, nefučelo, slunko příjemně sfítilo, nikde nikdo (na hřebenu teda pár tůristů, jedna rodina dokonce s besným psiskem co nemělo rádo kyklisty, ale co už - nebyl sem ani hlasitý ani sprostý. Kupodivu.) Zítra repete, jinam, větší kopec. Podle předpopičasí by zítra ráno mělo být zase bajkovatelno, akurváth větší hic (odpoledne, to už snad budu vydýchavat doma), to sem teda zvjedaff.

Jo, a ešče sem si zpoměl na zážitek z dnešní vyjížďky: Hned na začátku sem projížděl okolo baráku, kde strhávali starou střechu a házeli ji v kusech na zem - bylo mi umožněno se tama protáhnout (přestali házet) s doporučením bajka přenést, bo hřebíky. Přenesl sem a paq mi chvíli v hlavě vrtalo, esli bych jim dokázal vysvětlit, že mám tubeless, takže hřebíky neřeším. Myslím, že ne. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska sa zadařilo, sem stal extra brzo, takže snídaně, kafe a už před sedmou sem (pěkně v chládku) točil nohama proti kopcu. A v deset doma, to už bylo těpleji, ale furt ještě sportovatelno. Fčíl už jetam na scípnutí.

Neska Valašský Kopec pěkně odzdola z DBečvy až nahoru jen se dvěma zastaveníma na vydýchání (+ kus tlačení extra strmým kopcem). Paq parádní sjezd přes ČHoru a traverzama z5 dom.

Moc lidu sem nepotkal a když už, tak nefér a nesportovně - zrovna v místech, kde sem viděl krvavě a snažil sa ušlapat kopec 26/50 se kolem mně proti kopcu prohnala banda elektrobajkerů (na těžký převod - odhadem 40/25, s úsměvy na rtech a vůni šamponu za nima).

Ditto při příjezdu dom - než dojedu do té naší dědiny, musím sa přefuňet přes strmý pahrbek (ca 50 výškových), bo konec výletu, mlel sem už z posledního a kolem mě profrčel (zase elektrobajk a těžký převod) důchodce tak 70. Chjo no. Ale ne, dokad můžu točit nohama, taxi elektrobajka NEpořídím. \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Při odpoledním servisu bajka po mytí ( i dyž je sucho, tak po třech výletch bez mytí si už hadicu s třískou zasloužil) sem přišel nato, že už brzo budu muset měnit zadní plášť Zmax, vzorku je už na něm pomálu, skoro nic. Chjo no, jak mně se dycky nechce gabat do věcí, které fungujou (= znamená to sundat zadní kolo atd).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět