Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

Brus píše:Garda je skvela, na bajku jsem tam sice jel jen jednou na rifugio nino pernici a sjezd smerem k rive byl na me vcelku narocny. Ale na silnici to tam mam projezdene dost.
K Nino Pernici jsme jeli od Ledra v děsným chcanci. Nepříjemný zážitek. Aspoň jsme tam byli sami, těstoviny super a pak se vyčasilo. Sjezd si moc nepamatuju. Vím, že měl výhledy na Říci, ale jinak mi neutkvěl
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

když se tu zmiňuje, na co si kdo troufne, tak ať víme, kde jsou dnešní limity.


Všimněte si, že to nejede na DH a nemá ani fullface... Některé (většinu) bych považoval za nejetelné ani ve snu
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, to by mohlo být, Tremalzo mi zní (trochu) povědomě.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

ExFun píše:
pavproch píše:Já byl kdysik jednou jedinkát na Gardě s bajkem a jeli sme kdesyk na kopce na sever od Rivy - strašně dlouhý a prudký výjezd (šotolinové serepetiny) až se dojelo na takovou náhorní planinu (ze všech stran kromě příjezdu strmé skály dolů) a tam byl systém pevností/tunelů/opevnění/hřbitov z 1WWW - na jméno si ale už nevzpomenu.
Since to není na sever, ale jinak by to odpovídalo Tremalzo
Na Tremalzo se může z Limone po šotolině nebo z Rivy k jezeru Ledro a pár km za jezerem vlevo a po silnici nahoru. Silnice teda jen k chatě Garda, pak už je to kousek po šotolině až k vrcholovému tunelu. Zkusím najít nějakou fotku.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ano, lago di Ledro, to je ono, dík!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

Taky jsme to jeli riva- ledro - Tremalzo. Pamatuju si, že od Ledra to je 20km a 1000vm. Říkal jsem si, že to bude trochu nepříjemné stoupání na nevěděl, že z Ledra se jede 10 km rovně, takže ve finále 1000 vm na 10km.... S nejlehčím převodem 34x36 celkem porod :)
Back to basics.
Příčina -> následek
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

ExFun píše:když se tu zmiňuje, na co si kdo troufne, tak ať víme, kde jsou dnešní limity.


Všimněte si, že to nejede na DH a nemá ani fullface... Některé (většinu) bych považoval za nejetelné ani ve snu
Krasa! Vcera jsem byl 5h na Tocny, daval jsem to podobne...skoro... :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: Takže už vím, že 26T placka je (skoro) stejný spotřebák (1 za sezonu) jako řetázka (3 za sezonu).
Aftermath: na jaře sem koupil 26T (a za sezonu sem ho ojezdil), fčíl sem koupil a namontoval druhý (na zbytek letoška+ příští sezonu). A tím sem (zřejmě) vykoupil zásoby Sram/Truvativ direct mount 6mm offset 26T převodníků v celém CZ Kocourkově - fčíl už ho nikde nenašel..... doufám, že velkoprodejci se přes zimu zase vyzásobí, dyž je to (pro mě) spotřebák, 2021 budu potřebovat další...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

ExFun píše:Taky jsme to jeli riva- ledro - Tremalzo. Pamatuju si, že od Ledra to je 20km a 1000vm. Říkal jsem si, že to bude trochu nepříjemné stoupání na nevěděl, že z Ledra se jede 10 km rovně, takže ve finále 1000 vm na 10km.... S nejlehčím převodem 34x36 celkem porod :)
Z této strany je asfaltka, ale je to docela makačka, jak píšeš. Takže PP musel jet od Limone, když stoupal po šotolině. Našel jsem pár fotek, níže jsou.

Serpentiny ze strany od Limone
Obrázek

Pohled na Tremalzo za vrcholovým tunelem
Obrázek

Chata Garda, ke které se dá dojet po asfaltce od Ledra
Obrázek
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jenže já tam byl ca 1995, tehdy šotol neska může být už asfalt.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět