Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: a dozadu Ritchey Z-max Evolution WCS,
K té životnosti vzorku na mtb gumách - po cca 4 výletech (tj do 100km) skorem výhradně v terénu, bo se plánovitě ježdění po asfaltu proti kopci vyhýbám (nebaví mě to a žere to gumy) ubylo na Z-maxu (z-max špalky uprostředka běhounu) vzadu cca 2 mm vzorku, no.... :D :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Letos sem sezonu na bajku zahájil asi před měsícem a vlastně celý ten měsíc bylo sucho a nechcalo. Dneska už sucho nebylo, bylo zcela normálně jarně (bago a louže po dvou dnech scaní) + docela zima i dyž slunko, takže:

a) sem domů přijel jak zmrzlé prase (že sem se musel zatuhlýma rukama vysvlíkat na terase než sem byl připuščen do těplé sprchy)

b) bajk pod bordelem nebyl skoro rozpoznatelný (už je umytý proudnicí)

c) bago = bordel v řetězu (umyto) + už zase (potřetí za rok, co tohodle bajka mám) sem probrousil brzd. špalky vzadu až na kov, odpoledne budu měnit (ešče, že jich mám doma zásobu)

d) po měsíci ježdění na suchu sem už úplně zapomjél, jakej je to v bagu proti kopcu potrat (klouže to, prohrabává se to) - btw Thunder Burt vepředu i přes poměrně jemný vzorek je i v bagu OK.

e) jak bajk byl celý mokrý a od baga, tak neska na výletě nevydával loupací pazvuky při šlapání

Čím sem starší, tím víc sa tělo brání pohybu proti kopcu (mno, nejvíc asi hlava před výkonem, jak už se rozjedu, tak první protikopec je sice na kantnutí se, než si tělo zvykne, ale pak už šlape a potím se ráth). Zítra ráno zase budu šlapat proti kopcu (a už fčíl sem mi to v hlavě zase "rojí")
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Tak. I dyž sem tu spal, že scu novou přiblbu na bajka a že bez zkoušení nekoupím, bylo to přesně naopak. Kupodivu s úspěchem. Sem na doporučení drahé objednal naslepo v Lidlu Uvex Viva3 v matt black (s tím, že buď třináct stovek vyletí z komína nebo ne) a ... ono to je dokonce mnohem lepší, než to vypadalo podle obrázků, pasuje, netlačí, vzhled je fajny taky. Spokojenost. Prostě vyjímka potvrzující pravidlo.
EDIT: Akurváth tím, že mám XL škebli, je to XL velikost a je teda krapet (rozměrově) větší, no.... halt rachitický důchodce na muntynbajku s velkou bambulí místo hlavy, no.
Tak jo, nákup naslepo v Lídlu se protentokráte povedl, funguje, štítek štítkuje, větrání větrá, nehýbe se a sedí i při pohybu/sportu na škebli tak jaxem chtěl. Ale příště už rači ščestí pokoušet nebudu, věci co sa mají zkoušet budu zkoušet než kupim.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Něco je špatně.... sem na bajku vyměnil ojeté zadní brzdové desky za nové a.... nebylo třeba nic na brzdách štelovat. To není normální..... mno, def. uvidíme (spíš uslyšíme) zítra na výletě, esli nebudou dělat pestva....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Včera jsem poprvé zkusil bezdušáky na mým fitness a je to teda nebetyčný rozdíl. 40mm široký bezduše nafoukaný na cca 4b valí s minimálním odporem a k tomu neuvěřitelný pohodlí - úplně to vyhladí rozbitej asfalt. Za mě obrovská spokojenost.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

jarka píše:40mm ...4b ... neuvěřitelný pohodlí - úplně to vyhladí rozbitej asfalt.
:D :D
Přijeď v létě do Beskyd, půjčím Ti 122mm na 0.3b ať víš co je pohodli...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, brzda (zadní) po výměně desek OK, brzdí a zvuky nevydává.

Neska zase fajny výlet - sem dostal za úkol prozkoumat jestli na (pro mne) známém místě vysoko v masivu Radhoště už je medvědí česnek - není, buď je ještě brzo nebo ho zahlušily kopřivy, kterých tam je fčíl hafo a velikých, což mě vedlo k poznání, že tělo ještě pořád si pořádně na točení nohama nezvyklo - bylo to ca 500 výškových (soustavně proti strmému terénu, asi 6x sem musel zastavit a jednou kus potlačit) a nahoře sem už mlel dost naprázdno, no...

Ale co už, hlavně že to vůbec de (koleno dokad točím nohama dobrý, ale jakmile slezu a tlačím, protestuje fest).

A už to oproti fčerejšku dost oschlo, sem neska jak prasca dom nepřijel, ani bajka mýt nebudu muset.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

pp: ty ses tam nekde musel ztratit, toho cesneku je tam opravdu hodne. vcera jsem tama jel.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Šak píšu, že sem nahoře mlel z posledního, taxem to asi neviděl, no... kuju za info.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

HM: 0,3b??? - toto foukáš pusou ne? :) . Dneska jsem s tím byl na štěrkový cyklostezce - no ty kráso, jak jsem mohl být dřív bez bezdušáků...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět