Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2541
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

ExFun píše:Ukřivděný ani bez argumentů nejsem. Jen si tě pamatuju jako normálního a zaráží mě, jak kokotsky se tady projevuješ.

To je přesně to,proč se bike-foru v jistých kruzích říká piča-forum - protože tam kdejaký kokot a priori odmítá a do krve se hádá o tom, co má druhá strana vyzkoušeno a změřeno.. HOWG
Je to jen tloustka plaste, se uklidni. Jak se chovas kdyz jde o dulezity veci a ne takovou kravinu? Si to porid a jezdi na tom, ja si to nikdy neporidim, protoze to je ptakovina. V posledni dobe vzniklo plno senza veci - teleskopicky sedlovky, protazenejsi geo kol, 1x razeni s sirokym rozsahem, ale plus rozmer mezi ne nepatri, coz se projevuji i tim ze to nijak nefrci narozdil ode mnou zminenych veci.

Porovnani s automobilovym prumyslem znacne pokulhava, jaksi s formuli do provozu nevyjedes, kdezto 99% zavodnich kol si muzes poridit jsou realne pouzitelny kola narozdil od formule.

BTW. nedali ti na bike-foru ban? Takhle by ses tam asi moc vyjadrovat nemohl ...
honziss píše:Naprosto souhlasim s tim co pise exfun. Ja postupoval nasledovne:
3. trail bike 29, 140 mm p/z, stumpjumper fsr carbon expert, moje nejdrazsi kolo, ktery ale vyzadovalo top udrzbu
Ano kamarad mel spesla enduro, byli schopni si nauctovat za repas sedlovky (ktera byla shit) + par dalsich prkotin 7k Kc ..., kola to jsou dobra, ale jezdeni na servis k nim se znacne prodrazi, nastesti vetsina veci se da udelat svepomoci.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od retron »

ForBikes 31.3. – 2.4.2017 v Letňanech
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ctrl_j »

ExFun píše:Nejvíc v kruhu se opakují kecy teoretiků, kteří si na to ani nešáhli, ale mají jasno, že to je špatně. To co teď píšeš o +, toho byl plný internet před lety směrem k 29er. Hodně lidí 29 odsoudilo předem, protože 26 je zaběhlá, 29 nebude dost tuhá a bude těžší rotační váha plášťů... Dnes po 26 nikdo ani neštěkne a je to mrtvý rozměr v běžných kategoriích.
Ono se tohle dost tezko hodnoti, protoze snad nikdy tu nebyla nabidka 50:50, aby spotrebitelsky trh sam urcil kudy se pujde. Davno rozhoduje marketing, a to co se protlaci.

Neni to tak davno, co ani pes nestekl po 29" a Gary Fisher je mel v nabidce dlouhou dobu pred tim, nez se z toho stal mainstream. Loni sem vyhazoval az 10+ let stare rocniky casopisu Peloton, kde se o 29" normalne psalo, testovala se, byly v nabidce. Diru do sveta to neudelalo.

To stejne je dneska s 27.5" vs. 29". Kdyz se podivam do nabidky libovolneho vyrobce, tak je nabidka 27.5 vyrazne osekana, kola na lepsich sadach a ramech jsou temer vyhradne 29 a v opacnem spektru low-endu prakticky to same.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

Souhlas, rozhodují výrobci, co je třeba prodat. Nejen u rámů a kol, ale v minulosti např. V-brake vs disk. Tím netvrdím, že ve srovnání nebrzdí disky líp než V-braky. Ale kdo chtěl zůstat u V-braků kvůli hmotnosti, jednoduchosti a ceně, tak ten výběr neměl. Rozhodli za něj výrobci :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak ještě jednou všem díky za podněty, rady a nápady. Neska dopoledne sme u toho mého známého věnovali projíždění různých modelů a juniorovi absolutně nejvíc sednul (pocitem z jízdy/geometrie rámu) letošní GT Zaskar Comp 29" ve velikosti L (....a mně padnul do úplně nejhoršího pocitu, vůbec mi to nesedělo, dlouhé, položené, nevstřícné, neohebné do začátek.... naopak mně se velmi líbil MRX Elite či jaxe zoval a juniorovi vůbec.... halt ta mladá generace je neska inde...). Takže je vybrán typ, fčíl ještě doladit výbavu (2x11 nepotřebuje, bude mu stačit 2x10, ani nepotřebuje vzduchovýho RockShoxe na hořčíkových nohách....teda jako vzduch jo, ale na oceli...) :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak juniorův bajk je doma, v původní konfiguraci (sleva by byla zanedbatelná).... fčíl ho ešče zaplatit.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2541
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Gratulace at to jezdi.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Dík za juniora. Včera mi volal, že si už aji pedály aji košík kupil..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od oxik »

Může mi někdo vysvětlit PROČ? Obzvlášť na tomhle, co ani s praporkem není moc vidět.
(Vpravo je krásně nově udělaná cyklostezka)
Přílohy
IMG_3043.JPG
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od řidičBOB »

Když jsem se tuhle zeptal cyklisty, proč nejede po cyklostezce, která byla hned vedle a řádně označená, tak mi odpověděl: co je ti do toho, čuráku. Bylo to pak na delší debatu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět